Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Uppsala

Fastighetsbyrån Uppsala

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Heidenstamsgatan 31

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

84,5 m²

3 rum

5 644 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

21 243 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2025

Bälgvägen 5

Fritidshus
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

36 m²

3 rum

1 999 m²

Slutpris 755 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Hallkved Björkkulla 451A, Funbo, Uppsala kommun
  • Såld 29 jul. 2025

Hallkved Björkkulla 451A

Villa
Funbo, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

150 m²

5 rum

1 225 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

Hugo Alfvéns väg 12, BV

Lägenhet
Valsätra, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

79,6 m²

3 rum

4 172 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

26 319 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Malma Backe 3G, Malma Backe, Uppsala kommun
  • Såld 29 jul. 2025

Malma Backe 3G

Lägenhet
Malma Backe, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

64 m²

2 rum

5 066 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Stabby Allé 13D, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Stabby Allé 13D

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

31,4 m²

1 rum

2 909 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 575 000 kr-5 %

50 159 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025

Åkerby 225A

Villa
Åkerby , Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

136+55 m²

4 rum

2 630 m²

Slutpris 5 050 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2025

Murargatan 4C

Lägenhet
Sala Backe, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

77 m²

3 rum

4 240 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

33 766 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Ägovägen 6, Knutby, Uppsala kommun
  • Såld 25 jul. 2025

Ägovägen 6

Villa
Knutby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

104 m²

4 rum

614 m²

Slutpris 2 450 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Bibacken 83, Länna, Uppsala kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Bibacken 83

Villa
Länna, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

129 m²

5 rum

789 m²

Slutpris 3 575 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2025

Norrtäljegatan 26, VÅN 2/2

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

53 m²

2 rum

4 560 kr/mån

Slutpris 1 945 000 kr+3 %

36 698 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Torgny Segerstedts Allé 9, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Torgny Segerstedts Allé 9

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

33 m²

1,5 rum

2 518 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

51 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Linnégatan 5A

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

23 m²

1 rum

1 602 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+3 %

76 087 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Tövädersgatan 1B VÅN 3/3, Gränby, Uppsala kommun
  • Såld 22 jul. 2025

Tövädersgatan 1B VÅN 3/3

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

88 m²

4 rum

5 372 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 940 000 kr-2 %

33 409 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Vattholmavägen 6B, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 20 jul. 2025

Vattholmavägen 6B

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

56 m²

2 rum

3 844 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 925 000 kr-12 %

34 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Siktargatan 8, Kungsängen, Uppsala kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Siktargatan 8

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

96 m²

3 rum

6 565 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 925 000 kr-2 %

40 885 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Otto Myrbergs Väg 51C

Lägenhet
Rickomberga, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

65,4 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

35 933 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Tegnérgatan 40B, 1tr

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

60,5 m²

2 rum

4 330 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

32 975 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Regngatan 23

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

59,5 m²

2 rum

4 788 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 525 000 kr-2 %

25 630 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Eksätravägen 146, Vårdsätra, Uppsala kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Eksätravägen 146

Lägenhet
Vårdsätra, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

62,2 m²

2 rum

5 941 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

22 428 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Gimogatan 11B, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Gimogatan 11B

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

37,5 m²

1 rum

3 076 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 760 000 kr+4 %

46 933 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Linnégatan 19

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

41 m²

1 rum

2 727 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

43 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jul. 2025

Rosendalsvägen 12

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

27 m²

1 rum

1 789 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 655 000 kr±0 %

61 296 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Körvelgatan 18B

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

60,3 m²

2 rum

3 743 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 895 000 kr-3 %

31 426 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Tövädersgatan 6

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

75,5 m²

3 rum

4 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

24 503 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala

Visar 251 - 275 av 336