Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Nathalie Hammarström

Nathalie Hammarström

Om mig

Jag har arbetat på Fastighetsbyrån sedan 2014 och har en bred erfarenhet av yrket. Under mina år i mäklarbranchen har jag gjort mig omtalad för mitt brinnande engagemang, höga tempo, affärsmässighet och kundfokus. Noggrannheten är mitt signum, men även mitt glada humör. Jag drivs av ständig ambition att alltid överträffa mina kunders förväntan. Har du frågor om bostadsmarknaden generellt, eller just din bostad specifikt, tveka inte på att höra av dig för ett kostnadsfritt möte.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Alströmergatan 51

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

39 m²

1,5 rum

Slutpris 4 350 000 kr

111 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Stagneliusvägen 42

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

39 m²

1 rum

Slutpris 3 000 000 kr

76 923 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Olof Dalins väg 18, Kristineberg, Stockholms kommun
  • Såld 21 mar. 2026

Olof Dalins väg 18

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

38 m²

2 rum

2 828 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 175 000 kr+6 %

83 553 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Kungsklippan 11, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Kungsklippan 11

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

43 m²

2 rum

4 943 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+12 %

109 302 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Celsiusgatan 7 , Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Celsiusgatan 7

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

26 m²

2 rum

1 839 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

119 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Svarvargatan 18, Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Svarvargatan 18

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

60 m²

2 rum

2 597 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr+7 %

103 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Ernst Ahlgrens väg 8, Fredhäll, Stockholms kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Ernst Ahlgrens väg 8

Lägenhet
Fredhäll, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

41 m²

2 rum

2 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 675 000 kr+8 %

89 634 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2025

Ola Hanssonsgatan 7

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

28 m²

1 rum

2 113 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 605 000 kr+14 %

93 036 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
John Bergs Plan 7, Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 13 dec. 2025

John Bergs Plan 7

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

38 m²

2 rum

3 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 815 000 kr+9 %

100 395 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Lidnersgatan 10A, Kristineberg, Stockholms kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Lidnersgatan 10A

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

33 m²

2 rum

2 902 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+7 %

93 939 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fridhemsgatan 14, Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 30 nov. 2025

Fridhemsgatan 14

Lägenhet
Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

40 m²

2 rum

2 841 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr+1 %

96 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Stagneliusvägen 39

Lägenhet
Fredhäll, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

76 m²

3 rum

5 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr+3 %

81 579 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Arbetargatan 28C , Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Arbetargatan 28C

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

67 m²

2 rum

4 289 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr+3 %

87 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Lidnersgatan 10B, Kristineberg, Stockholms kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Lidnersgatan 10B

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

33 m²

2 rum

2 784 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 975 000 kr+6 %

90 152 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Sysslomansgatan 8, Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Sysslomansgatan 8

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

86 m²

3 rum

4 777 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 810 000 kr+3 %

102 442 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Lindhagensgatan 139B, Hornsbergs Strand, Stockholms kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Lindhagensgatan 139B

Lägenhet
Hornsbergs Strand, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

98,5 m²

4 rum

5 526 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 400 000 kr+1 %

85 279 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Kungsholmsgatan 54, Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Kungsholmsgatan 54

Lägenhet
Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

48 m²

2 rum

2 331 kr/mån

Slutpris 4 950 000 kr+18 %

103 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fridhemsgatan 12, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 23 aug. 2025

Fridhemsgatan 12

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

25 m²

1 rum

1 689 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 660 000 kr+3 %

106 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Kungsholmsgatan 28, Kungsholmstorg, Stockholms kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Kungsholmsgatan 28

Lägenhet
Kungsholmstorg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

43 m²

2 rum

1 993 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+7 %

102 326 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Karlsviksgatan 7, Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Karlsviksgatan 7

Lägenhet
Nedre Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

78 m²

3 rum

4 924 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 400 000 kr+6 %

107 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Alströmergatan 32F

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

28 m²

1 rum

1 773 kr/mån

Slutpris 2 925 000 kr+17 %

104 464 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Creutzgatan 11, Thorildsplan, Stockholms kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Creutzgatan 11

Lägenhet
Thorildsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

18 m²

1 rum

1 632 kr/mån

Slutpris 1 925 000 kr-8 %

106 944 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Alströmergatan 51, Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Alströmergatan 51

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

29 m²

1 rum

1 927 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+12 %

110 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fyrverkarbacken 32, Marieberg, Stockholms kommun
  • Såld 14 jun. 2025

Fyrverkarbacken 32

Lägenhet
Marieberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

124 m²

4 rum

4 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 100 000 kr+11 %

89 516 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Alströmergatan 32N, Fridhemsplan, Stockholms kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Alströmergatan 32N

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

28 m²

1 rum

1 773 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+19 %

121 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

Visar alla 25