Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Mora

Fastighetsbyrån Mora

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Orsa Centrum, Orsa kommun
Tis 26 maj kl 15:30

Järnvägsgatan 39

Villa
Orsa Centrum, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 500 000 kr
120 + 90 m²
5 rum
4 490 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
1 rum fritidshus på Fritidshus i Hansjö! Hansjö, Orsa kommun - bild 1
1 rum fritidshus på Fritidshus i Hansjö! Hansjö, Orsa kommun - bild 2
1 rum fritidshus på Fritidshus i Hansjö! Hansjö, Orsa kommun - bild 3
Ons 27 maj

Fritidshus i Hansjö!

Fritidshus
Hansjö, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
175 000 kr
25 m²
1 rum
2 700 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Vika, Mora kommun
Mån 25 maj kl 16:00

Lindorna 14 (Lindans fäbod)

Fritidshus
Vika, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
325 000 kr
30 m²
2 rum
1 140 m² tomt
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
4 rum villa på Landsvägen 188 Björken, Orsa kommun - bild 1
4 rum villa på Landsvägen 188 Björken, Orsa kommun - bild 2
4 rum villa på Landsvägen 188 Björken, Orsa kommun - bild 3
4 rum villa på Landsvägen 188 Björken, Orsa kommun - bild 4
4 rum villa på Landsvägen 188 Björken, Orsa kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Oscar Gustafsson

Fastighetsbyrån Mora

Objektsbild

Landsvägen 188

Villa
Björken, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
950 000 kr
76 + 10 m²
4 rum
1 975 m² tomt

Välkommen till detta mysiga bostadshus i Björken, Orsa, med en trevlig kombination av bekvämligheter och gammal charm. Här erbjuds två till tre sovrum, ett vardagsrum med öppen spis, perfekt för mysiga kvällar, ett rymligt kök med vedspis samt ett rymligt badrum. Det bra planerade boendet har även en trevlig trädgård med växthus samt gott om odlingsytor, perfekt för den trädgårdsintresserade.…

Max
Oscar Gustafsson
Oscar GustafssonFastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Nusnäs, Mora kommun
Tor 14 maj

Björkgatan 14

Villa
Nusnäs, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 495 000 kr
90 + 90 m²
4 rum
4 588 m² tomt
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Åberga, Orsa kommun

Thalinvägen 6

Villa
Åberga, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 300 000 kr
155 + 115 m²
8 rum
1 432 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
5 rum villa på Porfyrvägen 10 Älvdalen, Älvdalens kommun - bild 1
5 rum villa på Porfyrvägen 10 Älvdalen, Älvdalens kommun - bild 2
5 rum villa på Porfyrvägen 10 Älvdalen, Älvdalens kommun - bild 3
5 rum villa på Porfyrvägen 10 Älvdalen, Älvdalens kommun - bild 4
5 rum villa på Porfyrvägen 10 Älvdalen, Älvdalens kommun - bild 5

Porfyrvägen 10

Villa
Älvdalen, Älvdalens kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 195 000 kr
112 + 70 m²
5 rum
940 m² tomt

Välkommen till en påkostad och renoverad familjevilla med bra läge i Älvdalen. Här erbjuds ett centralt och lugnt läge med vacker utsikt mot de blånande bergen. Fastigheten har tagits väl om hand och förutom huset har även utemiljön iordningställts. Gården har under de senaste åren fått ny layout med gräsmatta, grusad infart, odlingar och planterade fruktträd. Huset erbjuder hela fyra sovrum,…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Risa, Mora kommun
Budgivning pågår

Nosmyrsvägen 15

Fritidshus
Risa, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
245 000 kr
10 m²
1 rum
1 760 m² tomt
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
fritidshus på Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor Grönklitt, Orsa kommun - bild 1
fritidshus på Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor Grönklitt, Orsa kommun - bild 2
fritidshus på Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor Grönklitt, Orsa kommun - bild 3
fritidshus på Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor Grönklitt, Orsa kommun - bild 4
fritidshus på Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor Grönklitt, Orsa kommun - bild 5

Södra och Norra Stugvägen, andelsveckor

Fritidshus
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
60 000 kr
64 m²

Nu finns möjlighet att förvärva andelsstugor belägna i en av Grönklitts populäraste områden - Centrumbyn. Här bor ni med bra läge, nära längdspårcentrum, butik, restaurang och slalombacke. Ett smidigt och bekvämt boende i snösäkra Grönklitt. Goda uthyrningsmöjligheter för er som inte önskar nyttja alla veckor själva. Längdspår finns nära bostaden där du tar dig ut i hela spårsystemet med…

Premium
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
tomt på Sjönära tomter i Venjan! Venjan, Mora kommun - bild 1
tomt på Sjönära tomter i Venjan! Venjan, Mora kommun - bild 2
tomt på Sjönära tomter i Venjan! Venjan, Mora kommun - bild 3
tomt på Sjönära tomter i Venjan! Venjan, Mora kommun - bild 4
tomt på Sjönära tomter i Venjan! Venjan, Mora kommun - bild 5

Sjönära tomter i Venjan!

Tomt
Venjan, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
195 000 kr
1 711 m²

Välkommen till mysiga Venjan och detta tillfälle att förvärva en lättbebyggd tomt med fint läge mot vattnet. Här kan du förverkliga din vision och bygga ditt alldeles egna fritids- eller permanentboende. Området erbjuder en lugn och fridfull tillvaro nära vattnet, perfekt för dig som längtar efter naturen som granne. Bekvämt gång- och cykelavstånd till Venjans centrum med livsmedelsbutik. …

Premium
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Grönklitt, Orsa kommun
Sön 24 maj

Lingonstigen 5 A

Lägenhet
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 500 000 kr
98 m²
5 rum
vån 2/3
6 977 kr/mån
25 510 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
tomt på Sjögläntan Grönklitt, Orsa kommun - bild 1
tomt på Sjögläntan Grönklitt, Orsa kommun - bild 2
tomt på Sjögläntan Grönklitt, Orsa kommun - bild 3
tomt på Sjögläntan Grönklitt, Orsa kommun - bild 4
tomt på Sjögläntan Grönklitt, Orsa kommun - bild 5

Sjögläntan

Tomt
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 495 000 kr

Nu finns möjlighet att förvärva tomt i Orsa Grönklitts populära friluftsanläggning. Här planeras ett nytt tomtområde, Sjögläntan! Området är beläget sydöst om Råtjärnen, naturnära i södersluttning med mycket fin utsikt över Orsasjön och närliggande bygd. Ski in / ski out för längdåkning och närmsta lift för alpint är ca 600 meter bort. Försäljningen kommer att genomföras i två etapper där första…

Fastighetsbyrån Mora
175 000 kr
1 402 m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Grönklitt, Orsa kommun

Södra Stugvägen 103 - 10 veckorsandelar

Fritidshus
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
395 000 kr
39 m²
3 rum
863 kr/mån
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Mora, Mora kommun

Vimo 1

Villa
Mora, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 200 000 kr
175 m²
6 rum
4 660 m² tomt
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Orsa, Orsa kommun

Industritomt i Orsa!

Tomt
Orsa, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
375 000 kr
4 112 m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Öna, Mora kommun
Ons 20 maj kl 16:00

Riskittvägen 17

Villa
Öna, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 350 000 kr
157 + 109 m²
5 rum
1 190 m² tomt
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
5 rum villa på Långmansgata 1 Åberga, Orsa kommun - bild 1
5 rum villa på Långmansgata 1 Åberga, Orsa kommun - bild 2
5 rum villa på Långmansgata 1 Åberga, Orsa kommun - bild 3
Budgivning pågår
Sön 24 maj

Långmansgata 1

Villa
Åberga, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 250 000 kr
106 + 60 m²
5 rum
2,1 ha tomt
Plus
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Orsa Centrum, Orsa kommun

Storgatan 15 D

Lägenhet
Orsa Centrum, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 100 000 kr
72 m²
3 rum
vån 2/2
6 098 kr/mån
15 278 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Morkarlby, Mora kommun

Spanskvägen 11

Villa
Morkarlby, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 850 000 kr
103 + 63 m²
4 rum
904 m² tomt
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Tomtebo, Mora kommun

Tomtebovägen 6C

Lägenhet
Tomtebo, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 225 000 kr
59 m²
2 rum
vån 2/2
3 407 kr/mån
20 763 kr/m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Utmeland, Mora kommun

Starvägen 9

Tomt
Utmeland, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
395 000 kr
1 050 m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 1
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 2
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 3
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 4
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 5

Gruvvägen 25

Villa
Kråkberg, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 695 000 kr
140 + 70 m²
5 rum
1 040 m² tomt

Nu finns möjlighet att förvärva denna ståtliga villa om 140 kvm i populära Kråkberg. Husets branta tak för tankarna till ett annat välbesökt hus i Mora, Zorngården. Stora sociala ytor och enorm inglasad altan i anslutning till entrén. På gården finns ett uthus med förvaringsmöjlighet samt ett fint, inrett härbre med el, öppen spis och sovloft. Här bor du i närheten av badstrand, småbåtshamn och…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Sundbäck, Orsa kommun
Ons 20 maj

Lyckevägen 8

Villa
Sundbäck, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
2 700 000 kr
168 + 104 m²
6 rum
1 126 m² tomt
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
12 rum fritidshus på Rönnbärsstigen 8 Grönklitt, Orsa kommun - bild 1
12 rum fritidshus på Rönnbärsstigen 8 Grönklitt, Orsa kommun - bild 2
12 rum fritidshus på Rönnbärsstigen 8 Grönklitt, Orsa kommun - bild 3
12 rum fritidshus på Rönnbärsstigen 8 Grönklitt, Orsa kommun - bild 4