Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Ahmed Waad

Ahmed Waad

Om mig

Utmärkelser genom åren: - Topp 20 Mest säljande mäklare i hela Stockholms län 2023 - Topp 3 Årets Rookie Sverige 2023 Söker du efter en specifik bostad eller bo i ett särskilt område? Tveka inte på att höra av dig till mig med dina önskemål! Ni når mig på : 070-995 79 00 / [email protected] Din trygghet är min drivkraft!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Forskningsringen 80

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

78 m²

3 rum

4 996 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 475 000 kr-1 %

44 551 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Svalvägen 3

Lägenhet
Mariehäll, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

52 m²

2 rum

4 421 kr/mån

Slutpris 2 420 000 kr-3 %

46 538 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Gåsörtsvägen 38

Villa
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

151 m²

5 rum

329 m²

Slutpris 8 600 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Forskningsringen 81B

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

96 m²

4 rum

5 797 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 225 000 kr+1 %

44 010 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Cronströmsvägen 14

Lägenhet
Mariehäll, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

39 m²

1 rum

2 071 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+2 %

60 256 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Skrivargatan 31

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

46 m²

2 rum

3 298 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

48 913 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Forskargränd 6

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

58 m²

2 rum

4 936 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

41 379 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Kyrkogatan 7

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

37,8 m²

2 rum

2 924 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

66 005 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Virebergsvägen 5

Lägenhet
Vireberg, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

79 m²

3 rum

4 451 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 195 000 kr-7 %

53 101 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Mjölnerbacken 67

Lägenhet
Rissne, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

63 m²

2 rum

3 123 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

37 302 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Ryttmästarvägen 18

Radhus
Rissne, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

104 m²

4 rum

171 m²

Slutpris 5 625 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Franstorpsvägen 9

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

63,3 m²

3 rum

4 433 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+9 %

60 032 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Forskningsringen 82A

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

52 m²

2 rum

3 665 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

46 058 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Tulegatan 76

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Bromma

62 m²

3 rum

4 586 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 700 000 kr+3 %

59 677 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bromma
LF Fastighetsförmedling Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Vinthundsgatan 57

Villa
Brotorp - Järvastaden, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

174 m²

6 rum

431 m²

Slutpris 11 200 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Logdansvägen 40

Lägenhet
Ör, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

24,7 m²

1 rum

1 574 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

54 656 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Mjölnerbacken 74

Lägenhet
Rissne, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

75,6 m²

3 rum

3 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

39 616 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Gamla Enköpingsvägen 152

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

55 m²

3 rum

5 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr-3 %

39 545 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Eliegatan 10

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

67 m²

3 rum

6 539 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

47 761 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Forskningsringen 82A

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

78 m²

3 rum

4 758 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-1 %

44 231 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Stallgatan 13

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

46 m²

2 rum

2 991 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

44 565 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AhmedWaad

Gjuteribacken 16B

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

26 m²

2 rum

1 933 kr/mån

Slutpris 2 155 000 kr+8 %

82 885 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Visar alla 22