Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Linda Rosén

Linda Rosén

Om mig

Jag har varit fastighetsmäklare sedan 2011 och förutom den värdefulla erfarenhet som kommer med ett mångårigt engagemang, så får ni en god människokännare som förstår värdet av att anpassa kommunikation och arbetssätt efter var person och situation, en hårt arbetande mäklare med god lokalkännedom och ett stort kontaktnät. Att sälja sin bostad är den viktigaste affären vi gör och för mig är det viktigt att ni ska känna att ni tryggt kan låta mig guida er i mål. Hör av er så berättar jag mer!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Edsviksvägen 84C

Lägenhet
Edsviken, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

95 m²

3 rum

7 210 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 300 000 kr+23 %

76 842 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Gröndalsvägen 14B

Villa
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

195+11 m²

6 rum

960 m²

Slutpris 8 200 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Södersätravägen 40A

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

144 m²

5 rum

7 458 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 000 000 kr-2 %

41 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Bivägen 18

Villa
Töjnan, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

111+108 m²

5 rum

1 009,3 m²

Slutpris 8 100 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Södersätravägen 44A

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

144 m²

5 rum

7 458 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr-2 %

42 361 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Soldatvägen 75B

Lägenhet
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

127 m²

5 rum

8 766 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

21 260 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Timotejvägen 42

Radhus
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

93+17 m²

4 rum

108 m²

Slutpris 3 900 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Edsängsvägen 12D

Radhus
Edsängen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

92 m²

4 rum

252 m²

Slutpris 4 850 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Hemmings väg 47D

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

25+14 m²

1,5 rum

2 820 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 425 000 kr-5 %

57 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Vespergränd 93

Radhus
Norrviken, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

98,5 m²

4 rum

7 282 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

40 558 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Nattvardsgränd 14

Lägenhet
Norrviken, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

100 m²

4 rum

6 686 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr+1 %

40 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Flintlåsvägen 39

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

62,5 m²

2 rum

4 104 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

31 920 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Timotejvägen 14

Lägenhet
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

67 m²

2 rum

5 952 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-11 %

17 164 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Solstigen 34B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

165+22 m²

7 rum

8 701 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 450 000 kr-1 %

39 091 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Hemmings väg 39D

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

25+15 m²

1 rum

2 820 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

60 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Kavallerivägen 7

Villa
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

177+91 m²

7 rum

1 230 m²

Slutpris 6 900 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Lingonvägen 22

Villa
Törnskogen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

112+112 m²

4 rum

700 m²

Slutpris 7 350 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Väringevägen 5

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

20,5+10 m²

1,5 rum

1 707 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-11 %

78 049 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Ledungsvägen 25

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

20,5 m²

1,5 rum

1 707 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

71 951 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Västervägen 6E

Radhus
Häggvik, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

105+5 m²

4 rum

226 m²

Slutpris 5 800 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Solstigen 32A

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

26+9 m²

1 rum

1 783 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

59 615 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Almvägen 29M

Radhus
Helenelund, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

89 m²

4 rum

5 243 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-1 %

50 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Stormansvägen 14B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

143 m²

5 rum

6 995 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr±0 %

40 210 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2025
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Runskogsvägen 15B

Villa
Törnskogen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

163+30 m²

5 rum

967 m²

Slutpris 7 800 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Stormansvägen 10B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

143 m²

5 rum

6 995 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr-3 %

40 559 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Visar 1 - 25 av 45