- Sök mäklare
- Fastighetsbyrån Umeå
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Mäklare
Mäklarkontorets försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Trattgränd 8
Ersboda, Umeå kommun
105,5 m²
5 rum
- Balkong
Slutpris 1 700 000 kr-15 %
16 114 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Sjöfruvägen 155F
Tomtebo, Umeå kommun
48,6 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 1 450 000 kr+4 %
29 835 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Kålhagsvägen 27A
Tomtebo, Umeå kommun
54 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 795 000 kr±0 %
33 241 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Älvans väg 204
Tomtebo, Umeå kommun
67 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 240 000 kr-8 %
18 507 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Hissjövägen 38
Haga, Umeå kommun
48,5 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 550 000 kr+11 %
31 959 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Laxögern 10
Täfteå, Umeå kommun
70 m²
3 rum
Slutpris 1 400 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Umeå

Järnvägsallén 16B
Centrala Umeå, Umeå kommun
53 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 1 650 000 kr±0 %
31 132 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Siknäs 52
Robertsfors, Robertsfors kommun
48 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 450 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Umeå

Kvarnvägen 8 B
Väst På Stan, Umeå kommun
77 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 995 000 kr±0 %
25 909 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Innertavle 380
Innertavle, Umeå kommun
2 097 m²
Slutpris 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå

Kustlandsvägen 18
Bygdeå, Robertsfors kommun
190+100 m²
7 rum
- Uteplats
Slutpris 1 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå

Paletåvägen 64
Röbäck, Umeå kommun
66 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 425 000 kr-2 %
21 591 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Lagmansgatan 30C
Grubbe/grisbacka, Umeå kommun
66 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 895 000 kr±0 %
28 712 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Mariehemsvägen 112
Mariestrand, Umeå kommun
63,5 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 200 000 kr-7 %
18 898 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Biologigränd 31
Ålidhem, Umeå kommun
37 m²
1 rum
Slutpris 1 195 000 kr±0 %
32 297 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Näckens väg 22
Tomtebo/Nydalaviken, Umeå kommun
64 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 540 000 kr-3 %
24 063 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Djäkneboda 27:5
Bygdeå, Robertsfors kommun
1 524 m²
Slutpris 250 000 kr
Fastighetsbyrån Umeå

Kuratorvägen 36
Ålidhöjd, Umeå kommun
64 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 575 000 kr-6 %
24 609 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Snickarvägen 27
Lycksele, Lycksele kommun
117+56 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 450 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Umeå

Karlsbäck 42
Bjurholm, Bjurholms kommun
108+26 m²
5 rum
Slutpris 870 000 kr+46 %
Fastighetsbyrån Umeå

Taffelstråket 27
Rödäng, Umeå kommun
112+15 m²
4 rum
Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Umeå

Hjältevägen 54
Tomtebo, Umeå kommun
59,8 m²
2 rum
Slutpris 1 390 000 kr-4 %
23 244 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå

Mathällanvägen 15
Sörmjöle, Umeå kommun
48 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 450 000 kr+32 %
Fastighetsbyrån Umeå

Orkestergränd 6
Holmsund, Umeå kommun
132+40 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 3 295 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Umeå

Kvarnstigen 22D
Vännäsby, Vännäs kommun
107,7 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 625 000 kr-1 %
15 088 kr/m²
Fastighetsbyrån Umeå
Visar 101 - 125 av 202