Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Charlie Siltberg

Charlie Siltberg

Om mig

Sedan 2017 har jag arbetat som mäklare på LF Fastighetsförmedling Gotland och är mäklaren för dig som söker en driven och kompetent mäklare med hög kundnöjdhet. Ledorden tydlighet och trygghet för både säljare och köpare ger bra fastighetsaffärer i min försäljningsprocess. Långsiktiga relationer är något jag värderar högt och många av mina kunder är återkommande. Jag jobbar ofta med lantbruksfastigheter men tar mig även gärna an villor och bostadsrätter.
Mäklarens försäljningar
6 rum villa på Västerhejde Smedens väg 5 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 1
6 rum villa på Västerhejde Smedens väg 5 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 2
6 rum villa på Västerhejde Smedens väg 5 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 3
6 rum villa på Västerhejde Smedens väg 5 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 4
6 rum villa på Västerhejde Smedens väg 5 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 11:00

Västerhejde Smedens väg 5

Villa
Västerhejde, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 250 000 kr
163 + 5 m²
6 rum
3 032 m² tomt

Tillfälle att förvärva en välhållen och stilren familjevilla i populära Västerhejde. Här bor man på en stor tomt med plats för lek och rekreation samt med en egen skogsdunge. Bostadshuset är rymligt med sina fyra sovrum och har nyrenoverade ytskikt invändigt i harmoniska färger. Entréplan har stora sociala ytor med bland annat kök i öppen planlösning mot allrum med braskamin och även ett…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
4 rum villa på Fröjel Frejs väg 11 Fröjel, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Fröjel Frejs väg 11 Fröjel, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Fröjel Frejs väg 11 Fröjel, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Fröjel Frejs väg 11 Fröjel, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Fröjel Frejs väg 11 Fröjel, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 11:00

Fröjel Frejs väg 11

Villa
Fröjel, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
4 300 000 kr
145 + 15 m²
4 rum
922 m² tomt

Välkommen till en villa på en lugn återvändsgata i ett trevligt kustnära bostadsområde. Här finner man ett smakfullt inrett boende i ett område med härlig gemenskap. På entréplan finns väldisponerade ytor med vardagsrum, kök, badrum och sovrum. Övervåning med två balkonger och öppen plan vilket ger möjlighet att skapa en egen passande planlösning efter behov. Huset erbjuder stor variation av…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
Idag kl 11:00

Halsjärnsgatan 14

Lägenhet
Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 875 000 kr
76 m²
3 rum
vån 3/3
5 145 kr/mån
24 671 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Slite, Gotlands kommun

Del av Vallstena Medebys 1:16

Gård/Skog
Slite, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 500 000 kr
24,2 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 rum vinterbonat fritidshus på Eksta Käbbe 655B Eksta, Gotlands kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Eksta Käbbe 655B Eksta, Gotlands kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Eksta Käbbe 655B Eksta, Gotlands kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Eksta Käbbe 655B Eksta, Gotlands kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Eksta Käbbe 655B Eksta, Gotlands kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Charlie Siltberg

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

Objektsbild
Lör 16 maj kl 14:00

Eksta Käbbe 655B

Fritidshus
Eksta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 575 000 kr
55 m²
3 rum
2 296 m² tomt

Arkitektritat och vinterbonat boende med flera byggnader, tre sovrum och tre badrum – perfekt för både eget bruk och uthyrning med dokumenterad efterfrågan. På Eksta Käbbe erbjuds ett arkitektritat och vinterbonat boende där varje del av huset utformats med en tydlig idé – att samla flera sällskap under samma tak utan att tumma på den egna integriteten. Bostaden erbjuder tre sovrum och tre…

Max
Charlie Siltberg
Charlie SiltbergLF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 rum villa på Othem Spillings 616 Slite, Gotlands kommun - bild 1
5 rum villa på Othem Spillings 616 Slite, Gotlands kommun - bild 2
5 rum villa på Othem Spillings 616 Slite, Gotlands kommun - bild 3
5 rum villa på Othem Spillings 616 Slite, Gotlands kommun - bild 4
5 rum villa på Othem Spillings 616 Slite, Gotlands kommun - bild 5
Tis 26 maj kl 16:30

Othem Spillings 616

Villa
Slite, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 500 000 kr
118 + 20 m²
5 rum
1 759 m² tomt

Välkommen till ett trivsamt enplanshus i Othem om 118 kvm. Här erbjuds ett lättillgängligt och funktionellt boende med en genomtänkt planlösning som rymmer hela fyra sovrum, vilket gör huset väl lämpat för både familjen och den som behöver extra utrymme för arbete eller gäster. Bostaden har en hemtrevlig känsla med fina sällskapsytor och ett naturligt flöde mellan rummen. Från vardagsrummet…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Fårösund, Gotlands kommun
Budgivning pågår
Imorgon kl 13:30

Radarvägen 5D

Lägenhet
Fårösund, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 550 000 kr
65 m²
3 rum
vån 2/2
2 723 kr/mån
23 846 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Fröjel, Gotlands kommun

Fröjel Puser 756

Gård/Skog
Fröjel, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
6 000 000 kr
350 + 150 m²
10 rum
8 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Havdhem, Gotlands kommun
Lör 16 maj kl 12:30

Silte Rikvide 143

Gård/Skog
Havdhem, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 975 000 kr
93 + 130 m²
4 rum
4 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
4 rum villa på Rone Ronehamnsvägen 3 Ronehamn, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Rone Ronehamnsvägen 3 Ronehamn, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Rone Ronehamnsvägen 3 Ronehamn, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Rone Ronehamnsvägen 3 Ronehamn, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Rone Ronehamnsvägen 3 Ronehamn, Gotlands kommun - bild 5

Rone Ronehamnsvägen 3

Villa
Ronehamn, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 950 000 kr
119 m²
4 rum
2 853 m² tomt

Tillfälle att förvärva det tidigare tullhuset i Ronehamn. Här bor man pampigt i ett kalkstenshus från 1856 med stora social ytor på entréplan. Här finns många vackra tidstypiska detaljer bevarade såsom den välvda dörren in till salen med de stora härliga fönstren och den pampiga eldstaden. På fastigheten finns även en kalkstensflygel som smakfullt renoverats till en extra bostad med kök, badrum…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Kräklingbo, Gotlands kommun
Budgivning pågår
Idag kl 14:30

Kräklingbo Prästbacken 264

Lägenhet
Kräklingbo, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 150 000 kr
85,3 m²
3 rum
vån 1/1
4 362 kr/mån
13 482 kr/m²
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Eksta, Gotlands kommun

Eksta Käbbe 653B

Fritidshus
Eksta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 500 000 kr
94,2 m²
4 rum
1 506 m² tomt
Nyproduktion
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Slite, Gotlands kommun

Gothem Tummungs 1:35

Gård/Skog
Slite, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 900 000 kr
10 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Kräklingbo, Gotlands kommun
Idag kl 13:00

Kräklingbo Nygårds 142

Gård/Skog
Kräklingbo, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 675 000 kr
98 + 125 m²
5 rum
23,9 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Anga, Gotlands kommun

Anga Boters 212C

Tomt
Anga, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
575 000 kr
3 295 m²
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 rum villa på Eksta Kvie 103 Eksta, Gotlands kommun - bild 1
5 rum villa på Eksta Kvie 103 Eksta, Gotlands kommun - bild 2
5 rum villa på Eksta Kvie 103 Eksta, Gotlands kommun - bild 3
5 rum villa på Eksta Kvie 103 Eksta, Gotlands kommun - bild 4
5 rum villa på Eksta Kvie 103 Eksta, Gotlands kommun - bild 5

Eksta Kvie 103

Villa
Eksta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 495 000 kr
123 m²
5 rum
1,3 ha tomt

OTROLIGT PRISVÄRT! Välkommen till en vacker nybyggd villa i populära Eksta. Här bor man i ett helt nytt hus som endast nyttjats sparsamt under 2023/2024. Uppfört i vinkel med stora glaspartier både väster- och söderut. Invändigt finner man stora luftiga ytor med härlig rymd då det är genomgående öppet upp i nock. Väl inne genom entrédörren möts man av ljusinsläppet från glaspartierna på…