Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Sainabou Jeng

Sainabou Jeng

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Heleneborgsgatan 30

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

57 m²

2 rum

2 952 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr+10 %

105 263 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tjärhovsgatan 10

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

29,2 m²

1 rum

1 595 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr+2 %

104 452 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Vindragarvägen 21, 4 tr

Lägenhet
Reimersholme, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

56,5 m²

3 rum

3 837 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 500 000 kr+9 %

115 044 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Skaraborgsgatan 9, 3tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

49 m²

2 rum

Slutpris 4 900 000 kr

100 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Hornsgatan 123, 6tr

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

85 m²

3 rum

4 813 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 750 000 kr+17 %

91 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026

Skaraborgsgatan 9

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

49 m²

2 rum

4 083 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+16 %

94 898 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2026

Bjurholmsplan 23, 1,5 tr

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

23 m²

1 rum

2 064 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+16 %

126 087 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Färgargårdstorget 6, 3tr

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

70,5 m²

2 rum

4 123 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 550 000 kr+20 %

92 908 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Götgatan 90 A

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

118 m²

3,5 rum

0 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 12 950 000 kr+16 %

109 746 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Bjurholmsplan 23

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

23 m²

1 rum

2 064 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+31 %

130 435 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Swedenborgsgatan 24, 3 tr

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

82 m²

3 rum

4 285 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 300 000 kr+16 %

89 024 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Bergsunds strand 34, 3 tr

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

44 m²

2 rum

1 998 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 560 000 kr+20 %

103 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Färgargårdstorget 10, vån 5

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

67 m²

2 rum

3 876 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr+14 %

85 075 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Katarina bangata 52

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

37 m²

1,5 rum

2 606 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+18 %

108 108 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Kocksgatan 60A

Lägenhet
Sofia, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

30 m²

1 rum

1 570 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr+12 %

111 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Kattgränd 6, 3tr

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

36 m²

2 rum

2 626 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr+29 %

125 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Gotlandsgatan 64

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

24 m²

1 rum

1 562 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr+13 %

112 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Högalidsgatan 40 C

Lägenhet
Högalid, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

53 m²

2 rum

2 453 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr

116 981 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Bellmansgatan 23 A

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

32 m²

1 rum

1 667 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 080 000 kr+10 %

127 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025

Heleneborgsgatan 24

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

66 m²

2 rum

3 039 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 350 000 kr

111 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Skånegatan 80 B

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

39 m²

2 rum

1 790 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+19 %

119 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Södermannagatan 50

Lägenhet
Katarina, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

16 m²

1 rum

1 000 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+25 %

156 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Högalidsgatan 34D, 3tr

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

84 m²

4 rum

4 889 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 11 500 000 kr

136 905 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Ludvigsbergsgatan 3, 4 tr

Lägenhet
Maria, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

81 m²

3 rum

3 483 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 000 000 kr

111 111 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm
Fastighetsbyrån Stockholm - Södermalm

Visar alla 24