Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö

Växjövägen 54

Lammhult, Växjö kommun

Visa på karta

825 000 kr

995 000 kr-17 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    172 m²
    Tomtarea
    1 320 m²
    Driftkostnad
    26 267 kr/år

Biarea
80 m²
Byggår
1938
Nytt pris! Funkisvilla i fina Lammhult, byggd 1938. Här möts ni av en rymlig bostad om hela 172 kvm plus källare, perfekt för er som vill ha gott om utrymme för familjen. Utöver bostadshuset så finns även verkstad och garage. Uppvärmning med bergvärme. Stor tomt på 1320 kvm med en härlig och välskött trädgård med gott om fruktträd och buskar. Fastigheten kommer att säljas med friskrivningsklausul.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling