Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Umeå

Fastighetsbyrån Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ringvägen 22, Holmsund, Umeå kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Ringvägen 22

Villa
Holmsund, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

88+88 m²

4 rum

932 m²

Slutpris 2 000 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Ersbodavägen 73

Lägenhet
Östra Ersboda, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

97 m²

4 rum

7 630 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

15 979 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Rosettvägen 75, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Rosettvägen 75

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

74,5 m²

3 rum

5 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

24 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Teaterallén 3 C, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Teaterallén 3 C

Radhus
Umedalen, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

107 m²

4 rum

6 346 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr-4 %

25 187 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Nya Ånäset 3, Robertsfors, Robertsfors kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Nya Ånäset 3

Villa
Robertsfors, Robertsfors kommun
Fastighetsbyrån Umeå

208+117 m²

6 rum

7 000 m²

Slutpris 320 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Mariehemsvägen 3 A, Mariehem, Umeå kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Mariehemsvägen 3 A

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

87 m²

3 rum

3 995 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 325 000 kr-3 %

26 724 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Östra Kyrkogatan 99A, Haga, Umeå kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Östra Kyrkogatan 99A

Radhus
Haga, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

132+66 m²

4 rum

299 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Ytterbodafjärden 19A, Sävar, Umeå kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Ytterbodafjärden 19A

Villa
Sävar, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

92+28 m²

4 rum

1 576 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Järnvägsgatan 9B, Öst På Stan, Umeå kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Järnvägsgatan 9B

Lägenhet
Öst På Stan, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

82 m²

3 rum

4 842 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr-19 %

20 671 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Notvägen 1, Obbola, Umeå kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Notvägen 1

Villa
Obbola, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

156+105 m²

5 rum

1 433 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 445 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Granölund 63, Granö, Vindelns kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Granölund 63

Villa
Granö, Vindelns kommun
Fastighetsbyrån Umeå

78+18 m²

2 rum

1,9 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Tegsvägen 4 A, Teg, Umeå kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Tegsvägen 4 A

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

57,5 m²

2 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

29 478 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Fredsgatan 12, Nordmaling, Nordmalings kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Fredsgatan 12

Villa
Nordmaling, Nordmalings kommun
Fastighetsbyrån Umeå

126+73 m²

5 rum

1 612 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 510 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Dragongatan 9, Väst På Stan, Umeå kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Dragongatan 9

Lägenhet
Väst På Stan, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

81,5 m²

3 rum

5 983 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr-9 %

41 104 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Östra Sundsviken 13, Hörnefors, Umeå kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Östra Sundsviken 13

Villa
Hörnefors, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

109 m²

3 rum

1 776 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Hoppets gränd 22, Öbacka Strand, Umeå kommun
  • Såld 15 jun. 2025

Hoppets gränd 22

Lägenhet
Öbacka Strand, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

60 m²

2 rum

4 613 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

39 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Bärnstensvägen 6, Carlshem, Umeå kommun
  • Såld 14 jun. 2025

Bärnstensvägen 6

Lägenhet
Carlshem, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

75 m²

3 rum

5 381 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

21 267 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Kungsvägen 2, Hörnefors, Umeå kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Kungsvägen 2

Villa
Hörnefors, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

110+44 m²

5 rum

1 849 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Djäkneboda 27:4

Tomt
Bygdeå, Robertsfors kommun
Fastighetsbyrån Umeå

1 738 m²

Slutpris 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Hermelinvägen 46, Mariedal, Umeå kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Hermelinvägen 46

Lägenhet
Mariedal, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

68,5 m²

2 rum

3 757 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

31 387 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Hemmansvägen 10 I, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Hemmansvägen 10 I

Radhus
Umedalen, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

138+32 m²

6 rum

323 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Hissjövägen 46, Haga, Umeå kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Hissjövägen 46

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

52,4 m²

2 rum

3 562 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

34 828 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Skogsvägen 35, Sävar, Umeå kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Skogsvägen 35

Villa
Sävar, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

112+108 m²

5 rum

984 m²

Slutpris 3 260 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Furubrännan 7, Flarken, Robertsfors kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Furubrännan 7

Villa
Flarken, Robertsfors kommun
Fastighetsbyrån Umeå

124+62 m²

5 rum

5 050 m²

Slutpris 230 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Kyrkhamnsvägen 32, Grubbe/grisbacka, Umeå kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Kyrkhamnsvägen 32

Lägenhet
Grubbe/grisbacka, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

61 m²

3 rum

4 461 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 280 000 kr+9 %

37 377 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Visar 151 - 175 av 202