Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Sörmlandsvägen 6 Edsängen, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sörmlandsvägen 6 Edsängen, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sörmlandsvägen 6 Edsängen, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sörmlandsvägen 6 Edsängen, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sörmlandsvägen 6 Edsängen, Sollentuna kommun - bild 5

Sörmlandsvägen 6

Lägenhet
Edsängen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 495 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 3/5
4 120 kr/mån
45 780 kr/m²

- Välplanerad - Social planlösning - Gott om förvaring - Fönster från två väderstreck Välkommen till denna ljusa och trivsamma tvåa med en genomtänkt planlösning som passar perfekt för både vardag och sociala tillställningar. Vardagsrum och kök ligger i en öppen och social planlösning som bjuder in till umgänge. Det fullutrustade köket har allt du behöver – kyl/frys, ugn, spishäll,…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
4 rum lägenhet på Ugglevägen 7 Häggvik, Sollentuna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Ugglevägen 7 Häggvik, Sollentuna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Ugglevägen 7 Häggvik, Sollentuna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Ugglevägen 7 Häggvik, Sollentuna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Ugglevägen 7 Häggvik, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Ugglevägen 7

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
4 200 000 kr
93 m²
4 rum
vån 4/5
7 170 kr/mån
45 161 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade fyra om 93 kvm näst högst upp i huset i Häggvik Strand med en stor inglasad balkong(Gardiner ingår ej på balkongen). Fräsch bostad så det är bara att flytta in utan ens behöva tänka tanken på att renovera. Genomgående målade väggar och ekparkettgolv, förutom i badrummet som är helkaklat. Bostaden bjuder på ett rymligt kök med vit skåpinredning och full…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
3 rum lägenhet på Bagarbyvägen 26 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bagarbyvägen 26 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bagarbyvägen 26 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bagarbyvägen 26 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bagarbyvägen 26 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5

Bagarbyvägen 26

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 695 000 kr
81,1 m²
3 rum
vån 1/2
4 550 kr/mån
33 231 kr/m²

- Centrala Sollentuna - Låg avgift inkl. Värme, vatten, tv, internet och även el! - Stabil förening Nu har jag nöjet att presentera en fin lägenhet i ett centralt läge i en av Sollentunas populäraste föreningar där bland annat elen ingår i avgiften. Lägenheten har rymliga rum och materialvalen är ljusa. I badrummet finns det wc, dusch, tvättkommod med lådor och spegel ovanför samt att man…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
5-6 rum radhus på Brf Väsjöbacken  Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 1
5-6 rum radhus på Brf Väsjöbacken  Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 2
5-6 rum radhus på Brf Väsjöbacken  Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 3
5-6 rum radhus på Brf Väsjöbacken  Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 4
5-6 rum radhus på Brf Väsjöbacken  Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Linda Rosén

Carl Ek Fastigheter AB

Objektsbild
3 lediga bostäder

Brf Väsjöbacken

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Carl Ek Fastigheter AB
fr. 6 245 000 kr
145-164 m²
5-6 rum
fr. 5 998 kr/mån
fr. 39 634 kr/m²

Välkomna till Väsjöbacken, ett småskaligt radhuskvarter med träarkitektur i varm skandinavisk stil, placerat precis intill skidbacken i Väsjön. Här formas hem med ljusa material, generösa fönster och flera våningsplan som skapar både rymd och avskildhet. Högst upp väntar terrasser som blir en naturlig förlängning av livet hemma stora delar av året. Området runt Väsjöbacken bjuder på…

Nybyggnadsprojekt
Linda Rosén
Linda RosénCarl Ek Fastigheter AB
Carl Ek Fastigheter AB
1,5 rum lägenhet på Hemmings väg 41C Väsjön, Sollentuna kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Hemmings väg 41C Väsjön, Sollentuna kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Hemmings väg 41C Väsjön, Sollentuna kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Hemmings väg 41C Väsjön, Sollentuna kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Hemmings väg 41C Väsjön, Sollentuna kommun - bild 5

Hemmings väg 41C

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 700 000 kr
25 + 14 m²
1,5 rum
2 820 kr/mån
68 000 kr/m²

- Totalt 39 kvm - Unik minivilla - Låg avgift - Insynsskyddad - Egen parkeringsplats - Exklusiva materialval - Lugnt och naturnära område Här bor ni i en unik minivilla med egen parkeringsplats, passar såväl singelhushållet samt för par. Invändigt väntar ett välplanerat boende med exklusivt kök med bänkskiva i komposit, fönster ovan diskbänk samt gott om plats i skåp och lådor.…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 rum lägenhet på Silverdalsstråket 7 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Silverdalsstråket 7 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Silverdalsstråket 7 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Silverdalsstråket 7 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Silverdalsstråket 7 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 5

Silverdalsstråket 7

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 495 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1/3
3 851 kr/mån
56 705 kr/m²

När arkitekten överträffar sig själv och levererar en 2:a om 44 kvm med optimal planlösning! - Välplanerad så både stort matbord, soffa och dubbelsäng ryms - Väldigt gott om förvaring i lägenheten + förråd i källaren - Solläge från tidig eftermiddag till sen kväll - Nära kommunikationer - buss och pendeltåg - Extra fina tillval och mycket välskött lägenhet Planlösningen ger plats för…

Premium
Uteplats
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
3 rum lägenhet på Vänortsstråket 55A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Vänortsstråket 55A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Vänortsstråket 55A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Vänortsstråket 55A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Vänortsstråket 55A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5

Vänortsstråket 55A

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 795 000 kr
70,6 m²
3 rum
vån -1/2
3 387 kr/mån
39 589 kr/m²

- Nybyggd 2021 - Låg avgift - Centrala Sollentuna - Exklusiva materialval Nu har ni äntligen chansen att bo i Centrala Sollentuna och i en helt nyproducerad lägenhet med service, kommunikationer och natur runt hörnet. Bostaden omvandlades 2021 från en lokal till en lägenhet och är därför modern trots att byggnaden är äldre. Det är parkettgolv i hela lägenheten, vitmålade väggar och…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 rum lägenhet på Flintlåsvägen 16 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Flintlåsvägen 16 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Flintlåsvägen 16 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Flintlåsvägen 16 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Flintlåsvägen 16 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 5

Flintlåsvägen 16

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 095 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 1/7
3 971 kr/mån
34 065 kr/m²

- Flexibelt tillträde - Balkong i syd/väst läge - Lågt belånad förening Varmt välkommen till denna trevliga tvåa med ett bra läge i den stora och stabila Brf Platån. Bostaden har genomgått renoveringar löpande och sovrummet ger en känsla av ett lyxigt hotellrum med dubbelsäng och platsbyggda garderober. Det är genomgående ljusa väggar och parkettgolv i hela lägenheten och köket är…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Kärrdal, Sollentuna kommun

Lomvägen 43

Lägenhet
Kärrdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 150 000 kr
83 m²
3 rum
vån 1/1
6 366 kr/mån
25 904 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
3 rum lägenhet på Pilvägen 70 Helenelunds centrum, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Pilvägen 70 Helenelunds centrum, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Pilvägen 70 Helenelunds centrum, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Pilvägen 70 Helenelunds centrum, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Pilvägen 70 Helenelunds centrum, Sollentuna kommun - bild 5

Pilvägen 70

Lägenhet
Helenelunds centrum, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 495 000 kr
73,1 m²
3 rum
vån 3/6
5 103 kr/mån
34 131 kr/m²

- Inglasad balkong - Trevlig vy - Ett stenkast från pendeln - Nära grönska - Renoverat badrum Välkommen upp till våning 3 där ni finner denna ljusa och trevliga bostad om 3 rum & kök. Bostaden ligger med hög och fin utsikt. Lägenheten är disponerad med två rymliga sovrum, praktisk klädkammare, renoverat badrum, kök med gott om bänkytor, skåp och generös matplats samt vardagsrum med…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Edsberg, Sollentuna kommun
Sön 17 maj

Kruthornsvägen 12

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 395 000 kr
37 m²
1 rum
vån 1/3
2 940 kr/mån
37 703 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1,5 rum lägenhet på Soldatvägen 53 Viby, Sollentuna kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Soldatvägen 53 Viby, Sollentuna kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Soldatvägen 53 Viby, Sollentuna kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Soldatvägen 53 Viby, Sollentuna kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Soldatvägen 53 Viby, Sollentuna kommun - bild 5

Soldatvägen 53

Lägenhet
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 650 000 kr
33 m²
1,5 rum
vån 1/2
3 005 kr/mån
50 000 kr/m²

Letar du efter en bostad som är ljus, rymd och genomtänkta lösningar? Då har du hittat rätt! Här välkomnas du in direkt i en inbjudande öppen planlösning där vardag och umgänge smälter samman. Takhöjden på över TRE meter, tillsammans med de stora fönsterpartierna, skapar en härlig känsla av rymd och släpper in dagsljuset på ett generöst sätt. Ett kök och vardagsrum i en öppen planlösning, som…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Tureberg, Sollentuna kommun

Turebergs allé 41

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 690 000 kr
25 m²
1 rum
vån 1/4
2 038 kr/mån
67 600 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Kärrdal, Sollentuna kommun

Lomvägen 641

Lägenhet
Kärrdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 385 000 kr
35 m²
1 rum
vån 2/2
2 872 kr/mån
39 571 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
4 rum lägenhet på Tellusvägen 2D Häggvik, Sollentuna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Tellusvägen 2D Häggvik, Sollentuna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Tellusvägen 2D Häggvik, Sollentuna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Tellusvägen 2D Häggvik, Sollentuna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Tellusvägen 2D Häggvik, Sollentuna kommun - bild 5

Tellusvägen 2D

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
3 995 000 kr
113 + 1 m²
4 rum
vån 1/1
8 608 kr/mån
35 354 kr/m²

- Stor lägenhet om 113 kvm med egen ingång - 3 sovrum & bra med förvaring - Solig balkong - I avgiften ingår El, värme, vatten, förråd och parkering Väldisponerad 4:a om hela 113 kvm med balkong - varmt välkommen! Du välkomnas in i en hall på markplan med hatthylla och gott om plats för avhängning. När man går upp för trappan möts man av en öppen, ljus och välkommande yta. Här ligger…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Tureberg, Sollentuna kommun

Vänortsstråket 1A

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 800 000 kr
81,1 m²
3 rum
vån 2/2
4 550 kr/mån
34 525 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Tureberg, Sollentuna kommun

Vänortsstråket 53D

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 950 000 kr
87 m²
3 rum
vån 2/2
4 153 kr/mån
33 908 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Häggvik, Sollentuna kommun

Minervavägen 28

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 475 000 kr
25 m²
1 rum
vån 4/5
2 175 kr/mån
59 000 kr/m²
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
5 rum lägenhet på Bergsbovägen 16 Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Bergsbovägen 16 Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Bergsbovägen 16 Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Bergsbovägen 16 Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Bergsbovägen 16 Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun - bild 5

Bergsbovägen 16

Lägenhet
Sollentuna Centrum, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
5 795 000 kr
115 m²
5 rum
vån 1/6
7 699 kr/mån
50 391 kr/m²

- Granne med Sollentuna Centrum - Stor inglasad balkong - Ljusa fina ytskikt - Två badrum - Garage & förråd under huset Välkommen till en modern och trivsam 5:a om 115 kvm i absolut toppläge – med Sollentuna Centrum runt hörnet och Edsvikens vatten en kort promenad bort! Här bor du med det bästa av två världar – citylivets bekvämligheter och naturens lugn nära till hands. Bostaden…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 rum lägenhet på Ribbings väg 14 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ribbings väg 14 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 2

Ribbings väg 14

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
295 000 kr
13 m²
1 rum
868 kr/mån
22 692 kr/m²
Plus
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
tomt på Vaxmoravägen 1B Törnskogen, Sollentuna kommun - bild 1
tomt på Vaxmoravägen 1B Törnskogen, Sollentuna kommun - bild 2
tomt på Vaxmoravägen 1B Törnskogen, Sollentuna kommun - bild 3
tomt på Vaxmoravägen 1B Törnskogen, Sollentuna kommun - bild 4
tomt på Vaxmoravägen 1B Törnskogen, Sollentuna kommun - bild 5

Vaxmoravägen 1B

Tomt
Törnskogen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
4 250 000 kr
656 m²

Drömmer du om att bygga eget? Se hit! Varmt välkommen till denna plana och obebyggda trädgårdstomt om 656 kvm i trivsamma Törnskogen! Här har du möjlighet att bygga ditt eget drömhus med ett soligt läge samtidigt som du har krypavstånd till bussen, skola och förskolor på gångavstånd och närhet till rekreationsområden både kring Törnskogen, Väsjön och Edsviken! Nuvarande fastighetsägare har…

Premium
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
tomt på Gränsvägen 8 Töjnan, Sollentuna kommun - bild 1
tomt på Gränsvägen 8 Töjnan, Sollentuna kommun - bild 2
tomt på Gränsvägen 8 Töjnan, Sollentuna kommun - bild 3
tomt på Gränsvägen 8 Töjnan, Sollentuna kommun - bild 4
tomt på Gränsvägen 8 Töjnan, Sollentuna kommun - bild 5

Gränsvägen 8

Tomt
Töjnan, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
4 450 000 kr
711 m²

Nu finns möjligheten att förvärva en tomt i Töjnan med bygglov! Kontakta mäklaren för att ta del av bygglovet. Det går även att justera bygglovet eller att ansöka om ett nytt. Tomten saknar detaljplan och hänvisas därför till översiktsplanen. Sidorna 19-20 har bra information om vad som får bebyggas i icke detaljplanelagda områden. …

Premium
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Helenelund, Sollentuna kommun

Stupvägen 57

Lägenhet
Helenelund, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
2 100 000 kr
47,6 m²
2 rum
vån -1/1
3 222 kr/mån
44 118 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Edsängen, Sollentuna kommun

Sörmlandsvägen 8

Lägenhet
Edsängen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
3 195 000 kr
76 m²
3 rum
vån 1/4
5 881 kr/mån
42 039 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Tureberg, Sollentuna kommun

Vänortsstråket 71B

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
1 750 000 kr
48,4 m²
2 rum
vån -1/3
2 944 kr/mån
36 157 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Visar 76 - 100 av 103