Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Atlasgatan 7, Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Atlasgatan 7

Lägenhet
Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

63 m²

2,5 rum

3 667 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr+14 %

117 460 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Västmannagatan 27, vind

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

93+13 m²

4 rum

3 235 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 17 500 000 kr+6 %

188 172 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Atlasmuren 18

Lägenhet
Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

38,4 m²

2 rum

2 128 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 280 000 kr+2 %

111 458 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Frejgatan 77, 5tr, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Frejgatan 77, 5tr

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

57 m²

2 rum

2 713 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 150 000 kr+5 %

125 439 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Gävlegatan 5

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

36,5 m²

1 rum

1 870 kr/mån

Slutpris 4 135 000 kr+9 %

113 288 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Kadettgatan 5, Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Kadettgatan 5

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

114 m²

4,5 rum

4 708 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 15 500 000 kr±0 %

135 965 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Rörstrandsgatan 9

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

100 m²

4,5 rum

4 639 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 12 625 000 kr+1 %

126 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Vulcanusgatan 13

Lägenhet
Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

30 m²

1,5 rum

2 262 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 375 000 kr+10 %

145 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Roslagsgatan 57, 2tr.

Lägenhet
Vasastan - Sibirien, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

54 m²

2 rum

3 084 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 100 000 kr+2 %

112 963 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Torsgatan 74, Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Torsgatan 74

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

72 m²

2 rum

5 228 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 600 000 kr+3 %

91 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Vegagatan 9, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Vegagatan 9

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

85 m²

3 rum

1 068 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 12 050 000 kr+6 %

141 765 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Norrbackagatan 5

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

44 m²

2 rum

2 172 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr+5 %

95 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Tegnérgatan 55 D, Vasastan - City/norrmalm, Stockholms kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Tegnérgatan 55 D

Lägenhet
Vasastan - City/norrmalm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

41 m²

2 rum

3 461 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 900 000 kr+6 %

168 293 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2025

Drottninggatan 81B

Lägenhet
Vasastan - City/norrmalm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

74 m²

3 rum

3 647 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 700 000 kr+2 %

117 568 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Gävlegatan 3

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

46 m²

2 rum

2 002 kr/mån

Slutpris 5 300 000 kr+8 %

115 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Völundsgatan 10

Lägenhet
Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

69 m²

2,5 rum

3 881 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 050 000 kr+10 %

131 159 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Dalagatan 74 A, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Dalagatan 74 A

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

63 m²

2 rum

3 429 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 8 250 000 kr+4 %

130 952 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Rörstrandsgatan 36 A

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

39 m²

2 rum

2 129 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr+5 %

134 615 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Sveavägen 138, Vasastan - Sibirien, Stockholms kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Sveavägen 138

Lägenhet
Vasastan - Sibirien, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

74 m²

3 rum

3 593 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 900 000 kr-1 %

106 757 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Sigtunagatan 16

Lägenhet
Vasastan - Vasaparken, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

69,2 m²

2,5 rum

3 864 kr/mån

Slutpris 8 150 000 kr+12 %

117 775 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Upplandsgatan 71

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

57 m²

2 rum

2 166 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 650 000 kr+6 %

116 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Sankt Eriksgatan 74

Lägenhet
Vasastan - S:t Eriksplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

74 m²

3 rum

2 353 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 9 020 000 kr+14 %

121 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Kammakargatan 70, Vasastan - City/norrmalm, Stockholms kommun
  • Såld 21 sep. 2025

Kammakargatan 70

Lägenhet
Vasastan - City/norrmalm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

48 m²

2 rum

2 500 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 950 000 kr±0 %

103 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Falugatan 9, 2tr.

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

76 m²

3,5 rum

4 815 kr/mån

Slutpris 9 125 000 kr+4 %

120 066 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Tegnérgatan 55 B, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Tegnérgatan 55 B

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

32 m²

1 rum

2 743 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 110 000 kr+37 %

128 438 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Visar 151 - 175 av 243