Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Sollentuna

Fastighetsbyrån Sollentuna

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
3 rum lägenhet på Pilvägen 66 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Pilvägen 66 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Pilvägen 66 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Pilvägen 66 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Pilvägen 66 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Pilvägen 66

Lägenhet
Helenelund, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 995 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/6
5 444 kr/mån
38 397 kr/m²

*Stor trea om 78 kvm* *Nyrenoverat kök 2025* *Stambytt badrum* *Två stora sovrum* *Stenkast från pendeltåg och centrum* *Stabil förening* *Externt förråd ingår i avgiften* Varmt välkommen till denna perfekt planerade trea om 78 kvm på populära Pilvägen! Här är det bara att flytta in och trivas. Inbjudande hall med gott om förvaringsmöjligheter. Nyrenoverat kök 2025 med exklusiva material.…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6C Häggvik, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6C Häggvik, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6C Häggvik, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6C Häggvik, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6C Häggvik, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Sänkhagsvägen 6C

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 595 000 kr
27 m²
1 rum
vån 2/4
2 847 kr/mån
59 074 kr/m²

Nyproducerad 1:a från 2023 med mycket bra läge och gångavstånd till både pendeltåg och buss. -Möjlighet till snabb inflyttning -Balkong -Bra materialval Är du på jakt efter en kvadratsmart lägenhet i modernt skick? Då har du hittat rätt! Denna trevliga och välplanerade 1:a med balkong erbjuder ett ljust och stilrent kök med bra arbetsytor. Kökssnickerierna från välkända Vedum är utrustade med…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Parkvägen 12 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Parkvägen 12 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Parkvägen 12 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Parkvägen 12 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Parkvägen 12 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Parkvägen 12

Lägenhet
Helenelund, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 695 000 kr
24 m²
1 rum
vån 2/2
1 939 kr/mån
70 625 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och välplanerade vindsvåning om 24 kvm, högst upp i huset i det lummiga villaområdet Helenelund. Här bor du insynsskyddat och rofyllt med ett fint ljusflöde som skapar en ljus och luftig atmosfär. Bostaden erbjuder ett lättmöblerat allrum med plats för både säng eller soffa samt matplats. Vitmålade väggar och ekparkettgolv ger en stilren och varm bas, och den…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Vänortsstråket 51D Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vänortsstråket 51D Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vänortsstråket 51D Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vänortsstråket 51D Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vänortsstråket 51D Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Vänortsstråket 51D

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 850 000 kr
48 m²
1 rum
vån -1/3
2 546 kr/mån
38 542 kr/m²

Välkommen till denna centralt belägna och stilrena etta om 48 kvm på attraktiva Vänortsstråket 51D! Här bor du i en rymlig bostadsrättslägenhet med ett renoverat kök med matplats där smakfulla materialval och fräscha ytskikt ger en inbjudande känsla. Den smarta planlösningen gör det enkelt att möblera och skapa en trivsam boendemiljö. När du köper en lägenhet i Brf Trollglansen 1 – blir du medlem…

Premium
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
5 rum villa på Falkbergsvägen 13 Landsnora, Sollentuna kommun - bild 1
5 rum villa på Falkbergsvägen 13 Landsnora, Sollentuna kommun - bild 2
5 rum villa på Falkbergsvägen 13 Landsnora, Sollentuna kommun - bild 3
5 rum villa på Falkbergsvägen 13 Landsnora, Sollentuna kommun - bild 4
5 rum villa på Falkbergsvägen 13 Landsnora, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Falkbergsvägen 13

Villa
Landsnora, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
24 900 000 kr
236 + 28 m²
5 rum
1 085 m² tomt

Kontakta mäklaren för att boka in en visning! Arkitektritad lyxvilla med strålande utsikt över Edsviken – pool, terrass & kvällssol i perfektion Välkommen till ett exceptionellt boende för dig som inte nöjer dig med något mindre än det allra bästa. Denna arkitektritade villa om hela 264 kvm erbjuder ett liv i lyx och flärd, vackert beläget med ett ogenerat högt läge och en vidsträckt utsikt…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
6 rum villa på Undangömda stigen 12A Nora, Danderyds kommun - bild 1
6 rum villa på Undangömda stigen 12A Nora, Danderyds kommun - bild 2
6 rum villa på Undangömda stigen 12A Nora, Danderyds kommun - bild 3
6 rum villa på Undangömda stigen 12A Nora, Danderyds kommun - bild 4
6 rum villa på Undangömda stigen 12A Nora, Danderyds kommun - bild 5
Kommande

Undangömda stigen 12A

Villa
Nora, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
Pris på förfrågan
221 + 25 m²
6 rum
1 002 m² tomt

Välkommen till denna imponerande moderna villa i Danderyd, ett extraordinärt hem för dem som uppskattar ljus, rymd och enastående utsikt. Arkitektritad och genomtänkt, denna familjevilla harmoniserar kvalitet med modern design och imponerande utförande. Soligt läge på höjden i Nora. Det första intrycket av villan är dess perfekta solläge och panoramautsikt, vilket genomsyrar hela hemmet. De…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
5 rum villa på Odensvägen 3 Edsviken, Sollentuna kommun - bild 1
5 rum villa på Odensvägen 3 Edsviken, Sollentuna kommun - bild 2
5 rum villa på Odensvägen 3 Edsviken, Sollentuna kommun - bild 3
5 rum villa på Odensvägen 3 Edsviken, Sollentuna kommun - bild 4
5 rum villa på Odensvägen 3 Edsviken, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Odensvägen 3

Villa
Edsviken, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
12 790 000 kr
103 + 98 m²
5 rum
1 126 m² tomt

Visningar tidigast i höst 2026. Välkommen till ett familjeparadis i Edsviken! På en lugn och omtyckt adress i Edsviken, med gångavstånd till Sollentuna Centrum och bara en kort promenad från vattnet, hittar du denna trivsamma villa med en totalyta om 175 kvm. Här bor du centralt men ändå rofyllt – perfekt för familjen som vill ha nära till allt utan att kompromissa med trygghet och grönska. …

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Pilvägen 78 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pilvägen 78 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pilvägen 78 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pilvägen 78 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pilvägen 78 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Pilvägen 78

Lägenhet
Helenelund, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 195 000 kr
65 m²
2 rum
4 687 kr/mån
33 769 kr/m²

Ljus och välplanerad tvåa med inglasad balkong i soligt västerläge – nära natur, service och goda kommunikationer Välkommen till denna trevliga och smart planerade tvårummare om 65 kvm, med en inglasad balkong i attraktivt västerläge. Här bor du i ett lugnt och populärt område med närhet till pendeltåg, grönområden, service och skolor. Bostaden välkomnar med en rymlig hall som erbjuder bra…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Rotebro, Sollentuna kommun
Kommande

Timotejvägen 11

Lägenhet
Rotebro, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 295 000 kr
69 m²
3 rum
6 139 kr/mån
33 261 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Blåklockevägen 13 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Blåklockevägen 13 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Blåklockevägen 13 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Blåklockevägen 13 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Blåklockevägen 13 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Blåklockevägen 13

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
Pris på förfrågan
44 m²
1 rum
vån 3/7
3 432 kr/mån

Välkommen till Blåklockevägen 13 – en välplanerad 1 rok med möjlighet att skapa en 2 rok, komplett med stor balkong mot lugn innergård. Lägenheten Bostaden erbjuder en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt – perfekt för både vardag och umgänge. Det ljusa vardagsrummet har utgång till den rymliga balkongen som vetter mot innergården och ger en rofylld…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
6 rum parhus på Väsjövägen 14A Väsjön, Sollentuna kommun - bild 1
6 rum parhus på Väsjövägen 14A Väsjön, Sollentuna kommun - bild 2
6 rum parhus på Väsjövägen 14A Väsjön, Sollentuna kommun - bild 3
6 rum parhus på Väsjövägen 14A Väsjön, Sollentuna kommun - bild 4
6 rum parhus på Väsjövägen 14A Väsjön, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Väsjövägen 14A

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
5 795 000 kr
145 m²
6 rum
7 676 kr/mån
39 966 kr/m²

Välkommen till detta moderna parhus i tre plan, beläget på en av Väsjöns största tomter. Här erbjuds ett stilrent och välplanerat boende med fyra generösa sovrum, två smakfullt inredda badrum samt ett ljust och öppet kök – perfekt för både matlagning och sociala tillställningar. Entréplanet präglas av ett rymligt vardagsrum med gott om plats för både matgrupp och soffhörna. De stora…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Lomvägen 37 Kärrdal, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lomvägen 37 Kärrdal, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lomvägen 37 Kärrdal, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lomvägen 37 Kärrdal, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lomvägen 37 Kärrdal, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Lomvägen 37

Lägenhet
Kärrdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 295 000 kr
29,5 m²
1 rum
2 525 kr/mån
43 898 kr/m²

Varmt välkommen till en totalrenoverad 1a med områdets bästa läge! Här har du möjlighet att njuta av solen från eftermiddag till solnedgång. Lägenheten har genomgått en omfattande renovering de senaste åren, inklusive stambyte av badrummet, renovering av köket samt fräscha ytskikt i hela bostaden. Här bor du inte bara i ett av områdets bästa lägen, utan även i en av de mest välskötta…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Turebergs allé 19 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Turebergs allé 19 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Turebergs allé 19 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Turebergs allé 19 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Turebergs allé 19 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Turebergs allé 19

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
Pris på förfrågan
40 m²
2 rum
vån 2/5
3 205 kr/mån

Välkommen till denna stilfulla och välplanerade tvåa i en av områdets mest omtyckta föreningar! På Turebergs Allé 19 bor du med ett centralt och attraktivt läge, på kort gångavstånd till både Sollentuna station och Sollentuna centrum. Lägenheten har en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum förenas i ett ljust och trivsamt rum. Från vardagsrummet når du den stora balkongen i soligt…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Stupvägen 63 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stupvägen 63 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stupvägen 63 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stupvägen 63 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stupvägen 63 Helenelund, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Stupvägen 63

Lägenhet
Helenelund, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 195 000 kr
64,7 m²
2 rum
4 380 kr/mån
33 926 kr/m²

Ljus och rymlig 2:a med inglasad balkong i soligt västerläge – nära kommunikationer, natur och service! Välkommen till denna välplanerade och ljusa tvårummare om 65 kvm med inglasad balkong i eftertraktat västerläge. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till allt – pendeltåg, natur, service och skolor. Bostaden bjuder på en välkomnande hall med gott om förvaring. Det stora…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
4 rum lägenhet på Molnstigen 5a Väsjön, Sollentuna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Molnstigen 5a Väsjön, Sollentuna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Molnstigen 5a Väsjön, Sollentuna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Molnstigen 5a Väsjön, Sollentuna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Molnstigen 5a Väsjön, Sollentuna kommun - bild 5
Kommande

Molnstigen 5a

Lägenhet
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
Pris på förfrågan
81 + 7 m²
4 rum
6 372 kr/mån

Välkommen till denna fantastiska bostad belägen i det populära området Väsjön i Sollentuna. Ett hemtrevligt boende med fyra rum och en härlig uteplats att njuta av soliga dagar på. I denna bostad finns det gott om plats för sociala stunder med vänner och familj. Här hittar du tre rymliga sovrum och ett stilrent badrum utrustat med både tvättmaskin och torktumlare – en bekvämlighet som…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna

Visar alla 15