Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Örebro

Fastighetsbyrån Örebro

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Stödjegränd 12, Solhaga, Örebro kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Stödjegränd 12

Lägenhet
Solhaga, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

85,5 m²

4 rum

6 614 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr+16 %

12 865 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2025

Pionjärgatan 22

Lägenhet
Rynningeåsen, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

73 m²

3 rum

5 208 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 475 000 kr-5 %

33 904 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Lövstagatan 46A, Centralt Väster, Örebro kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Lövstagatan 46A

Lägenhet
Centralt Väster, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

22 m²

1 rum

2 529 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-4 %

29 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Irisgatan 32

Lägenhet
Mellringe, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

80 m²

3 rum

5 016 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 125 000 kr-19 %

14 063 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Ledgränd 25, Solhaga, Örebro kommun
  • Såld 31 jul. 2025

Ledgränd 25

Lägenhet
Solhaga, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

85,5 m²

4 rum

6 751 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 485 000 kr-7 %

17 368 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Irisgatan 16

Lägenhet
Mellringe, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

84 m²

3 rum

5 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

14 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Lännäs 203

Villa
Odensbacken, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

80+538 m²

3 rum

4 512 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-23 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2025

Trollhöjden 3

Fritidshus
Hjulåsen/garphyttan, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

48+8 m²

2 rum

2 178 m²
  • Uteplats

Slutpris 450 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2025

Kornellvägen 37 O

Lägenhet
Södra Bettorp, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

55 m²

2 rum

3 804 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

24 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Karlsdalsallén 47C

Lägenhet
Sörbyängen, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

41 m²

1,5 rum

4 030 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

35 366 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Kaplansvägen 13, Stora Mellösa, Örebro kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Kaplansvägen 13

Villa
Stora Mellösa, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

107+107 m²

5 rum

846 m²

Slutpris 1 475 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Irisgatan 78

Lägenhet
Mellringe, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

84 m²

3 rum

5 509 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

13 095 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Björkmansgatan 14, Almby, Örebro kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Björkmansgatan 14

Lägenhet
Almby, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

56 m²

2 rum

4 015 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

32 054 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Frövi 6

Villa
Fjugesta, Lekebergs kommun
Fastighetsbyrån Örebro

35+7 m²

2 rum

5 992 m²
  • Uteplats

Slutpris 750 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Hornbländevägen 17, Lundby, Örebro kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Hornbländevägen 17

Villa
Lundby, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

96+96 m²

5 rum

517 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Kornellvägen 35N, Södra Bettorp, Örebro kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Kornellvägen 35N

Lägenhet
Södra Bettorp, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

72 m²

3 rum

4 982 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

20 139 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Venavägen 25 A

Lägenhet
Centralt Norr, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

55,5 m²

2 rum

4 112 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr±0 %

20 270 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2025

Hagmarksgatan 34 D

Radhus
Sörby/Eklunda, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

101 m²

4 rum

6 498 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

28 713 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2025

Dolomitvägen 58

Lägenhet
Lundby, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

68 m²

2,5 rum

3 426 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-5 %

13 971 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Ånkersta 336, Stora Mellösa, Örebro kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Ånkersta 336

Villa
Stora Mellösa, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

70 m²

3 rum

3 805 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 830 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Stödjegränd 41, Örebro, Örebro kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Stödjegränd 41

Lägenhet
Örebro, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

79 m²

3 rum

6 201 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

12 658 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2025

Askers kyrkväg 18

Villa
Asker, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

120+67 m²

5 rum

981 m²

Slutpris 1 265 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Kornellvägen 26, Södra Bettorp, Örebro kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Kornellvägen 26

Lägenhet
Södra Bettorp, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

49 m²

2 rum

3 391 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 110 000 kr-14 %

22 653 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Sveavägen 2B, Centralt Öster, Örebro kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Sveavägen 2B

Lägenhet
Centralt Öster, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

51 m²

2 rum

3 593 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 225 000 kr-5 %

24 020 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Bodekullsvägen 17

Villa
Mosås, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

143 m²

5 rum

1 200 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 275 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro

Visar 101 - 125 av 132