Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Robert Almströmsgatan 5, 6tr, Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Robert Almströmsgatan 5, 6tr

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

17 m²

1 rum

1 087 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 545 000 kr+2 %

149 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Roslagsgatan 49

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

29,5 m²

1 rum

Slutpris 3 750 000 kr

127 119 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Birkagatan 16C, 3tr.

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

34 m²

2 rum

2 103 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 570 000 kr+14 %

134 412 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Birkagatan 17

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

35 m²

1,5 rum

Slutpris 5 190 000 kr

148 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Västmannagatan 90

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

90+1 m²

3 rum

4 821 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 11 450 000 kr+1 %

127 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hälsingegatan 35

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

20,5 m²

1 rum

1 814 kr/mån

Slutpris 2 975 000 kr+3 %

145 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Tegnérgatan 7

Lägenhet
Vasastan - Östermalm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

126 m²

3 rum

3 928 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 17 525 000 kr+21 %

139 087 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Sankt Eriksgatan 89, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Sankt Eriksgatan 89

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

75 m²

3 rum

0 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 450 000 kr+2 %

152 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Karlbergsvägen 35C, 1tr, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Karlbergsvägen 35C, 1tr

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

29 m²

1 rum

1 522 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr+7 %

136 207 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Frejgatan 36, 4tr.

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

72 m²

2,5 rum

3 392 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 500 000 kr+15 %

159 722 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Vikingagatan 3, 2tr

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

29 m²

1 rum

2 639 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 450 000 kr-1 %

118 966 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Dalagatan 40A, 1tr ÖG

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

34 m²

1 rum

Slutpris 4 600 000 kr

135 294 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Norrbackagatan 21

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

17 m²

1 rum

1 262 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

144 118 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Luntmakargatan 63

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

27 m²

1 rum

Slutpris 3 825 000 kr

141 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Atlasmuren 4

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

36 m²

2 rum

Slutpris 4 075 000 kr

113 194 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Tomtebogatan 21A

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

37 m²

2 rum

2 639 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 390 000 kr+20 %

145 676 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Torsgatan 57

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

25,9 m²

1,5 rum

1 106 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+19 %

135 135 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Sveavägen 122

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

27 m²

1 rum

Slutpris 3 250 000 kr

120 370 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Rehnsgatan 15, 6tr

Lägenhet
Vasastan - Östermalm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

56 m²

2 rum

3 328 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 700 000 kr+9 %

173 214 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Roslagsgatan 29 A

Lägenhet
Vasastan - Sibirien, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

53 m²

2 rum

4 598 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 725 000 kr+4 %

108 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Ninni Kronbergs gata 10

Lägenhet
Vasastan - Hagastaden, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

33,5 m²

1 rum

3 159 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

104 478 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Birkagatan 35

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

44 m²

2 rum

Slutpris 6 700 000 kr

152 273 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Sveavägen 94

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

78 m²

3 rum

Slutpris 12 550 000 kr

160 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Odengatan 75, 3tr.

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

144 m²

4 rum

2 481 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 21 500 000 kr-4 %

149 306 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Sigtunagatan 16, 3 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

49 m²

2 rum

Slutpris 7 925 000 kr

161 735 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan
Fastighetsbyrån Stockholm - Vasastan

Visar 1 - 25 av 243