Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Växjö

Fastighetsbyrån Växjö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Norrtullsgatan 8 Centrum, Växjö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norrtullsgatan 8 Centrum, Växjö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norrtullsgatan 8 Centrum, Växjö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norrtullsgatan 8 Centrum, Växjö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norrtullsgatan 8 Centrum, Växjö kommun - bild 5

Norrtullsgatan 8

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 790 000 kr
67 m²
2 rum
vån 0/8
4 468 kr/mån
26 716 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och moderna 2:a på markplan i Brf Norrtullsgatan! Belägen nära centrum erbjuder denna bostadsrätt det perfekta läget för den som vill ha stadspulsen inom räckhåll. Med en boyta på 67 kvm finns gott om utrymme att inreda och trivas på. Dessutom finns en härlig uteplats där du kan avnjuta av härliga dagar och kvällar tillsammans med vänner och familj. Här bor du med…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Lammhult, Växjö kommun
Tis 19 maj kl 16:30

Växjövägen 54

Villa
Lammhult, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
825 000 kr
172 + 80 m²
7 rum
1 320 m² tomt
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
1,5 rum lägenhet på Tingsvägen 8M Centrum, Växjö kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Tingsvägen 8M Centrum, Växjö kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Tingsvägen 8M Centrum, Växjö kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Tingsvägen 8M Centrum, Växjö kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Tingsvägen 8M Centrum, Växjö kommun - bild 5

Tingsvägen 8M

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
945 000 kr
33 m²
1,5 rum
vån 2/2
2 472 kr/mån
28 636 kr/m²

Varmt välkommen till Tingsvägen 8M och denna trevliga lägenhet om 1,5 rok på andra våningen. Nu finns det möjlighet att förvärva denna trevliga enrummare på andra plan med toppenläge. Här bor du med närhet till centrum, bra bussförbindelser till universitetet, trevliga promenadstråk samt ett stenkast från Kungsmadskolan. Bostaden är ljus och fräsch och erbjuder en separat sovdel från resterande…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Hjortsberga, Alvesta kommun
Tis 26 maj kl 17:00

Stationsvägen 5

Villa
Hjortsberga, Alvesta kommun
Fastighetsbyrån Växjö
2 600 000 kr
130 + 77 m²
7 rum
1 209 m² tomt
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Moheda, Alvesta kommun
Imorgon kl 14:00

Norregårdsvägen 6

Villa
Moheda, Alvesta kommun
Fastighetsbyrån Växjö
2 095 000 kr
152 + 15 m²
6 rum
476 m² tomt
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Grimslöv, Alvesta kommun

Ringvägen 9

Villa
Grimslöv, Alvesta kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 100 000 kr
120 m²
5 rum
960 m² tomt
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Östra Lugnet, Växjö kommun

Lugnets väg 5E

Lägenhet
Östra Lugnet, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
2 450 000 kr
105 m²
5 rum
5 825 kr/mån
23 333 kr/m²
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Centrum, Växjö kommun

Tingsvägen 8B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
975 000 kr
33 m²
1,5 rum
vån 1/2
2 719 kr/mån
29 545 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Alvesta - Centralt, Alvesta kommun

Allbotorget 1

Lägenhet
Alvesta - Centralt, Alvesta kommun
Fastighetsbyrån Växjö
575 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 1/3
2 844 kr/mån
10 748 kr/m²
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
5 rum gård/skog på Tofta Norregård 1 Tofta, Växjö kommun - bild 1
5 rum gård/skog på Tofta Norregård 1 Tofta, Växjö kommun - bild 2
5 rum gård/skog på Tofta Norregård 1 Tofta, Växjö kommun - bild 3
5 rum gård/skog på Tofta Norregård 1 Tofta, Växjö kommun - bild 4
5 rum gård/skog på Tofta Norregård 1 Tofta, Växjö kommun - bild 5

Tofta Norregård 1

Gård/Skog
Tofta, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
13 500 000 kr
126 + 14 m²
5 rum
33,9 ha tomt

Välkommen till denna fantastiska fastighet i Tofta, strax utanför Växjö, där naturen är din granne och utsikten är oslagbar. Här finner du en bostad som byggdes på 1979 med en boyta på 126 kvadratmeter och en stor tillhörande ladugårdsbyggnad på ca 480 kvm (enligt taxeringen) samt ytterligare uthus och garagebyggnader. Det unika med denna fastighet är att den gränsar till vackra Yasjön, vilket…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Väster, Växjö kommun

Storgatan 82B

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
2 250 000 kr
80 m²
3 rum
vån 9
6 109 kr/mån
28 125 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Braås, Växjö kommun

Massavägen 44

Villa
Braås, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
995 000 kr
73 + 70 m²
3 rum
1 500 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Söder, Växjö kommun

Frejagatan 5

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 325 000 kr
49 m²
2 rum
vån 2/3
3 206 kr/mån
27 041 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 5

Norra Esplanaden 28C

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 595 000 kr
68,1 m²
2 rum
vån 1/3
4 811 kr/mån
23 421 kr/m²

Varmt välkommen till denna mysiga och centrala 2:a på Norra Esplanaden 28C. Denna bostadsrätt i Brf Kräftan 9 belägen på andra våningen erbjuder en perfekt kombination av bekvämlighet och charm. Med en boyta på 68,1 kvm finns här gott om utrymme för att skapa ditt drömhem. Denna bostad passar perfekt för dig som söker ett bekvämt och prisvärt boende mitt i stadspulsen. Med nära till allt vad…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 5

Storgatan 82D

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 100 000 kr
30 m²
1 rum
vån 4/9
2 427 kr/mån
36 667 kr/m²

För visning ta kontakt med ansvarig mäklare Emil Petersson. Varmt välkomna till Storgatan 82D! Nu finns möjligheten att förvärva en ljus och fräsch etta på 4:e våningen i Icon! Lägenheten genomsyras av moderna och fina materialval samtidigt som det är en generös takhöjd. I bostaden finns stort och härligt badrum med golvvärme, fint kök och ett öppet rum med plats för säng och matbord. I…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Braås, Växjö kommun
Budgivning pågår

Sjösåsvägen 14

Villa
Braås, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 090 000 kr
138 + 89 m²
5 rum
1 155 m² tomt
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
5 rum villa på Norrgatan 18 Lessebo, Lessebo kommun - bild 1
5 rum villa på Norrgatan 18 Lessebo, Lessebo kommun - bild 2
5 rum villa på Norrgatan 18 Lessebo, Lessebo kommun - bild 3

Norrgatan 18

Villa
Lessebo, Lessebo kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 495 000 kr
142 + 47 m²
5 rum
1 225 m² tomt
Plus
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Växjö, Växjö kommun

Dalbovägen 3A

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
760 000 kr
44,5 m²
2 rum
vån 4/4
2 976 kr/mån
17 079 kr/m²
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
6 rum villa på Storgatan 16 Hovmantorp, Lessebo kommun - bild 1
6 rum villa på Storgatan 16 Hovmantorp, Lessebo kommun - bild 2
6 rum villa på Storgatan 16 Hovmantorp, Lessebo kommun - bild 3
6 rum villa på Storgatan 16 Hovmantorp, Lessebo kommun - bild 4
6 rum villa på Storgatan 16 Hovmantorp, Lessebo kommun - bild 5

Storgatan 16

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Fastighetsbyrån Växjö
995 000 kr
140 + 70 m²
6 rum
1 402 m² tomt

Denna charmiga tvåplansvilla från 1947 erbjuder möjligheten att sätta sin egen prägel och skapa sitt drömboende. Med en boyta på 140 kvm och en biyta på 70 kvm ger detta hem gott om plats för hela familjen att trivas. Trygg uppvärmning via fjärrvärme och bra uppkoppling via fiber. Hovmantorp är ett trevligt samhälle med vacker natur och närhet till både skog och sjöar. Här kan du njuta av lugnet…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
3 rum lägenhet på Axel Ohlssons gata 3E Telestadshöjden, Växjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Axel Ohlssons gata 3E Telestadshöjden, Växjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Axel Ohlssons gata 3E Telestadshöjden, Växjö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Axel Ohlssons gata 3E Telestadshöjden, Växjö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Axel Ohlssons gata 3E Telestadshöjden, Växjö kommun - bild 5

Axel Ohlssons gata 3E

Lägenhet
Telestadshöjden, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 395 000 kr
72 m²
3 rum
vån 2/2
5 365 kr/mån
19 375 kr/m²

Välkommen till Axel Ohlssons gata 3E och denna ljusa och modern bostadsrättslägenhet med öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, två rymliga sovrum, stort badrum och en härlig balkong. På Telestadshöjden bor man i ett av dem nyare bostadsområdena i Växjö med närhet till natur, skola och barnomsorg. Man har också nära till Linnéuniversitetet. Kontakta ansvarig mäklare Emil…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
övrig på Skyttegatan 15 Öster, Växjö kommun - bild 1
övrig på Skyttegatan 15 Öster, Växjö kommun - bild 2
övrig på Skyttegatan 15 Öster, Växjö kommun - bild 3
övrig på Skyttegatan 15 Öster, Växjö kommun - bild 4
övrig på Skyttegatan 15 Öster, Växjö kommun - bild 5

Skyttegatan 15

Övrigt
Öster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
7 950 000 kr
372 m²
1 192 m² tomt

Välskött och underhållet hyreshus med bra läge på Öster. Huset är byggt 1947 och har idag en gråmålad träfasad. Perfekt hörntomt med cykelparkering, välskötta gröna ytor, praktiskt avgränsande murar, grusade gångar och plattlagda ytor. 7 Lägenheter fördelat på 1 st 4:a, 3 st 2:or och 3 st 1:or. Lägenheterna håller en genomgående hög standard där b la samtliga badrum är kaklade (gjorts löpande…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
övrig på Skyttegatan 5 Öster, Växjö kommun - bild 1
övrig på Skyttegatan 5 Öster, Växjö kommun - bild 2
övrig på Skyttegatan 5 Öster, Växjö kommun - bild 3
övrig på Skyttegatan 5 Öster, Växjö kommun - bild 4
övrig på Skyttegatan 5 Öster, Växjö kommun - bild 5

Skyttegatan 5

Övrigt
Öster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
7 800 000 kr
416 m²
1 326 m² tomt

Hus i tre våningar med källare. Uppfört 1949. Innehåller sex lägenheter fördelade på fyra treor om ca 78 kvm samt 2 ettor om ca 52 kvm. I fem av lägenheterna har badrummen renoverats under 2012-2014 med kakel och klinkers. Ett av badrummen har våtrumsmatta på golv och väggar. Fyra av sex kök har också renoverats under 2012-2014. Källaren rymmer förrådsutrymmen, tvättstuga, WC,…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Hov, Växjö kommun

Norregårdsvägen 11A

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 395 000 kr
80 m²
3 rum
vån 2/2
5 415 kr/mån
17 438 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
4 rum lägenhet på Anna Koskulls Gata 3K Trummens Strand, Växjö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Anna Koskulls Gata 3K Trummens Strand, Växjö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Anna Koskulls Gata 3K Trummens Strand, Växjö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Anna Koskulls Gata 3K Trummens Strand, Växjö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Anna Koskulls Gata 3K Trummens Strand, Växjö kommun - bild 5

Anna Koskulls Gata 3K

Lägenhet
Trummens Strand, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
2 210 000 kr
91 m²
4 rum
vån 4/6
6 802 kr/mån
24 286 kr/m²

Söker du en modern och fräsch 4:a som ligger nära sjön Trummen så har du hittat rätt. Varmt välkomna till Anna Koskulls gata 3K! Genom att ta hissen upp till 4:e våningen så kliver vi sedan in till denna trevliga bostad. Här finns hela tre sovrum varav en utgång till en balkong från största sovrummet, samt ett rymligt vardagsrum med utgång till den inglasade balkongen. Ett ljust och praktiskt…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Alvesta - Öster, Alvesta kommun
Borttagen före visning

Högalundsvägen 85A

Lägenhet
Alvesta - Öster, Alvesta kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 295 000 kr
62 m²
2 rum
vån 1/2
3 327 kr/mån
20 887 kr/m²
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Visar 126 - 150 av 171