Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Vänersborg

Fastighetsbyrån Vänersborg

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Hamngatan 5A, Centralt, Vänersborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Hamngatan 5A

Lägenhet
Centralt, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

78 m²

3 rum

5 469 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

35 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Bokgatan 41, Torpa, Vänersborgs kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Bokgatan 41

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

83 m²

3 rum

6 863 kr/mån

Slutpris 295 000 kr±0 %

3 554 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Kronogatan 35, Nordstan, Vänersborgs kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Kronogatan 35

Lägenhet
Nordstan, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

60 m²

2 rum

4 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr+7 %

13 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Granåsvägen 220, Vargön, Vänersborgs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Granåsvägen 220

Lägenhet
Vargön, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

74,5 m²

2 rum

3 721 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 825 000 kr±0 %

11 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Adolf Andersohnsgatan 5C

Lägenhet
Vänersborg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

74 m²

3 rum

Slutpris 585 000 kr

7 905 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Nejlikevägen 3, Blåsut, Vänersborgs kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Nejlikevägen 3

Villa
Blåsut, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

122+122 m²

8 rum

870 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Granåsvägen 84

Lägenhet
Vargön, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

74,5 m²

2 rum

Slutpris 950 000 kr

12 752 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Lantgårdsvägen 6D , Holmängen, Vänersborgs kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Lantgårdsvägen 6D

Lägenhet
Holmängen, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

85 m²

4 rum

6 304 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-10 %

16 471 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Roddaregatan 7B

Lägenhet
Fredriksberg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

41,5 m²

1 rum

2 566 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr

14 458 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Sjöbodsvägen 3 B, Korseberg, Vänersborgs kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Sjöbodsvägen 3 B

Lägenhet
Korseberg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

49 m²

2 rum

4 443 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 415 000 kr-2 %

28 878 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Ris 161, Frändefors, Vänersborgs kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Ris 161

Gård/Skog
Frändefors, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

45 m²

1 rum

2,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Roddaregatan 7 B

Lägenhet
Vänersborg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

77 m²

3 rum

Slutpris 1 060 000 kr

13 766 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Älgvägen 52, Vargön, Vänersborgs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Älgvägen 52

Villa
Vargön, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

158+188 m²

6 rum

895 m²

Slutpris 3 050 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Helenebergsvägen 1

Villa
Vargön, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

108 m²

5 rum

Slutpris 3 600 000 kr
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Björnvägen 3

Villa
Vargön, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

134 m²

4 rum

Slutpris 3 200 000 kr
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Bokgatan 32, Torpa, Vänersborgs kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Bokgatan 32

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

81,5 m²

3 rum

6 786 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr-4 %

3 067 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Bangatan 18 , Mariero, Vänersborgs kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Bangatan 18

Lägenhet
Mariero, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

55 m²

2 rum

4 454 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 287 000 kr-3 %

5 218 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Korsebergsvägen 3 A, Korseberg, Vänersborgs kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Korsebergsvägen 3 A

Lägenhet
Korseberg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

68,3 m²

2 rum

4 508 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

24 817 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Marierovägen 8, Mariero, Vänersborgs kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Marierovägen 8

Lägenhet
Mariero, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

42,5 m²

1 rum

3 552 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 390 000 kr-1 %

9 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Axel Roos gata 4, Lyckhem, Vänersborgs kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Axel Roos gata 4

Villa
Lyckhem, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

154+65 m²

6 rum

553 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Storgatan 51, Lyckhem, Vänersborgs kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Storgatan 51

Villa
Lyckhem, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

120+66 m²

5 rum

854 m²

Slutpris 2 050 000 kr+24 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Idrottsgatan 38, Lyckhem, Vänersborgs kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Idrottsgatan 38

Villa
Lyckhem, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

156+83 m²

7 rum

454 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Aspgatan 6

Villa
Frändefors, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

202 m²

8 rum

1 030 m²

Slutpris 950 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2026

Ringgatan 16 A

Lägenhet
Tenggrenstorp, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

75,5 m²

3 rum

5 278 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 165 000 kr-3 %

15 430 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
Kyrkogatan 3, Centralt, Vänersborgs kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Kyrkogatan 3

Lägenhet
Centralt, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg

44 m²

2 rum

3 089 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 570 000 kr-4 %

12 955 kr/m²

Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg

Visar 1 - 25 av 117