Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Uppsala

Fastighetsbyrån Uppsala

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Oxsätra 318, Oxsätra, Uppsala kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Oxsätra 318

Villa
Oxsätra, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

127+53 m²

2 504 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Torkelsgatan 34B, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Torkelsgatan 34B

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

37,5 m²

1 rum

2 456 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 740 000 kr+3 %

46 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2025

Råbyvägen 55E

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

29 m²

1 rum

2 816 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 170 000 kr-2 %

40 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Blekingevägen 18, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Blekingevägen 18

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

64,5 m²

2 rum

4 396 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 320 000 kr+2 %

20 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Granitvägen 13A

Lägenhet
Eriksberg, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

74,8 m²

3 rum

5 002 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

32 086 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Råbyvägen 30

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

68,5 m²

2 rum

4 356 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

30 657 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

Tegnérgatan 40C

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

25 m²

1 rum

2 230 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr±0 %

62 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Dragarbrunnsgatan 62 VÅN 6/6, Centrum, Uppsala kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Dragarbrunnsgatan 62 VÅN 6/6

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

90,5 m²

4 rum

5 485 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

38 619 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Munters Gata 45

Lägenhet
Nyby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

101 m²

4 rum

5 904 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

25 248 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Bergslagsresan 102

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

96 m²

4 rum

6 171 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 765 000 kr-5 %

18 385 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Lings Väg 65

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

65,5 m²

2 rum

5 088 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr+13 %

20 611 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Blackbo 29, Järlåsa, Uppsala kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Blackbo 29

Fritidshus
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

31+26 m²

2 rum

1 728 m²

Slutpris 925 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Ritargatan 10A, Sala Backe, Uppsala kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Ritargatan 10A

Lägenhet
Sala Backe, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

99,3 m²

4 rum

4 661 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

26 687 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Kummingatan 42C

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

91,1 m²

4 rum

6 011 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 770 000 kr+3 %

30 406 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Kansliskrivargatan 20, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Kansliskrivargatan 20

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

81 m²

3,5 rum

5 193 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

40 741 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2025

Murargatan 30C, VÅN 3/4

Lägenhet
Sala Backe, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

65 m²

3 rum

4 003 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

28 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Höganäsgatan 4C, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Höganäsgatan 4C

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

46 m²

1,5 rum

3 065 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

43 478 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Tunagatan 58A, Bärby Hage, Uppsala kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Tunagatan 58A

Villa
Bärby Hage, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

72+72 m²

6 rum

668 m²

Slutpris 5 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

S:t Göransgatan 20, 2tr

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

65,5 m²

3 rum

3 927 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

48 779 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Bellmansgatan 80, 1 tr, Löten, Uppsala kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Bellmansgatan 80, 1 tr

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

97 m²

4 rum

5 515 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 945 000 kr+3 %

20 052 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Vitmossvägen 24 , Lindbacken, Uppsala kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Vitmossvägen 24

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

109 m²

4 rum

4 140 kr/mån

Slutpris 3 725 000 kr+1 %

34 174 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Timmermansgatan 3C

Lägenhet
Svartbäcken, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

63,8 m²

2 rum

3 012 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr-8 %

34 483 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Tullgarnsgatan 3

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

25 m²

1 rum

1 530 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-9 %

58 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Geijersgatan 1, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Geijersgatan 1

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

44,5 m²

2 rum

3 118 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

46 067 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Långängsvägen 11, Järlåsa, Uppsala kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Långängsvägen 11

Villa
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

92 m²

3 rum

1 987 m²

Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala

Visar 276 - 300 av 336