Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Malmö

Fastighetsbyrån Malmö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Kronetorpsgatan 104B

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74 m²

3 rum

5 652 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 380 000 kr-1 %

18 649 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Aglaiavägen 70, Hindby, Malmö kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Aglaiavägen 70

Radhus
Hindby, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

160+80 m²

7 rum

328 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Flensburgsgatan 3A

Lägenhet
Dalaplan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

70 m²

3 rum

4 387 kr/mån

Slutpris 1 970 000 kr-1 %

28 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Norra Bulltoftavägen 69 A

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55 m²

2 rum

5 404 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr-9 %

18 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Falsterbogatan 12c, Folkets Park, Malmö kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Falsterbogatan 12c

Lägenhet
Folkets Park, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

39 m²

1,5 rum

3 081 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr-2 %

37 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Bures gata 19b, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Bures gata 19b

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

83 m²

3 rum

5 603 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

39 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Botildenborgsvägen 4, Västra Kattarp, Malmö kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Botildenborgsvägen 4

Villa
Västra Kattarp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

125+70 m²

4 rum

498 m²

Slutpris 4 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2025

Folketshusvägen 9

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

96 m²

4 rum

6 939 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

40 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2025

Poppelgatan 18B

Lägenhet
Västra Kattarp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52,5 m²

2 rum

4 036 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 920 000 kr-3 %

17 524 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Bangatan 4A

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

64,5 m²

2 rum

4 182 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 525 000 kr-4 %

23 643 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Linjeettgatan 5C

Lägenhet
Norra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

94 m²

4 rum

5 414 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 230 000 kr-6 %

45 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Rödkullastigen 5A, Almhög, Malmö kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Rödkullastigen 5A

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54,5 m²

2 rum

4 131 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 790 000 kr-7 %

14 495 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Sunnanväg 237, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Sunnanväg 237

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

116 m²

4 rum

116 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Rådmansgatan 23E, Triangeln, Malmö kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Rådmansgatan 23E

Lägenhet
Triangeln, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

6 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

34 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Vattenverksvägen 52A

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

60 m²

2 rum

5 749 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr+4 %

23 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Stadiongatan 53A, Lorensborg, Malmö kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Stadiongatan 53A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

57 m²

2 rum

3 930 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 280 000 kr-5 %

22 456 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Fajansvägen 57

Radhus
Oxie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

103 m²

4 rum

6 665 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-12 %

21 359 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Sveagatan 98B, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Sveagatan 98B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

70 m²

3 rum

4 838 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 570 000 kr-1 %

36 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Bobergsängen 6a , Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Bobergsängen 6a

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

95,4 m²

4 rum

7 774 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

20 912 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Serenadgatan 27, Högaholm, Malmö kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Serenadgatan 27

Lägenhet
Högaholm, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

64 m²

2 rum

4 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 975 000 kr-2 %

15 234 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Lilla Varvsgatan 21E

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

4 397 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 465 000 kr-1 %

46 509 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Segevångsgatan 19A

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52 m²

2 rum

3 770 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 915 000 kr-8 %

17 596 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Prunusgatan 8

Villa
Husie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

80+48 m²

3 rum

1 042 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Jägersrovägen 7B

Lägenhet
Västra Kattarp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

77,5 m²

3 rum

5 328 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

18 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2025

Mäster Danielsgatan 3

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

42 m²

2 rum

3 724 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-4 %

45 238 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Visar 576 - 600 av 803