Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Timotejgatan 5 Katarina, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Timotejgatan 5 Katarina, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Timotejgatan 5 Katarina, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Timotejgatan 5 Katarina, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Timotejgatan 5 Katarina, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Timotejgatan 5

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 650 000 kr
41 m²
2 rum
vån 2/3
2 708 kr/mån
89 024 kr/m²

Med lugnt läge mot gård finner ni denna välplanerade lägenhet med balkong. Lägenheten är en 2:a i föreningen men är ombyggd till en 1,5:a - detta kan med lätthet återställas. Här bor du i en stabil och välskött förening med god ekonomi och ett brett utbud av faciliteter såsom bastu, hobbyrum, övernattningslägenhet, samlingslokal, odlingsmöjligheter. Inom några minuters promenad når du både…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
1 rum lägenhet på Tobaksspinnargatan 10 Hornstull, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Tobaksspinnargatan 10 Hornstull, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Tobaksspinnargatan 10 Hornstull, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Tobaksspinnargatan 10 Hornstull, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Tobaksspinnargatan 10 Hornstull, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Tobaksspinnargatan 10

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
2 695 000 kr
27 m²
1 rum
vån 2
1 899 kr/mån
99 815 kr/m²

Med ett generöst burspråk som sträcker sig från vägg till vägg och bjuder på utsikt över glittrande vatten, ligger denna charmiga etta på attraktiva Tobaksspinnargatan. Bostaden präglas av vackert bevarade tidstypiska detaljer såsom oljad rustik parkett, hög takhöjd, lamprosett samt höga golvlister . Planlösningen är väl genomtänkt med inbjudande sociala ytor samt gott om förvaring. Avgiften har…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Högalid, Stockholms kommun
Budgivning pågår

Verkstadsgatan 11, 5tr

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 995 000 kr
43 m²
2 rum
vån 5/6
2 992 kr/mån
92 907 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 rum lägenhet på Fatburs Brunnsgata 33A Maria, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Fatburs Brunnsgata 33A Maria, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Fatburs Brunnsgata 33A Maria, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Fatburs Brunnsgata 33A Maria, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Fatburs Brunnsgata 33A Maria, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Fatburs Brunnsgata 33A

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
6 295 000 kr
76 m²
3 rum
vån 4
6 257 kr/mån
82 829 kr/m²

Det är något alldeles särskilt med att bo i hjärtat av Södermalm. Här vaknar staden långsamt; solens första strålar letar sig in mellan husen och de gröna träden utanför kastar mjuka skuggor över gatan. Innan stadens puls tar över finns en stillhet som nästan känns magisk. Här är det kvarterets bageri med dess nybakta frallor som lockar dig er ur sängen och som ni sedan tar med hem för att njuta…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
2 rum lägenhet på Högalidsgatan 50 B Högalid, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Högalidsgatan 50 B Högalid, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Högalidsgatan 50 B Högalid, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Högalidsgatan 50 B Högalid, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Högalidsgatan 50 B Högalid, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Högalidsgatan 50 B

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 495 000 kr
41 m²
2 rum
2 160 kr/mån
85 244 kr/m²

På Högalidsgatan 50B gömmer sig denna mysiga och smart planerade 2:a om 41 kvm – som en liten oas mitt i stan. Belägen i ett vackert gårdshus från 20-talet bor du här i ett lugnt och skyddat läge, samtidigt som Söders puls finns runt hörnet. Här möts du av en social och hemtrevlig planlösning där kök och vardagsrum flyter samman – en perfekt plats för middagar, filmkvällar eller bara en lugn…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
4 rum lägenhet på Swedenborgsgatan 21, 3 vån Maria, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Swedenborgsgatan 21, 3 vån Maria, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Swedenborgsgatan 21, 3 vån Maria, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Swedenborgsgatan 21, 3 vån Maria, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Swedenborgsgatan 21, 3 vån Maria, Stockholms kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Sofia Ekander

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Objektsbild
Budgivning pågår

Swedenborgsgatan 21, 3 vån

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
7 195 000 kr
87,5 m²
4 rum
vån 3/6
5 747 kr/mån
82 229 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och ljusa hörnlägenhet om fyra rum och kök! Med ett fint och lugnt läge högt upp i huset bor man med ett fantastiskt ljusinsläpp från två håll. Hela lägenheten är i genomgående bra skick med nya ytskikt och modernt badrum renoverat 2025. Planlösningen är optimal med tre bra sovrum separerade från varandra. Kök och matplats med plats för stort matbord samt bra med…

Max
Hiss
Sofia Ekander
Sofia EkanderFastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
1 rum lägenhet på Skånegatan 109, 1 tr Sofia, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Skånegatan 109, 1 tr Sofia, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Skånegatan 109, 1 tr Sofia, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Skånegatan 109, 1 tr Sofia, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Skånegatan 109, 1 tr Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Skånegatan 109, 1 tr

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 500 000 kr
30 m²
1 rum
vån 1
2 045 kr/mån
116 667 kr/m²

Accepterat pris - kontakta mäklaren för visning! Belägen på en av söders lugnaste gator med småstadskänsla och med minutavstånd till trevliga Nytorget ligger denna otroligt mysiga etta med stor karaktär. Från fönstren har man gränslande utsikt över Vitabergsparken och vackra Sofia Kyrka! Tidstypiska detaljer finns bevarade som harmoniserar väl med fina färgsättningar och moderna detalj- och…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Reimersholme, Stockholms kommun

Reimersholmsgatan 77

Lägenhet
Reimersholme, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
6 600 000 kr
71,5 m²
2 rum
vån 3/5
6 183 kr/mån
92 308 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
2,5 rum lägenhet på Tengdahlsgatan 44  Sofia, Stockholms kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Tengdahlsgatan 44  Sofia, Stockholms kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Tengdahlsgatan 44  Sofia, Stockholms kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Tengdahlsgatan 44  Sofia, Stockholms kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Tengdahlsgatan 44  Sofia, Stockholms kommun - bild 5

Tengdahlsgatan 44

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
5 450 000 kr
65 m²
2,5 rum
vån -1
5 070 kr/mån
83 846 kr/m²

Accepterat pris! Denna stilrena och välplanerade 2,5a erbjuder två sovrum, ett fräscht badrum och generösa sällskapsytor vilket är perfekt för ett bekvämt och funktionellt vardagsliv. Med ett genomgående ljusinsläpp och smart planlösning skapas en luftig och inbjudande atmosfär. Det attraktiva läget intill kanalen ger möjlighet att njuta av många soltimmar och en rogivande utsikt över vattnet.

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
1,5 rum lägenhet på Reimersholmsgatan 39 Reimersholme, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Reimersholmsgatan 39 Reimersholme, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Reimersholmsgatan 39 Reimersholme, Stockholms kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Reimersholmsgatan 39 Reimersholme, Stockholms kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Reimersholmsgatan 39 Reimersholme, Stockholms kommun - bild 5

Reimersholmsgatan 39

Lägenhet
Reimersholme, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
3 395 000 kr
46,5 m²
1,5 rum
vån -1
4 028 kr/mån
73 011 kr/m²

På Reimersholmsgatan 39 finner du denna 1,5:a som är 46,5 kvadratmeter och erbjuder en hemtrevlig atmosfär med grönskande omgivningar. När du kliver in genom dörren möts du av en rymlig och välkomnande hall. Från hallen når du det väl tilltagna badrummet som är helkaklat samt utrustat med bubbelbadkar. Hallens öppning leder dig vidare in i vardagsrummet. Det rymliga vardagsrummet rymmer bekvämt…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Visar alla 10