Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Kungsholmsgatan 9 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kungsholmsgatan 9 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kungsholmsgatan 9 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 3
Sön 17 maj kl 12:00

Kungsholmsgatan 9

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
3 495 000 kr
38,5 m²
2 rum
vån 2
5 044 kr/mån
90 779 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
4 rum lägenhet på Alice Lyttkens gata 6 Kristineberg, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Alice Lyttkens gata 6 Kristineberg, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Alice Lyttkens gata 6 Kristineberg, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Alice Lyttkens gata 6 Kristineberg, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Alice Lyttkens gata 6 Kristineberg, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Alice Lyttkens gata 6

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
11 295 000 kr
105 m²
4 rum
vån 4/5
6 100 kr/mån
107 571 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Kristineberg, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 14:00

Ola Hanssonsgatan 4

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 895 000 kr
37 m²
2 rum
vån 5/5
3 510 kr/mån
78 243 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
4 rum lägenhet på Nordenflychtsvägen 76, vån 2 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Nordenflychtsvägen 76, vån 2 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Nordenflychtsvägen 76, vån 2 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Nordenflychtsvägen 76, vån 2 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Nordenflychtsvägen 76, vån 2 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 5

Nordenflychtsvägen 76, vån 2

Lägenhet
Hornsbergs Strand, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
7 995 000 kr
106 m²
4 rum
vån 2/20
6 644 kr/mån
75 425 kr/m²

I hjärtat av Hornsbergs Strand hittar vi denna trevliga bostadsrätt om 106 kvm, belägen i den omtyckta föreningen Brf Förtjusningen 1. Byggnaden färdigställdes under 2010-2011 och erbjuder modern komfort i kombination med bekväm närhet till stadens puls. Lägenheten ligger på våningsplan 2 av totalt 20, vilket ger en praktisk placering med enkel tillgång via hiss. Den välplanerade fyra-rummaren…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
3,5 rum lägenhet på Hornsbergs Strand 95, vån 4 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 1
3,5 rum lägenhet på Hornsbergs Strand 95, vån 4 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 2
3,5 rum lägenhet på Hornsbergs Strand 95, vån 4 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 3
3,5 rum lägenhet på Hornsbergs Strand 95, vån 4 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 4
3,5 rum lägenhet på Hornsbergs Strand 95, vån 4 Hornsbergs Strand, Stockholms kommun - bild 5

Hornsbergs Strand 95, vån 4

Lägenhet
Hornsbergs Strand, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
6 695 000 kr
67 m²
3,5 rum
vån 4
3 256 kr/mån
99 925 kr/m²

Med ett eftertraktat frontläge mot vattnet erbjuds denna ljusa och välplanerade lägenheten som är ombyggd till en 3,5a på fjärde våningen , en bostad som kombinerar modern komfort med tidlös charm. Här finns två rymliga sovrum, varav ett med egen balkong och utsikt över Ulvsundasjön. Kök och vardagsrum ligger i en klassisk, öppen planlösning med flera fönster som ger ett generöst ljusinsläpp och…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 rum lägenhet på Drottningholmsvägen 31 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Drottningholmsvägen 31 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Drottningholmsvägen 31 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Drottningholmsvägen 31 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Drottningholmsvägen 31 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Drottningholmsvägen 31

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
4 995 000 kr
57 m²
2 rum
vån 8/8
3 206 kr/mån
87 632 kr/m²

Välkommen till en charmig och högt belägen 2:a vid Fridhemsplan. Här erbjuds en bostad med stor potential för dig som vill skapa ditt eget drömhem i ett av Stockholms mest eftertraktade lägen. Lägenheten präglas av ett härligt ljusinsläpp tack vare sitt höga läge och bjuder på en trivsam planlösning. Vardagsrummet blir hemmets naturliga samlingspunkt med en vacker, öppen spis som skapar både…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 rum lägenhet på Hjärnegatan 2 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hjärnegatan 2 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hjärnegatan 2 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hjärnegatan 2 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hjärnegatan 2 Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Hjärnegatan 2

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
5 795 000 kr
56 m²
2 rum
vån 0,5
3 331 kr/mån
103 482 kr/m²

Varmt välkommen till en bostad som verkligen har det lilla extra – en exklusiv och charmfull sekelskiftestvåa på eftertraktade och stillsamma Hjärnegatan, bara ett stenkast från stadens levande utbud av restauranger, caféer och service. Här bor du i ett perfekt läge där lugnet möter stadens puls. Bostaden präglas av en genomtänkt och optimal planlösning i mycket gott skick, där varje…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 rum lägenhet på Fridhemsgatan 37 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Fridhemsgatan 37 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Fridhemsgatan 37 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Fridhemsgatan 37 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Fridhemsgatan 37 Fridhemsplan, Stockholms kommun - bild 5
Borttagen före visning

Fridhemsgatan 37

Lägenhet
Fridhemsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
4 495 000 kr
40 m²
2 rum
vån 0,5/5
2 212 kr/mån
112 375 kr/m²

Kontakta mäklaren för mer information.

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 rum lägenhet på Levertinsgatan 3, 1 tr över gård Kristineberg, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Levertinsgatan 3, 1 tr över gård Kristineberg, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Levertinsgatan 3, 1 tr över gård Kristineberg, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Levertinsgatan 3, 1 tr över gård Kristineberg, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Levertinsgatan 3, 1 tr över gård Kristineberg, Stockholms kommun - bild 5

Levertinsgatan 3, 1 tr över gård

Lägenhet
Kristineberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 995 000 kr
34 m²
2 rum
2 395 kr/mån
88 088 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade 2:a om 34 kvm på attraktiva Levertinsgatan 3. Här bor du i ett fint läge med fönster mot vattnet som ger ett härligt ljusinsläpp och en rogivande utsikt som präglar hela bostaden. Lägenheten har en genomtänkt planlösning där varje kvadratmeter tas tillvara på bästa sätt. Vardagsrummet är rymligt och lättmöblerat med plats för både matbord och soffdel, perfekt…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 9 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 9 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 9 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 9 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 9 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 5

Gyllenborgsgatan 9

Lägenhet
Thorildsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 695 000 kr
24,5 m²
1 rum
vån 2/4
2 179 kr/mån
110 000 kr/m²

Varmt välkommen till denna fantastiska 1 rok som erbjuder något utöver det vanliga, med genomgående stilrena och gedigna materialval samt härliga sällskapsytor i en harmonisk symbios som skapar både komfort och ett riktigt trivsamt hem. Bostaden präglas av ett fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier och ett bra läge som bidrar till en ljus och inbjudande atmosfär. Det välplanerade allrummet…

Premium
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 15 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 15 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 15 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 15 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Gyllenborgsgatan 15 Thorildsplan, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Gyllenborgsgatan 15

Lägenhet
Thorildsplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
2 295 000 kr
21 m²
1 rum
vån 1/4
2 016 kr/mån
109 286 kr/m²

Välkommen till en charmig och yteffektiv etta med härlig 20-talskaraktär. Lägenheten är belägen på attraktiva Kungsholmen, med grönskande Thorildsplan som granne och Rålambshovsparken bara ett stenkast bort. Bostaden erbjuder ett stilrent, helkaklat badrum med dusch samt en öppen och social kökslösning. Den smart placerade loftsängen med integrerad förvaring frigör värdefull golvyta och bidrar…

Premium
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen
Fastighetsbyrån Stockholm - Kungsholmen

Visar alla 11