Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Erik Laggar

Erik Laggar

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ekebyvägen 32, 2 tr., Ekeby, Vallentuna kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Ekebyvägen 32, 2 tr.

Lägenhet
Ekeby, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

67 m²

3 rum

5 777 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 925 000 kr+2 %

28 731 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Nyponvägen 12

Villa
Vallentuna, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

162,5 m²

7 rum

Slutpris 6 350 000 kr
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Sörgården 129, Vallentuna, Vallentuna kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Sörgården 129

Lägenhet
Vallentuna, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

64,5 m²

2 rum

4 772 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-2 %

24 806 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Tallåsvägen 220

Lägenhet
Kragstalund, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

56 m²

2 rum

4 776 kr/mån

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

37 411 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Tallåsvägen 100, Kragstalund, Vallentuna kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Tallåsvägen 100

Radhus
Kragstalund, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

88,8 m²

4 rum

7 233 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

30 968 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Ljungvägen 3

Villa
Vallentuna, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

134 m²

6 rum

Slutpris 4 600 000 kr
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Lindgårdsvägen 28 1 tr., Brottby, Vallentuna kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Lindgårdsvägen 28 1 tr.

Lägenhet
Brottby, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

62,7 m²

2 rum

5 547 kr/mån

Slutpris 1 810 000 kr+13 %

28 868 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Bylevägen 104, bv

Lägenhet
Kragstalund, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

56 m²

2 rum

4 472 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

35 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Västergården 261, Västergården, Vallentuna kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Västergården 261

Radhus
Västergården, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

131 m²

5 rum

211 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fågelsunda 39, Frösunda, Vallentuna kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Fågelsunda 39

Villa
Frösunda, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

146 m²

5 rum

3 150 m²

Slutpris 3 495 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Persborg Broby 45

Villa
Ekskogen, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

240 m²

7 rum

4 133 m²

Slutpris 5 375 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

Ekebyvägen 18

Lägenhet
Ekeby, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

55 m²

2 rum

5 229 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr-4 %

29 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fritzbergsvägen 4F , Bällstalund, Vallentuna kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Fritzbergsvägen 4F

Lägenhet
Bällstalund, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

50 m²

2 rum

4 063 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 925 000 kr-4 %

38 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Lindholmsvägen 32, tomt nr 1

Tomt
Ormsta, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

902 m²

Slutpris 2 930 030 kr-2 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Jarlavägen 34, Södra Haga, Vallentuna kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Jarlavägen 34

Radhus
Södra Haga, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

88,3 m²

3,5 rum

4 636 kr/mån

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

39 581 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Takpannevägen 63, Åby Park, Vallentuna kommun
  • Såld 11 okt. 2025

Takpannevägen 63

Lägenhet
Åby Park, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

71 m²

2 rum

4 550 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr+9 %

22 887 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Tvärvägen 17 Entréplan, Centrum, Vallentuna kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Tvärvägen 17 Entréplan

Lägenhet
Centrum, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

58,7 m²

2 rum

3 775 kr/mån

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

32 283 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fårängsvägen 1, Garns-Ekskogen/Brottby, Vallentuna kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Fårängsvägen 1

Villa
Garns-Ekskogen/Brottby, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

52+10 m²

3 rum

2 762 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Västergården 35 bottenplan

Lägenhet
Västergården, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

69 m²

2 rum

3 746 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-12 %

25 362 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Skördevägen 1, Centrum, Vallentuna kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Skördevägen 1

Lägenhet
Centrum, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

65,8 m²

3 rum

4 697 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

33 359 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Åby Allé 1C, Centrum, Vallentuna kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Åby Allé 1C

Lägenhet
Centrum, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

29 m²

1 rum

3 337 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

48 103 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Centralvägen 8, Centrum, Vallentuna kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Centralvägen 8

Lägenhet
Centrum, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

68,6 m²

3 rum

5 115 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 475 000 kr-1 %

36 079 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Jarlavägen 70, Ormsta, Vallentuna kommun
  • Såld 6 aug. 2025

Jarlavägen 70

Radhus
Ormsta, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

102,8 m²

4 rum

5 314 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-3 %

35 992 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2025

Söderhall 12

Villa
Kårsta, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

50 m²

2 rum

2 359 m²

Slutpris 1 605 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna
Ekebyvägen 28 , Ekeby, Vallentuna kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Ekebyvägen 28

Lägenhet
Ekeby, Vallentuna kommun
Fastighetsbyrån Vallentuna

83 m²

4 rum

6 505 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

28 855 kr/m²

Fastighetsbyrån Vallentuna
Fastighetsbyrån Vallentuna

Visar 1 - 25 av 30