Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Hanna Spejare

Hanna Spejare

Om mig

Mötet med människor och att bemöta olika behov är något som ger mig energi. Jag vet att genom att göra det lilla extra och vara flexibel skapas nöjda kundrelationer. När du anlitar mig kommer du att ha mitt fulla fokus. Tillgänglighet och ett brinnande engagemang är starka ledord om mig. Känslan när säljare och köpare är riktigt nöjda är oslagbar, då känner jag att jag uppnått målet för mig som fastighetsmäklare. Slå en signal så berättar jag om hur jag kan överträffa dina förväntningar!
Mäklarens försäljningar
3 rum lägenhet på Turebergs allé 30 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Turebergs allé 30 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Turebergs allé 30 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Turebergs allé 30 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Turebergs allé 30 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5
Budgivning pågår
Ons 20 maj kl 16:00

Turebergs allé 30

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 850 000 kr
72 m²
3 rum
5 903 kr/mån
39 583 kr/m²

Ljus 3:a med gångavstånd till allt! Ljus och luftig lägenhet med väl tilltagna ytor och stora fönsterpartier i två väderstäder. Stort kök med gott om förvaring och arbetsyta samt fullstor kyl och frys. Köket ligger i anslutning till vardagsrummet och härifrån nås bostadens uteplats i trä, som nyligen blivit delvis inglasad. Här kan du njuta av dagar som sena kvällar. Stort badrum med både…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 rum lägenhet på Silverdals torg 6 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Silverdals torg 6 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Silverdals torg 6 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Silverdals torg 6 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Silverdals torg 6 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 5

Silverdals torg 6

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 695 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 2
3 774 kr/mån
51 678 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade trea i populära Silverdal, Sollentuna! Denna trivsamma bostad om 71,5 kvm bjuder på en stor och solig balkong, sociala ytor och en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum – perfekt för både vardag och umgänge. Bostaden erbjuder ett stilrent kök med vita köksluckor, vitvaror och gott om arbetsyta. Vardagsrummet är rymligt och inbjudande med plats…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Krögers Promenad 11 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Krögers Promenad 11 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Krögers Promenad 11 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Krögers Promenad 11 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Krögers Promenad 11 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 13:00

Krögers Promenad 11

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 995 000 kr
54 m²
2 rum
vån 2/4
3 624 kr/mån
55 463 kr/m²

Välkommen till denna moderna och välplanerade 2:a om 54 kvm i populära Silverdal! Lägenheten är ljus och stilren, perfekt för dig som vill bo bekvämt i ett lugnt område med närhet till grönskande natur och goda kommunikationer. Fastigheten stod klar 2021 och bostaden erbjuder en härlig uteplats mot den privata innergården. Här möts du av en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Timotejvägen 10 Rotebro, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Timotejvägen 10 Rotebro, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Timotejvägen 10 Rotebro, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Timotejvägen 10 Rotebro, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Timotejvägen 10 Rotebro, Sollentuna kommun - bild 5

Timotejvägen 10

Lägenhet
Rotebro, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 895 000 kr
67 m²
2 rum
vån 2
6 012 kr/mån
28 284 kr/m²

Stilren och nyligen renoverad 2:a med balkong i lugnt och naturnära läge! Varmt välkommen till denna smakfulla och välplanerade tvåa med generösa ytor, belägen i ett lugnt och trivsamt område med närhet till både service och goda kommunikationer. Bostaden är nyligen renoverad och erbjuder ett modernt och stilrent boende. Här finns nytt parkettgolv, renoverat kök, helkaklat badrum samt nya…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Sidensvansvägen 42 Sjöberg, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Sidensvansvägen 42 Sjöberg, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Sidensvansvägen 42 Sjöberg, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Sidensvansvägen 42 Sjöberg, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Sidensvansvägen 42 Sjöberg, Sollentuna kommun - bild 5

Sidensvansvägen 42

Lägenhet
Sjöberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 630 000 kr
28 m²
1 rum
vån 2
2 260 kr/mån
58 214 kr/m²

-Flexibelt tillträde- Välplanerad etta med stor inglasad balkong och naturnära läge i populära Sjöberg! Välkommen till denna yteffektiva och smart planerade etta om 28 kvm, belägen i attraktiva Sjöberg. Här bor du med naturen precis utanför dörren – och en generös inglasad balkong som erbjuder fri utsikt över grönskan. En perfekt plats för avkoppling. Bostaden erbjuder ett ljust och luftigt…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Sollentunavägen 160 Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sollentunavägen 160 Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sollentunavägen 160 Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sollentunavägen 160 Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sollentunavägen 160 Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun - bild 5

Sollentunavägen 160

Lägenhet
Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 795 000 kr
48 m²
2 rum
vån 3/5
3 855 kr/mån
58 229 kr/m²

Optimalt planerad 2:a med balkong – mitt i Sollentuna Centrum Välkommen till denna stilrena och optimalt planerade 2:a, belägen mitt i hjärtat av Sollentuna. Här erbjuds ett modernt och bekvämt boende med närhet till allt man kan önska. Lägenheten präglas av en social halvöppen planlösning mellan kök och vardagsrum med generöst ljusinsläpp. Genomgående ekparkett och vitmålade väggar skapar en…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
4 rum lägenhet på Engelbrekts Väg 18 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Engelbrekts Väg 18 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Engelbrekts Väg 18 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Engelbrekts Väg 18 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Engelbrekts Väg 18 Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5

Engelbrekts Väg 18

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 995 000 kr
106,5 m²
4 rum
vån 4/6
7 979 kr/mån
37 512 kr/m²

Välkomna till denna optimalt planerade och ljusa 4:a med ett högt och insynsskyddat läge i huset. Här erbjuds en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, perfekt för umgänge och avkoppling. Lägenheten har två stora balkonger, en av dem inglasad, som bjuder på fin utsikt och soliga lägen i olika väderstreck. Ni finner dessutom tre rejäla sovrum, idealiska för familjen, samt två…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2,5 rum lägenhet på Kruthornsvägen 66B Edsberg, Sollentuna kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Kruthornsvägen 66B Edsberg, Sollentuna kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Kruthornsvägen 66B Edsberg, Sollentuna kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Kruthornsvägen 66B Edsberg, Sollentuna kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Kruthornsvägen 66B Edsberg, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 12:00

Kruthornsvägen 66B

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 995 000 kr
58 m²
2,5 rum
vån 7/7
4 708 kr/mån
34 397 kr/m²

Högst upp med magisk utsikt över Edsviken – totalrenoverad 2,5:a! Välkommen till ett ljust hem med ett av områdets absolut bästa lägen. Här bor du högst upp i huset, i det sista huset i längan, helt utan insyn och med en fantastisk, milsvid utsikt över grönska och Edsvikens glittrande vatten. Det höga, fria läget ger ett generöst ljusinsläpp samt en lugn och privat atmosfär. Lägenheten är…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
5 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6D, 1tr Häggvik, Sollentuna kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6D, 1tr Häggvik, Sollentuna kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6D, 1tr Häggvik, Sollentuna kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6D, 1tr Häggvik, Sollentuna kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6D, 1tr Häggvik, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 24 maj

Sänkhagsvägen 6D, 1tr

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
5 595 000 kr
109 m²
5 rum
vån 1/5
7 055 kr/mån
51 330 kr/m²

Optimalt planerad 5:a med balkong i insynsskyddat läge mot naturen! Välkommen till ett hem med generösa ytor för socialt umgänge och gott om plats för hela familjen. Denna ljusa och luftiga femrummare erbjuder en perfekt kombination av funktionalitet, stil och närhet till naturen. Bostaden har en öppen och social planlösning med härligt ljusinsläpp från flera håll. Köket är modernt och ljust…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Celsings Väg 9 Rotsunda, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Celsings Väg 9 Rotsunda, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Celsings Väg 9 Rotsunda, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Celsings Väg 9 Rotsunda, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Celsings Väg 9 Rotsunda, Sollentuna kommun - bild 5

Celsings Väg 9

Lägenhet
Rotsunda, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 300 000 kr
48 m²
1 rum
5 077 kr/mån
27 083 kr/m²

-Flexibelt tillträde- Välplanerad och stilren etta om 48 kvm med uteplats i soligt läge! Välkomna till denna yteffektiva och smakfullt inredda etta om 48 kvm, där varje kvadratmeter är genomtänkt! Här bor du modernt, bekvämt och med härlig kontakt mot en lugn och grön gård. Köket är både stilrent och funktionellt, med moderna, högblanka vita köksluckor, goda arbetsytor och en rymlig matplats…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på  Skogstorpsvägen 230 Tegelhagen, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på  Skogstorpsvägen 230 Tegelhagen, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på  Skogstorpsvägen 230 Tegelhagen, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på  Skogstorpsvägen 230 Tegelhagen, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på  Skogstorpsvägen 230 Tegelhagen, Sollentuna kommun - bild 5

Skogstorpsvägen 230

Lägenhet
Tegelhagen, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 695 000 kr
46 m²
2 rum
4 642 kr/mån
36 848 kr/m²

Gavellägenhet med radhuskänsla i populära Tegelhagen! Välkommen till denna 2:a med ett attraktivt gavelläge i det omtyckta området Tegelhagen. Här bor du med en egen separat ingång och direkt access till en mysig uteplats – perfekt för dig som söker radhuskänsla i lägenhetsformat. Lägenheten erbjuder en funktionell hall som leder vidare till ett äldre kök, ett badrum samt ett luftigt vardagsrum…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Krögers promenad 13 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Krögers promenad 13 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Krögers promenad 13 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Krögers promenad 13 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Krögers promenad 13 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Krögers promenad 13

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 895 000 kr
54 m²
2 rum
3 624 kr/mån
53 611 kr/m²

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Viltstigen 4 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Viltstigen 4 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Viltstigen 4 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Viltstigen 4 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Viltstigen 4 Edsberg, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Viltstigen 4

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 195 000 kr
49 m²
2 rum
vån 3/3
3 993 kr/mån
44 796 kr/m²

Högt upp i huset ligger denna moderna bostad från 2015 med fri utsikt över grönska. Det insynsskyddade läget ger ett lugnt och avskilt boende, och den generösa balkongen i soligt läge blir en naturlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. Invändigt möts du av ett fantastiskt ljusinsläpp som tillsammans med genomgående parkettgolv och ljusa ytskikt ger en luftig och inbjudande…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 rum lägenhet på Sollentunavägen 195A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Sollentunavägen 195A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Sollentunavägen 195A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Sollentunavägen 195A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Sollentunavägen 195A Tureberg, Sollentuna kommun - bild 5
Budgivning pågår

Sollentunavägen 195A

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 695 000 kr
77 m²
3 rum
vån 2/4
5 412 kr/mån
47 987 kr/m²

Välkomna till denna ljusa och välplanerade 3:a i centrala Sollentuna, med närhet till Edsviken! Denna trivsamma bostad på 77 kvadratmeter erbjuder ett perfekt boende för dig som söker hög standard och funktionella ytor. Här får du två härliga balkonger, moderna ytskikt och en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som ger bostaden ett generöst ljusinsläpp och en inbjudande atmosfär. Köket…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
3 rum lägenhet på Kruthornsvägen 20A Edsberg, Sollentuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kruthornsvägen 20A Edsberg, Sollentuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kruthornsvägen 20A Edsberg, Sollentuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kruthornsvägen 20A Edsberg, Sollentuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kruthornsvägen 20A Edsberg, Sollentuna kommun - bild 5

Kruthornsvägen 20A

Lägenhet
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 100 000 kr
70 m²
3 rum
vån 2/3
5 200 kr/mån
30 000 kr/m²

Välkommen till en genomtänkt och välplanerad bostad om 70 kvm, där varje kvadratmeter är optimerad för ett bekvämt boende. Redan i den rymliga hallen möts du av en välkomnande atmosfär som leder dig vidare till en elegant matplats med plats för sex personer – perfekt för både vardagsmiddagar och festliga tillställningar. Det renoverade köket erbjuder generösa arbetsytor och modern utrustning,…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6A Häggvik, Sollentuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6A Häggvik, Sollentuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6A Häggvik, Sollentuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6A Häggvik, Sollentuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Sänkhagsvägen 6A Häggvik, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 17 maj

Sänkhagsvägen 6A

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 995 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/5
3 187 kr/mån
57 000 kr/m²

Varmt välkommen till en lägenhet med hög standard! Här erbjuds en trevlig och välplanerad etta med en generös balkong mot innergården. Lägenheten är lättmöblerad och kvadratsmart med härlig takhöjd och öppen planlösning där ljuset flödar in från flera håll. Köket är stilrent och ljust med bra arbetsytor, kökssnickerier från Vedum samt utrustat med infälld spishäll, inbyggd ugn, diskmaskin,…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 rum lägenhet på Silverdals Torg 9 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Silverdals Torg 9 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Silverdals Torg 9 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Silverdals Torg 9 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Silverdals Torg 9 Silverdal, Sollentuna kommun - bild 5
Sön 24 maj

Silverdals Torg 9

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
2 995 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 2/6
3 215 kr/mån
54 954 kr/m²

Välkommen till en ljus och modern 2:a på 54,5 kvadratmeter med en underbar balkong i västerläge – perfekt för soliga eftermiddagar och avkopplande kvällar. Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar en luftig och social känsla, idealisk för både umgänge och mysiga hemmakvällar. Köket är stilrent och modernt med vita luckor och högkvalitativa vitvaror. Sovrummet…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Silverdal, Sollentuna kommun

Margreteborgsvägen 25

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna
1 995 000 kr
36 m²
2 rum
vån 1/5
2 957 kr/mån
55 417 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna

Visar alla 18