Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB
Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB

Von Fersens väg 2

Ljungsbro, Linköpings kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73,3 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 714 kr/mån
    Driftkostnad
    9 876 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Adamstorp i Linköping
Energiklass
B
Pris/m²
31 310 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna ljusa och moderna trea högst upp i huset – ett hem som kombinerar komfort, stil och fantastiskt läge. Här bor du utan insyn med en härlig utsikt och en stor balkong som erbjuder möjlighet till inglasning, perfekt för att förlänga utesäsongen och skapa ett extra rum att njuta av året runt. Bostaden är belägen i ett hus byggt 2019 och präglas av genomgående hög standard. Köket är stilrent och i nästintill nyskick, då vitvarorna är sparsamt använda. Här finns gott om arbetsytor och förvaring för den matlagningsintresserade och plats för matbord. Planlösningen är flexibel och genomtänkt. Det stora sovrummet erbjuder garderober och bra förvaring, medan det mindre rummet lämpar sig utmärkt som kontor, barnrum eller gästrum. För den som önskar en ännu mer social yta finns möjlighet att öppna upp genom att ta ner väggen och skapa ett större vardagsrum. Lägenheten har målats om under 2026, vilket ger ett fräscht och inflyttningsklart intryck. Här finns två helkaklade badrum – det ena utrustat med dusch bakom glasväggar samt egen tvättavdelning med tvättmaskin och torktumlare, vilket ger en bekväm vardag. Extra bekvämligheter såsom förråd på samma våningsplan och parkeringsplats som ingår gör detta till ett bekvämt boende i Ljungsbro nära affärer och kommunikationer. Ett hem att trivas i – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Adamstorp i Linköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling