Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB
Mäklare Frida Casparsson

Frida Casparsson

Om mig

Jag har arbetat som mäklare i Linköping sedan 2013, så jag har en bred kunskap och erfarenhet inom de olika delarna av arbetet. Jag brinner för att göra affärer och att sälja hus och lägenheter är min passion och mitt stora intresse! Min stora styrka är min långa erfarenhet och det genuina intresse jag känner för varje affär. Min målsättning är att alltid överträffa min kunders förväntningar och att ge alla mina kunder stort engagemang, bra service och trygghet med högsta möjliga slutpris.
Mäklarens försäljningar
2 rum vinterbonat fritidshus på Norra Fjälla 17 Fjälla, Linköpings kommun - bild 1
2 rum vinterbonat fritidshus på Norra Fjälla 17 Fjälla, Linköpings kommun - bild 2
2 rum vinterbonat fritidshus på Norra Fjälla 17 Fjälla, Linköpings kommun - bild 3
2 rum vinterbonat fritidshus på Norra Fjälla 17 Fjälla, Linköpings kommun - bild 4
2 rum vinterbonat fritidshus på Norra Fjälla 17 Fjälla, Linköpings kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 14:00

Norra Fjälla 17

Fritidshus
Fjälla, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
2 495 000 kr
67 m²
2 rum
1 706 m² tomt

Välkommen till denna trivsamma stuga om ca 67 kvm för möjlighet till boende året om. Den ligger belägen i ett lugnt och naturnära område med närhet till bad i och båtplats i det fantastiska sjösystemet runt Järnlunden. Bostaden har en praktisk planlösning med hall, badrum med dusch, WC och tvättmaskin samt ett kök med goda förvaringsmöjligheter. Vardagsrummet är ljust och inbjudande med vackra…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
tomt på Västerlösa 2:18 & 2:19 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 1
tomt på Västerlösa 2:18 & 2:19 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 2
tomt på Västerlösa 2:18 & 2:19 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 3
tomt på Västerlösa 2:18 & 2:19 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 4
tomt på Västerlösa 2:18 & 2:19 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 5

Västerlösa 2:18 & 2:19

Tomt
Västerlösa, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
900 000 kr
1 645 m²

Nu erbjuds två natursköna fastigheter strax utanför vackra Västerlösa, där ni ges möjlighet att förverkliga era husdrömmar via Eksjöhus gedigna huskatalog. Här bor ni med endast en kort bilresa på 10 minuter till antingen Vikingstad eller Malmslätt. Busshållplats mot Vikingstad och Malmslätt ligger endast 100 m bort och skolskjutsen passerar på vägen direkt utanför, förskola finns i…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
tomt på 4 st tomter utanför Askeby Askeby, Linköpings kommun - bild 1
tomt på 4 st tomter utanför Askeby Askeby, Linköpings kommun - bild 2
tomt på 4 st tomter utanför Askeby Askeby, Linköpings kommun - bild 3
tomt på 4 st tomter utanför Askeby Askeby, Linköpings kommun - bild 4
tomt på 4 st tomter utanför Askeby Askeby, Linköpings kommun - bild 5

4 st tomter utanför Askeby

Tomt
Askeby, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
950 000 kr
2 250 m²

Nu finns möjlighet att förvärva och bygga hus på fyra stycken lantliga tomter utanför charmiga Askeby, med bekvämt pendlingsavstånd till Linköping och närhet till Saab. Här bor du naturnära med öppna landskap och rofylld omgivning, perfekt för dig som drömmer om ett liv på landet – utan att ge för mycket avkall på närheten till stadens bekvämligheter. Askeby är en av Linköpings kommuns lite…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 rum villa på Källhemsvägen 12 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 1
5 rum villa på Källhemsvägen 12 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 2
5 rum villa på Källhemsvägen 12 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 3
5 rum villa på Källhemsvägen 12 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 4
5 rum villa på Källhemsvägen 12 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 15:00

Källhemsvägen 12

Villa
Ljungsbro, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
4 495 000 kr
104 + 75 m²
5 rum
875 m² tomt

Nu har ni chansen att förvärva ett smakfullt renoverat och inflyttningsklart hem i omtyckta Ljungsbro – ett perfekt boende för den moderna familjen som söker både komfort, kvalitet och ett härligt läge. Här bor du på en generös och lummigt uppvuxen trädgårdstomt i bästa solläge, med gott om plats för studsmatta, fotbollsmål, odlingslådor och sommarens alla grillkvällar. En trygg och trivsam…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
tomt på Tomt i Vimarka Vimarka, Linköpings kommun - bild 1
tomt på Tomt i Vimarka Vimarka, Linköpings kommun - bild 2
tomt på Tomt i Vimarka Vimarka, Linköpings kommun - bild 3
tomt på Tomt i Vimarka Vimarka, Linköpings kommun - bild 4
tomt på Tomt i Vimarka Vimarka, Linköpings kommun - bild 5

Tomt i Vimarka

Tomt
Vimarka, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 500 000 kr
2 000 m²

Tomt nr 1 är såld, så det finns fortfarande två tomter kvar att förvärva i lantlig miljö i Vimarka, med bekvämt pendlingsavstånd till Linköping och direkt närhet till Vårdsbergs Golfbana. Här kommer du bo med bara några enstaka grannar i ett öppet landskap och en rofylld omgivning, perfekt för dig som drömmer om ett liv på landet – utan att ge för mycket avkall på närheten till stadens…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
3 rum lägenhet på Ekholmsvägen 38A Ekholmen, Linköpings kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ekholmsvägen 38A Ekholmen, Linköpings kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ekholmsvägen 38A Ekholmen, Linköpings kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ekholmsvägen 38A Ekholmen, Linköpings kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ekholmsvägen 38A Ekholmen, Linköpings kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:00

Ekholmsvägen 38A

Lägenhet
Ekholmen, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 595 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 330 kr/mån
22 308 kr/m²

Varmt välkommen till Ekholmsvägen 38A, en välplanerad trerumslägenhet högst upp i huset och med fönster i två väderstreck. Bostaden erbjuder fina materialval rakt igenom och goda möjligheter till bra förvaring. Både det helkaklade badrummet med tvättmaskin och torktumlare samt det smakfulla köket renoverades 2013. Vidare finns två sovrum i bra storlek, varav ett med förvaring i…

Premium
Balkong
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 rum radhus på Finntorpsgatan 23 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 1
5 rum radhus på Finntorpsgatan 23 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 2
5 rum radhus på Finntorpsgatan 23 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 3
5 rum radhus på Finntorpsgatan 23 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 4
5 rum radhus på Finntorpsgatan 23 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 12:00

Finntorpsgatan 23

Radhus
Vikingstad, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
2 795 000 kr
120 m²
5 rum
8 475 kr/mån
23 292 kr/m²

Varmt välkomna till ett radhus i Vikingstad där det bara är att flytta in och börja bo med trivsamt läge i barnvänlig miljö, nära både förskolor, skolor, natur och utomhusbad. Till varje hus hör en parkering och förråd och i föreningen finns växthus och odlingslådor, laddplatser för elbil. Detta hörnradhus stod färdig under sommaren 2023 och det kvadratsmarta radhuset rymmer en…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 rum villa på  Missionshuset 1 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 1
5 rum villa på  Missionshuset 1 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 2
5 rum villa på  Missionshuset 1 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 3
5 rum villa på  Missionshuset 1 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 4
5 rum villa på  Missionshuset 1 Västerlösa, Linköpings kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Missionshuset 1

Villa
Västerlösa, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 395 000 kr
150 m²
5 rum
3 515 m² tomt

Egeby Missionshus utanför Västerlösa i Linköpings kommun är ett pampigt och karaktärsfullt hus uppfört i början av 1860-talet. Här möts historisk själ och generösa ytor i en fastighet som erbjuder en unik boendemiljö med stora utvecklingsmöjligheter. Den stora tomten på ca 3.500 kvm som inramas av fina träd och häckar ger stora möjligheter till nybyggnation/tillbyggnad och andra projekt. Här…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
2 rum fritidshus på Börsebo Karlstorp Börsebo, Åtvidabergs kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Börsebo Karlstorp Börsebo, Åtvidabergs kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Börsebo Karlstorp Börsebo, Åtvidabergs kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Börsebo Karlstorp Börsebo, Åtvidabergs kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Börsebo Karlstorp Börsebo, Åtvidabergs kommun - bild 5

Magnusson Mäkleri Linköping AB
950 000 kr
45 m²
2 rum
1 120 m² tomt

Drömmer du om ett idylliskt torp med anor från 1800-talet, där historien möter det moderna torplivet? Då har du hittat hem! Detta underbara torp är varsamt renoverat med kärlek och respekt för sitt ursprung och väntar nu på nya ägare att skapa minnen med – oavsett om det är för soliga sommardagar, sköna höstpromenader eller vintermys framför brasan. Här är det bara att packa upp och börja…

Max
Frida Casparsson
Frida CasparssonMagnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
3 rum lägenhet på Von Fersens väg 2 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Von Fersens väg 2 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Von Fersens väg 2 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Von Fersens väg 2 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Von Fersens väg 2 Ljungsbro, Linköpings kommun - bild 5

Von Fersens väg 2

Lägenhet
Ljungsbro, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
2 295 000 kr
73,3 m²
3 rum
vån 4/4
3 714 kr/mån
31 310 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och moderna trea högst upp i huset – ett hem som kombinerar komfort, stil och fantastiskt läge. Här bor du utan insyn med en härlig utsikt och en stor balkong som erbjuder möjlighet till inglasning, perfekt för att förlänga utesäsongen och skapa ett extra rum att njuta av året runt. Bostaden är belägen i ett hus byggt 2019 och präglas av genomgående hög standard.…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
14 rum villa på Lagerlundavägen 15 Malmslätt, Linköpings kommun - bild 1
14 rum villa på Lagerlundavägen 15 Malmslätt, Linköpings kommun - bild 2
14 rum villa på Lagerlundavägen 15 Malmslätt, Linköpings kommun - bild 3
14 rum villa på Lagerlundavägen 15 Malmslätt, Linköpings kommun - bild 4
14 rum villa på Lagerlundavägen 15 Malmslätt, Linköpings kommun - bild 5

Lagerlundavägen 15

Villa
Malmslätt, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 750 000 kr
324 + 94 m²
14 rum
1 287 m² tomt

Välkommen till denna gedigna och karaktärsfulla fastighet från 1905 – en unik möjlighet att förvärva ett hem med historia, rymd och flexibilitet. Huset är idag uppdelat i två likadana lägenheter, perfekt för generationsboende, uthyrning eller för dig som önskar gott om plats för den stora familjen om man slår samman de båda lägenheterna till ett gemensamt boende. Varje våningsplan erbjuder en…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 rum radhus på Askgatan 13 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 1
5 rum radhus på Askgatan 13 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 2
5 rum radhus på Askgatan 13 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 3
5 rum radhus på Askgatan 13 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 4
5 rum radhus på Askgatan 13 Vikingstad, Linköpings kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Askgatan 13

Radhus
Vikingstad, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
2 500 000 kr
107 m²
5 rum
7 730 kr/mån
23 364 kr/m²

Varmt välkomna till Vikingstad och ett nyproducerat radhus i mycket barnvänligt område. Här är det bara att flytta och börja bo med trivsamt läge i familjevänlig miljö, nära både affär, förskolor, skolor, natur och utomhusbad. Till varje hus hör en parkering och just på denna har man sin egen elbilsladdare. I föreningen finns växthus och odlingslådor samt cykelrum. Det kvadratsmarta…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
10 rum villa på Aspenäs gård 1 Ydre, Boxholms kommun - bild 1
10 rum villa på Aspenäs gård 1 Ydre, Boxholms kommun - bild 2
10 rum villa på Aspenäs gård 1 Ydre, Boxholms kommun - bild 3
10 rum villa på Aspenäs gård 1 Ydre, Boxholms kommun - bild 4
10 rum villa på Aspenäs gård 1 Ydre, Boxholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Aspenäs gård 1

Villa
Ydre, Boxholms kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
7 950 000 kr
200 + 150 m²
10 rum
6 721 m² tomt

Söker Ni något utöver det vanliga med egen strand i sjön Sommen, så har vi nu äran att presentera vackra Aspenäs Gård anno 1890. Här bor ni i en herrgårdsliknande byggnad om närmare 300 kvadratmeter med mycket av den ursprungliga karaktären bevarad, såsom fina trägolv, ett tiotal kakelugnar och eldstäder, en takhöjd om 2,70, breda golvlister och fina stuckaturer, målningar i tak, vackra…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 rum lägenhet på Åbylundsgatan 23 Åbylund, Linköpings kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Åbylundsgatan 23 Åbylund, Linköpings kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Åbylundsgatan 23 Åbylund, Linköpings kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Åbylundsgatan 23 Åbylund, Linköpings kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Åbylundsgatan 23 Åbylund, Linköpings kommun - bild 5

Åbylundsgatan 23

Lägenhet
Åbylund, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 495 000 kr
42 m²
1 rum
vån 1/3
2 527 kr/mån
35 595 kr/m²

Välkommen till en mycket fin etta en halvtrappa upp i Åbylund där du har cykelavstånd till både Linköpings universitet, city och Tornby. I en stabil förening bor du i en rymlig lägenhet med smart planlösning och gott om förvaringsmöjligheter. Här erbjuds ett rymligt kök med plats för matbord och ett härligt vardagsrum med stora ljusinsläpp och fransk balkong som vetter ut mot grönområde.…

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
6 rum villa på Ingenjörsgatan 38 Berga, Linköpings kommun - bild 1
6 rum villa på Ingenjörsgatan 38 Berga, Linköpings kommun - bild 2
6 rum villa på Ingenjörsgatan 38 Berga, Linköpings kommun - bild 3
6 rum villa på Ingenjörsgatan 38 Berga, Linköpings kommun - bild 4
6 rum villa på Ingenjörsgatan 38 Berga, Linköpings kommun - bild 5

Ingenjörsgatan 38

Villa
Berga, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 395 000 kr
150 + 31 m²
6 rum
519 m² tomt

Välkommen till detta rymliga och välplanerade enplanshus med eftertraktat hörnläge i ett lugnt och familjevänligt område. Här bor du med gång- och cykelavstånd till det mesta – oavsett om du ska till Universitetssjukhuset, Lillgårdsskolan, mataffär, apotek, vårdcentral. Den natursköna cykelvägen längs Tinnerbäcken tar dig hela vägen in till centrala Linköping på ett tryggt och trivsamt sätt. …

Premium
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
5 rum lägenhet på Kompanigatan 26 Hagaberg, Linköpings kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Kompanigatan 26 Hagaberg, Linköpings kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Kompanigatan 26 Hagaberg, Linköpings kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Kompanigatan 26 Hagaberg, Linköpings kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Kompanigatan 26 Hagaberg, Linköpings kommun - bild 5
Budgivning pågår

Kompanigatan 26

Lägenhet
Hagaberg, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
3 495 000 kr
114 m²
5 rum
vån 2/5
7 256 kr/mån
30 658 kr/m²

Välkommen till en imponerande och välplanerad bostadsrätt om hela 115 kvm – perfekt för den större familjen eller för er som bara vill ha gott om utrymme. Lägenheten erbjuder fyra stora sovrum och en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som bjuder in till både härligt vardagsliv och sociala tillställningar. De generösa fönsterpartierna runt kök och vardagsrum ger ett fantastiskt…

Magnusson Mäkleri Linköping AB
1 550 000 kr
2 678 m²
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Mjölby, Mjölby kommun

Del av Skrukeby Östergård 2

Tomt
Mjölby, Mjölby kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB
920 000 kr
3 100 m²
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB

Visar alla 18