Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Mora

Fastighetsbyrån Mora

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Älvgatan 1 C, Orsa Centrum, Orsa kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Älvgatan 1 C

Lägenhet
Orsa Centrum, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

134 m²

4 rum

9 112 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 000 000 kr-23 %

7 463 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Snabbvägen 21, Hansjö, Orsa kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Snabbvägen 21

Villa
Hansjö, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

130 m²

7 rum

960 m²

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Hjortronstigen 2 B, Grönklitt, Orsa kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Hjortronstigen 2 B

Lägenhet
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

97 m²

5 rum

6 771 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

20 619 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Lindvägen 70, Garsås, Mora kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Lindvägen 70

Fritidshus
Garsås, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

40 m²

3 rum

2 093 m²
  • Uteplats

Slutpris 525 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Hantverkaregatan 23 A, Mora Centrum, Mora kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Hantverkaregatan 23 A

Lägenhet
Mora Centrum, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

57,5 m²

2 rum

2 884 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 310 000 kr+1 %

22 783 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Radhusvägen 41, Sandhed, Orsa kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Radhusvägen 41

Villa
Sandhed, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

82+82 m²

4 rum

1 147 m²

Slutpris 750 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Tennängsvägen 64, Venjan, Mora kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Tennängsvägen 64

Villa
Venjan, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

69 m²

3 rum

6 176 m²

Slutpris 605 000 kr+53 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Jämt Annas väg 6, Born, Orsa kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Jämt Annas väg 6

Fritidshus
Born, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

65+12 m²

3 rum

675 m²
  • Uteplats

Slutpris 560 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Kristinebergsgatan 9B, Broåkern, Mora kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Kristinebergsgatan 9B

Radhus
Broåkern, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

98+32 m²

5 rum

200 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Valhallavägen 2 B, Mora Centrum, Mora kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Valhallavägen 2 B

Lägenhet
Mora Centrum, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

60,7 m²

2 rum

3 716 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

21 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Tjärdalsvägen 7, Noret, Mora kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Tjärdalsvägen 7

Villa
Noret, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

123+30 m²

5 rum

1 329 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 750 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Hovvägen 14, Morkarlby, Mora kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Hovvägen 14

Villa
Morkarlby, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

175+126 m²

7 rum

1 137 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Gyltbacksvägen 11, Hansjö, Orsa kommun
  • Såld 17 jul. 2025

Gyltbacksvägen 11

Fritidshus
Hansjö, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

80+8 m²

1 rum

432 m²
  • Uteplats

Slutpris 405 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Finnsnäsvägen 81, Finnsnäs, Mora kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Finnsnäsvägen 81

Lägenhet
Finnsnäs, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

88 m²

3 rum

4 041 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

19 261 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Ängebacksvägen 8, Garsås, Mora kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Ängebacksvägen 8

Villa
Garsås, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

111+80 m²

6 rum

2 010 m²

Slutpris 1 300 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Millåkersgatan 18B, Mora Centrum, Mora kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Millåkersgatan 18B

Lägenhet
Mora Centrum, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

48,7 m²

2 rum

3 339 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-15 %

23 614 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Sjurbyvägen 58, Sjurby, Älvdalens kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Sjurbyvägen 58

Fritidshus
Sjurby, Älvdalens kommun
Fastighetsbyrån Mora

15 m²

1 rum

2 375 m²

Slutpris 1 375 000 kr+38 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Lödrogsnäs 37, Landbobyn, Mora kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Lödrogsnäs 37

Fritidshus
Landbobyn, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

47 m²

2 rum

4 204 m²

Slutpris 470 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Orsälvsgatan 7E, Noret, Mora kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Orsälvsgatan 7E

Lägenhet
Noret, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

87 m²

3 rum

6 613 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

21 264 kr/m²

Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Backängsvägen 8, Hansjö, Orsa kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Backängsvägen 8

Villa
Hansjö, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora

73+70 m²

3 rum

2 471 m²

Slutpris 1 200 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Bonäs Lintjärnen 53, Lintjärn, Mora kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Bonäs Lintjärnen 53

Fritidshus
Lintjärn, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

32 m²

3 rum

3 418 m²

Slutpris 1 675 000 kr+68 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Bärsgardsvägen 5, Vinäs, Mora kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Bärsgardsvägen 5

Villa
Vinäs, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

196 m²

7 rum

1 709 m²

Slutpris 1 710 000 kr-24 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Vasaloppsvägen 90, Selja , Mora kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Vasaloppsvägen 90

Villa
Selja , Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

174+50 m²

7 rum

5 445 m²

Slutpris 1 900 000 kr-29 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Orrvägen 6, Utmeland, Mora kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Orrvägen 6

Villa
Utmeland, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

112+140 m²

4 rum

990 m²

Slutpris 2 375 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Mellan-Selbäck 313, Selbäck, Mora kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Mellan-Selbäck 313

Villa
Selbäck, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora

144 m²

5 rum

1 421 m²

Slutpris 1 050 000 kr-34 %
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora

Visar 51 - 75 av 92