Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Värmdö

LF Fastighetsförmedling Värmdö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum radhus på Plåtslagarvägen 34 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 1
4 rum radhus på Plåtslagarvägen 34 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 2
4 rum radhus på Plåtslagarvägen 34 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 3
4 rum radhus på Plåtslagarvägen 34 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 4
4 rum radhus på Plåtslagarvägen 34 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 5

Plåtslagarvägen 34

Radhus
Mörtnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
5 795 000 kr
91 m²
4 rum
4 976 kr/mån
63 681 kr/m²

Hör av dig till ansvarig mäklare för att boka tid för förhandsvisning! Välkommen till ett gavelradhus där skärgårdens lugn möter ett hem skapat för både gemenskap och livsnjutning. Här bor du med havsutsikt, generösa ytor runt huset och en ovanligt stor tomt. Gaveln ger inte bara ett friare läge utan också ett fantastiskt ljusflöde. De stora fönsterpartierna släpper in dagsljuset från flera…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 rum lägenhet på Stig Lindbergs gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stig Lindbergs gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stig Lindbergs gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stig Lindbergs gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stig Lindbergs gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 5

Stig Lindbergs gata 19B

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 495 000 kr
51 + 18 m²
2 rum
vån 2/6
5 881 kr/mån
48 922 kr/m²

Välkommen till en bostad med härlig industrikaraktär. Njut av en takhöjd utöver det vanliga. Fabrikshuset har hjärta och själ bevarat från byggåret -30 då huset var en porslinsfabrik. År 2014 påbörjades en helrenovering och det byggdes läckra bostäder med fokus på klassisk industri. Även trapphusen präglas av samma känsla. Den gemensamma stora takterrassen är magiskt och hissen tar dig direkt upp…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
5 rum villa på Älghöjdsvägen 1 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 1
5 rum villa på Älghöjdsvägen 1 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 2
5 rum villa på Älghöjdsvägen 1 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 3
5 rum villa på Älghöjdsvägen 1 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 4
5 rum villa på Älghöjdsvägen 1 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 5
Fre 15 maj

Älghöjdsvägen 1

Villa
Mörtnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
16 495 000 kr
160 m²
5 rum
1 565 m² tomt

Varmt välkomna till Mörtnäs och denna fantastiska villa med magisk vy över Västerviken - här är varje dag en ny vacker tavla! Redan när man gör entré genom den vackra grinden och kliver in på den stenbelagda uppfarten fylls man av en riktig wow-känsla. Här finns allt man kan önska; vacker villa i klassiskt vitt med stort isolerat dubbelgarage, stor altan med pool och spabad, varierad trädgård…

Premium
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Runmarö, Värmdö kommun

Runmarö Långvik 666

Tomt
Runmarö, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
1 100 000 kr
3 102 m²
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Mörtnäs, Värmdö kommun
Imorgon

Mörtnäsvägen 10F

Radhus
Mörtnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
8 995 000 kr
144 m²
6 rum
6 458 kr/mån
62 465 kr/m²
Balkong
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 rum lägenhet på Chamottevägen 7 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Chamottevägen 7 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Chamottevägen 7 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Chamottevägen 7 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Chamottevägen 7 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 5

Chamottevägen 7

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 450 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1/5
4 347 kr/mån
46 226 kr/m²

På Chamottevägen 7 finner ni denna inbjudande och välplanerade 2:a med en rymlig balkong i öster-läge. Ett härligt ljusinsläpp och genomtänkta ytor präglar hela lägenheten. Fint helkaklat badrum med wc, kommod med förvaringsmöjligheter, dusch, glasduschvägg, tvättmaskin och torktumlare. Köket är välplanerat och har vitt kakel med ljusa fogar ovan den generösa bänkytan. I köket finns fullutrustad…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 rum lägenhet på Gustavsbergs allé 28 Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gustavsbergs allé 28 Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gustavsbergs allé 28 Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gustavsbergs allé 28 Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gustavsbergs allé 28 Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Gustavsbergs allé 28

Lägenhet
Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 295 000 kr
46 m²
2 rum
vån 2/5
3 743 kr/mån
49 891 kr/m²

Välkommen till en optimalt planerad 2:a om 46 kvm. Genomgående upplevs bostaden ljus och modern och den mysiga balkongen som har sol från lunch fram till sen eftermiddag ger kvalitetstid ute i det fria. Här kan du grilla middagen med en trevlig utsikt över föreningens gröna innergård. Hallen välkomnar dig in med stor garderob med skjutdörrar och sedan kommer det stora och rymliga helkaklade…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 rum fritidshus på Mors ängs väg 18 Sollenkroka, Värmdö kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Mors ängs väg 18 Sollenkroka, Värmdö kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Mors ängs väg 18 Sollenkroka, Värmdö kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Mors ängs väg 18 Sollenkroka, Värmdö kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Mors ängs väg 18 Sollenkroka, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj

Mors ängs väg 18

Fritidshus
Sollenkroka, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 495 000 kr
60 m²
3 rum
2 591 m² tomt

Hör av dig till ansvarig mäklare för att boka tid för visning! Välkommen till ett fint placerat fritidshus i lugn skärgårdsmiljö! Här bor du högt och avskilt med sol från morgon till kväll, omgiven av grönska och bara några minuters promenad från havet, klippor och badstrand. Läget passar både som fritidsboende och för den som söker en rofylld permanentbostad nära naturen. Tomten är varierad och…

Premium
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
4 rum parhus på Solbacken 31A Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 1
4 rum parhus på Solbacken 31A Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 2
4 rum parhus på Solbacken 31A Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 3
4 rum parhus på Solbacken 31A Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 4
4 rum parhus på Solbacken 31A Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 5

Solbacken 31A

Radhus
Mörtnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 195 000 kr
111 m²
4 rum
6 496 kr/mån
55 811 kr/m²

Hör av dig till ansvarig mäklare för att boka tid för förhandsvisning! Ta chansen att förvärva detta fantastiska parhus i bostadsrättsform i natursköna och attraktiva Mörtnäs – med ett högt och fritt läge samt magisk utsikt över Betsedeviken och Torsbyfjärden. Här bor du med känslan av ett eget hus och en utsikt som ständigt skiftar i takt med årstiderna. När kvällen kommer bjuder himlen ofta på…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 rum parhus på Örnklovägen 9B Kolvik, Värmdö kommun - bild 1
6 rum parhus på Örnklovägen 9B Kolvik, Värmdö kommun - bild 2
6 rum parhus på Örnklovägen 9B Kolvik, Värmdö kommun - bild 3
6 rum parhus på Örnklovägen 9B Kolvik, Värmdö kommun - bild 4
6 rum parhus på Örnklovägen 9B Kolvik, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj

Örnklovägen 9B

Radhus
Kolvik, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
5 550 000 kr
148 m²
6 rum
8 724 kr/mån
37 500 kr/m²

Välkommen till ett stilrent och högklassigt parhus i tre plan – ett hem som kombinerar modern design med ett bekvämt och naturnära liv. Här bor ni i ett attraktivt sydvästläge med sol från dag till sen kväll, på en lättskött naturtomt som gränsar mot allmänning. Den generösa altanen blir en självklar samlingsplats med gott om utrymme för både avkoppling och sociala tillställningar. Entrén är…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
4 rum fritidshus på Tranarövägen 22 Barnviksnäs, Värmdö kommun - bild 1
4 rum fritidshus på Tranarövägen 22 Barnviksnäs, Värmdö kommun - bild 2
4 rum fritidshus på Tranarövägen 22 Barnviksnäs, Värmdö kommun - bild 3
4 rum fritidshus på Tranarövägen 22 Barnviksnäs, Värmdö kommun - bild 4
4 rum fritidshus på Tranarövägen 22 Barnviksnäs, Värmdö kommun - bild 5
Mån 18 maj

Tranarövägen 22

Fritidshus
Barnviksnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 595 000 kr
48 m²
4 rum
2 534 m² tomt

ANMÄLAN OBLIGATORISK FÖR VISNING. Kontakta mäklare för intresse av att delta. Charmigt timmerhus i Barnviksnäs, Ingarö - ett perfekt fritidshem för den som söker lugn, natur och närhet till vatten. Huset kan användas till fördel både sommartid som vintertid. Huset om ca 48 kvm i ett plan plus loft om ca 23 kvm bjuder på hemtrevlig atmosfär med vackra trägolv, synliga takbjälkar och en mysig…

Premium
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
7 rum villa på Skärmaröstrand 7 Skärmarö, Värmdö kommun - bild 1
7 rum villa på Skärmaröstrand 7 Skärmarö, Värmdö kommun - bild 2
7 rum villa på Skärmaröstrand 7 Skärmarö, Värmdö kommun - bild 3
7 rum villa på Skärmaröstrand 7 Skärmarö, Värmdö kommun - bild 4
7 rum villa på Skärmaröstrand 7 Skärmarö, Värmdö kommun - bild 5

Skärmaröstrand 7

Villa
Skärmarö, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
9 995 000 kr
147 + 39 m²
7 rum
1 630 m² tomt

Varmt välkomna till detta fantastiska hus med magisk utsikt över Skärmaröviken! Stor insynsskyddad uteplats (ca. 150 kvm) i sydvästläge med sol hela dagen till sen kväll! Strandtomtskänsla med badstrand och båtplatser endast ett par minuters gångväg från fastigheten. Villan är dessutom energieffektiv med både solpaneler och nyinstallerat batteri. Sidobyggnad perfekt för övernattande gäster med…

Premium
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
5 rum fritidshus på Runmarö Långvik 625 Runmarö, Värmdö kommun - bild 1
5 rum fritidshus på Runmarö Långvik 625 Runmarö, Värmdö kommun - bild 2
5 rum fritidshus på Runmarö Långvik 625 Runmarö, Värmdö kommun - bild 3
5 rum fritidshus på Runmarö Långvik 625 Runmarö, Värmdö kommun - bild 4
5 rum fritidshus på Runmarö Långvik 625 Runmarö, Värmdö kommun - bild 5
Tor 14 maj

Runmarö Långvik 625

Fritidshus
Runmarö, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 350 000 kr
161 m²
5 rum
1 979 m² tomt

För visning kontakta ansvarig mäklare. Välkommen till detta unika och exklusiva hus med hög permanentstandard, beläget ett stenkast från vattnet och bara 5 minuter från Waxholmsbryggan. Detta drömhem erbjuder en perfekt balans mellan lyx, komfort och naturnära boende. På den rymliga och ljusa övervåningen finner vi två generösa rum, perfekta som sovrum, hemmakontor eller gästrum. I anslutning…

Premium
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 rum parhus på Torsbyslingan 2 Torsby, Värmdö kommun - bild 1
6 rum parhus på Torsbyslingan 2 Torsby, Värmdö kommun - bild 2
6 rum parhus på Torsbyslingan 2 Torsby, Värmdö kommun - bild 3
6 rum parhus på Torsbyslingan 2 Torsby, Värmdö kommun - bild 4
6 rum parhus på Torsbyslingan 2 Torsby, Värmdö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:30

Torsbyslingan 2

Radhus
Torsby, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
4 695 000 kr
141 m²
6 rum
7 859 kr/mån
33 298 kr/m²

OBLIGATORISK VISNINGSANMÄLAN. Vänligen anmäl dig hos mäklaren eller webben. Välkomna till detta optimalt planerade gavel parhus i populära Torsby. Här finns möjlighet att få upp till 5 sovrum. Huset andas design och stilrena materialval! Plan och fin trädgård med möjlighet att sätta upp staket samt bygga ut altanen. Läget är optimalt sydväst. Här kan man trivas! När man kliver in över…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 rum parhus på Ripvingevägen 20 Strömma, Värmdö kommun - bild 1
6 rum parhus på Ripvingevägen 20 Strömma, Värmdö kommun - bild 2
6 rum parhus på Ripvingevägen 20 Strömma, Värmdö kommun - bild 3
6 rum parhus på Ripvingevägen 20 Strömma, Värmdö kommun - bild 4
6 rum parhus på Ripvingevägen 20 Strömma, Värmdö kommun - bild 5

Ripvingevägen 20

Radhus
Strömma, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 495 000 kr
158 m²
6 rum
8 244 kr/mån
41 108 kr/m²

VISNINGSANMÄLAN OBLIGATORISK. Välkommen att boka upp dig på visning. Exklusivt parhus i vackert lärkträ designat av arkitekten Hultman-Vogt Stilrena och påkostade materialval Modernt och välplanerat Stora fina fönsterpartier 3 luft-luftvärmepumpar med AC funktion i snygg design med möjlighet att byta färg på inklädnadshöljet Inbyggda Sonos högtalare Stor tillhörande tomt i söderläge …

Premium
Balkong
Uteplats
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 rum parhus på Ida Westerbergs väg 11 Stavsnäs, Värmdö kommun - bild 1
6 rum parhus på Ida Westerbergs väg 11 Stavsnäs, Värmdö kommun - bild 2
6 rum parhus på Ida Westerbergs väg 11 Stavsnäs, Värmdö kommun - bild 3
6 rum parhus på Ida Westerbergs väg 11 Stavsnäs, Värmdö kommun - bild 4
6 rum parhus på Ida Westerbergs väg 11 Stavsnäs, Värmdö kommun - bild 5

Ida Westerbergs väg 11

Radhus
Stavsnäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 995 000 kr
158 m²
6 rum
6 295 kr/mån
25 285 kr/m²

I vacker natur och med skärgården in på knuten ligger detta moderna, familjevänliga och energieffektiva parhus från Trivselhus med genomtänkta lösningar, stora glaspartier med utgång till stor vacker trädgård med omkringliggande skärgårdsnatur. Huset är i modern skandinavisk stil med träfasad i furu som är behandlat med järnvitriol som grånar och bara blir vackrare med tiden. Redan när man kliver…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
4 rum lägenhet på Hovslagarvägen 58 Hästhagen, Värmdö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Hovslagarvägen 58 Hästhagen, Värmdö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Hovslagarvägen 58 Hästhagen, Värmdö kommun - bild 3
Sön 17 maj

Hovslagarvägen 58

Lägenhet
Hästhagen, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 895 000 kr
97 m²
4 rum
vån 2/2
7 624 kr/mån
40 155 kr/m²
Plus
Balkong
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Porslinskvarteren, Värmdö kommun

Gustavsbergs allé 22

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
2 795 000 kr
64,5 m²
2,5 rum
vån 1/5
6 155 kr/mån
43 333 kr/m²
Uteplats
Hiss
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Kolvik, Värmdö kommun

Alkällevägen 34

Villa
Kolvik, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 995 000 kr
189 + 36 m²
7 rum
1 560 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Saltarö, Värmdö kommun

Hästhagsstråket 2

Fritidshus
Saltarö, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 295 000 kr
67 m²
3 rum
3 450 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Södernäs, Värmdö kommun
Sön 24 maj

Strandlinjevägen 13

Fritidshus
Södernäs, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
6 750 000 kr
143 m²
4 rum
2 237 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Lugnet, Värmdö kommun

Meitens Väg 23

Lägenhet
Lugnet, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
1 995 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 3/3
5 248 kr/mån
32 439 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Hölö, Värmdö kommun

Österviksvägen 16 (planerad adress)

Tomt
Hölö, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
1 950 000 kr
1 705 m²
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Älvsala, Värmdö kommun

Ormbunksvägen 41

Fritidshus
Älvsala, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö
3 195 000 kr
53 m²
4 rum
1 979 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö

Visar 26 - 49 av 49