Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Tavastgatan 18, 4 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

24 m²

1 rum

Slutpris 3 500 000 kr

145 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Hornsgatan 180

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

29 m²

1 rum

2 391 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 680 000 kr+19 %

126 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Västgötagränd 1A, 5 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

78,5 m²

3 rum

Slutpris 6 800 000 kr

86 624 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Malmgårdsvägen 10, 4 tr

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

42 m²

1,5 rum

3 999 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr+15 %

109 524 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Tullgårdsgatan 14, 4 tr

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

88 m²

4 rum

6 338 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 200 000 kr+28 %

104 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Repslagargatan 21, vån 1

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

47 m²

2 rum

1 958 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 410 000 kr+29 %

115 106 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Skaraborgsgatan 9, 3tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

49 m²

2 rum

Slutpris 4 900 000 kr

100 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Hökens Gata 1

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

49 m²

2 rum

1 126 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr+5 %

106 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Bjurholmsgatan 37

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

39 m²

2 rum

2 411 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 310 000 kr+23 %

110 513 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2026

Hornsgatan 107

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

50 m²

2 rum

Slutpris 4 700 000 kr

94 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Renstiernas Gata 27, 6 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

41 m²

2 rum

Slutpris 5 700 000 kr

139 024 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Högalidsgatan 50 B

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

19 m²

1 rum

1 621 kr/mån

Slutpris 2 655 000 kr+23 %

139 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Tjärhovsgatan 52, 3 tr

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

37 m²

1,5 rum

2 669 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+15 %

102 703 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Drakenbergsgatan 8

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

48 m²

2 rum

2 304 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 730 000 kr+26 %

98 542 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Timotejgatan 4, högst upp

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

43 m²

2 rum

Slutpris 4 550 000 kr

105 814 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026

Åsögatan 98

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

31 m²

1 rum

2 477 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 570 000 kr+15 %

115 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Hornsgatan 123, 6tr

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

85 m²

3 rum

4 813 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 750 000 kr+17 %

91 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026

Skaraborgsgatan 9

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

49 m²

2 rum

4 083 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+16 %

94 898 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Vindragarvägen 23

Lägenhet
Reimersholme, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

56,5 m²

3 rum

3 837 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 350 000 kr+7 %

112 389 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Hornsbruksgatan 13

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

75 m²

3 rum

4 839 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 600 000 kr+13 %

128 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Högalidsgatan 11, 4 tr

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

35 m²

1 rum

2 024 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 260 000 kr+12 %

121 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Renstiernas gata 27

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

39 m²

1 rum

950 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr+18 %

107 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Maria Skolgata 77 A, 3 tr

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

50 m²

2 rum

3 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 950 000 kr+13 %

119 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Tjustgatan 4

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

32 m²

2 rum

3 207 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr+29 %

132 813 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2026

Bjurholmsplan 23, 1,5 tr

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

23 m²

1 rum

2 064 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+16 %

126 087 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Visar 26 - 50 av 263