Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Sollentuna

Fastighetsbyrån Sollentuna

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Flottarestigen 64, Kvarnskogen, Sollentuna kommun
  • Såld 17 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Flottarestigen 64

Villa
Kvarnskogen, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

143 m²

6 rum

272 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 650 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025
profilfoto på mäklare
HannaSpejare

Klasrovägen 31

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

34,6 m²

1 rum

2 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-5 %

49 133 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Hästhagsvägen 12B, Tureberg, Sollentuna kommun
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Hästhagsvägen 12B

Villa
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

184+69 m²

7 rum

973 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 250 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Viltstigen 2

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

35 m²

2 rum

3 004 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

48 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Koltrastvägen 56, Sjöberg, Sollentuna kommun
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Koltrastvägen 56

Radhus
Sjöberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

137 m²

5 rum

173 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Rosenbjelkes väg 11

Radhus
Gillbo, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

158+20 m²

5 rum

518 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 525 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Sidensvansvägen 28

Lägenhet
Sjöberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

69 m²

2 rum

5 158 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

32 609 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Hemmingsväg 31B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

150,9 m²

6 rum

7 202 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr+2 %

40 424 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Privatvägen 2B, Fågelsången, Sollentuna kommun
  • Såld 14 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Privatvägen 2B

Villa
Fågelsången, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

124+49 m²

9 rum

811 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 300 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Blåklockevägen 10

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

51,5 m²

2 rum

3 540 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-2 %

48 544 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Engelbrekts väg 73G

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

63,8 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 445 000 kr+2 %

38 323 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Frejavägen 82A, Töjnan, Sollentuna kommun
  • Såld 12 okt. 2025
profilfoto på mäklare
VictorMastaeli

Frejavägen 82A

Villa
Töjnan, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

178 m²

8 rum

907 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 550 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Bältvägen 20A

Villa
Edsviken, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

185+36 m²

8 rum

958 m²
  • Uteplats

Slutpris 17 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Kanalvägen 43

Radhus
Töjnan, Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

167+31 m²

6 rum

405 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 650 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Skoldalsvägen 26A, Landsnora, Sollentuna kommun
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Skoldalsvägen 26A

Villa
Landsnora, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

133+83 m²

7 rum

710 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 250 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Tomtegränd 2

Lägenhet
Rotsunda, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

75,6 m²

3 rum

5 883 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

37 037 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Flintlåsvägen 18

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

76,5 m²

3 rum

4 982 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

24 183 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Solstigen 28B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

130+10 m²

5 rum

7 275 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 225 000 kr-1 %

40 192 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Södersätravägen 32B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

145 m²

6 rum

7 477 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr-1 %

39 655 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Slalomvägen 6

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

80 m²

3 rum

4 968 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

43 688 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025
profilfoto på mäklare
HannaSpejare

Vespergränd 40

Radhus
Norrviken, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

98,5 m²

4 rum

6 624 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 850 000 kr-1 %

39 086 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Fjätursvägen 29

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

143 m²

6 rum

6 894 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 680 000 kr±0 %

39 720 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HannaSpejare

Sollentunavägen 195A

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

77 m²

3 rum

4 379 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 700 000 kr±0 %

48 052 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
RickardWiklund

Volontärvägen 5

Villa
Viby, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

154+90 m²

8 rum

1 138 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 995 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Majvägen 9, Edsviken, Sollentuna kommun
  • Såld 29 sep. 2025
profilfoto på mäklare
RichardLundblad

Majvägen 9

Villa
Edsviken, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

265+44 m²

7 rum

1 040 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 14 100 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna

Visar 151 - 175 av 282