Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Malmö

Fastighetsbyrån Malmö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum lägenhet på Lönnebergagatan 61 Gyllins Trädgård, Malmö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lönnebergagatan 61 Gyllins Trädgård, Malmö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lönnebergagatan 61 Gyllins Trädgård, Malmö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lönnebergagatan 61 Gyllins Trädgård, Malmö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lönnebergagatan 61 Gyllins Trädgård, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Lönnebergagatan 61

Lägenhet
Gyllins Trädgård, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
3 195 000 kr
92 m²
4 rum
vån 5/6
7 045 kr/mån
34 728 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade fyrarumslägenhet på våning 5 av 6 i populära Gyllins Trädgård. Här bor ni i ett modernt hus byggt 2020 med hiss från markplan. Lägenheten bjuder på genomtänkt planlösning och gott om förvaringsutrymmen – perfekt för barnfamiljen. Det öppna köket och vardagsrummet skapar en naturlig samlingspunkt, medan tre rymliga sovrum ger plats för både lek och vila.…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
1,5 rum lägenhet på Hyllie Vattenparksgata 46 Hyllie, Malmö kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Hyllie Vattenparksgata 46 Hyllie, Malmö kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Hyllie Vattenparksgata 46 Hyllie, Malmö kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Hyllie Vattenparksgata 46 Hyllie, Malmö kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Hyllie Vattenparksgata 46 Hyllie, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Hyllie Vattenparksgata 46

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 595 000 kr
34 m²
1,5 rum
vån 5/5
3 426 kr/mån
46 912 kr/m²

På utmärkt läge finner vi denna välplanerade 1,5:a med kvadratmeter som kommer till sin fulla rätt. Bostaden fördelas över 34 kvm i en öppen planlösning med mycket ljusinsläpp. Hallen välkomnar med fina kvadrat för avhängning och förvaring. Det helkaklade badrummet är stort med kombinerad tvätt-och tork som underlättar vardagen. Vidare finner vi ett modernt kök, rofyllt sovrum och ett luftigt…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Bures gata 19A Hyllie, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bures gata 19A Hyllie, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bures gata 19A Hyllie, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bures gata 19A Hyllie, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bures gata 19A Hyllie, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Bures gata 19A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 295 000 kr
59 m²
2 rum
vån 1/6
4 633 kr/mån
38 898 kr/m²

Kontakta mäklaren för att boka in en visning ! Välkommen till denna ljusa lägenhet på trevligt parkläge mitt i Hyllie! Här erbjuds en välplanerad modern lägenhet med fina materialval och en öppen, social planlösning. Vill man njuta av en kopp kaffe i förmiddagssolen och grönskan utanför så gör man det på den generöst tilltagna balkongen som nås från köket. Lägenheten erbjuder vidare ett stort…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Ängelholmsgatan 5 U2 Möllevången, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ängelholmsgatan 5 U2 Möllevången, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ängelholmsgatan 5 U2 Möllevången, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ängelholmsgatan 5 U2 Möllevången, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ängelholmsgatan 5 U2 Möllevången, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Ängelholmsgatan 5 U2

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 250 000 kr
67 m²
2 rum
6 773 kr/mån
33 582 kr/m²

Ett stenkast från Möllevångstorget presenteras denna väl tilltagna tvårummare med luftiga rum och välskötta ytskikt, genomgående ljusa släta väggar och ekparkett. Här erbjuds ett stort kök i tidlöst vitt, helkaklat badrum med dusch och god förvaring i rymlig klädkammare. Vardagsrummet har gott om plats för sociala ytor där såväl soffan som matplats ryms med lätthet. Sovrummet är mysigt med plats…

Premium
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Sandbackegången 4C Kirseberg, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sandbackegången 4C Kirseberg, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sandbackegången 4C Kirseberg, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sandbackegången 4C Kirseberg, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sandbackegången 4C Kirseberg, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Sandbackegången 4C

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 145 000 kr
57 m²
2 rum
vån 1,5/3
4 981 kr/mån
20 088 kr/m²

Välplanerad och trivsam tvåa med fräscht kök och badrum. Bostaden ligger en halv trappa upp med fint ljusinsläpp, svalt sovrum och rymligt vardagsrum. Den inglasade balkongen i soligt söderläge vetter mot en lugn gata – en härlig plats att njuta av oavsett årstid. Varmt välkommen! Kirseberg är en av Malmös äldsta arbetarförstäder och kallas även "Backarna". Området är cirka 6 kvadratkilometer…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
14 rum villa på Idunsgatan 41 Södra Sofielund, Malmö kommun - bild 1
14 rum villa på Idunsgatan 41 Södra Sofielund, Malmö kommun - bild 2
14 rum villa på Idunsgatan 41 Södra Sofielund, Malmö kommun - bild 3
14 rum villa på Idunsgatan 41 Södra Sofielund, Malmö kommun - bild 4
14 rum villa på Idunsgatan 41 Södra Sofielund, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Idunsgatan 41

Villa
Södra Sofielund, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
6 995 000 kr
228,3 + 148,3 m²
14 rum
413 m² tomt

I eftertraktade Sofielund finner vi denna rejäla tegelvilla om hela 228 kvm boarea plus 148 kvm biarea som idag är uppdelat i tre lägenheter, gårdshus samt källare. Bottenvåningen består av en tvårummare på 55 kvm och en trerummare på 58 kvm. Ovanvåningen består av en femrumslägenhet på 95 kvm och här finns även ett vindsplan på 14 kvm med möjlighet att inreda. Samtliga lägenheter har egen…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Lönngatan 60 D  Lönngården, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lönngatan 60 D  Lönngården, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lönngatan 60 D  Lönngården, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lönngatan 60 D  Lönngården, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lönngatan 60 D  Lönngården, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Lönngatan 60 D

Lägenhet
Lönngården, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
895 000 kr
46,5 m²
2 rum
vån 2/5
3 179 kr/mån
19 247 kr/m²

Nu säljs denna totalrenoverade 2:a där man kan flytta in direkt! Genomgående 46,5 perfekt planerade kvadrat med stort och gediget vardagsrum med plats för både större soffgrupp och matplats. På avskilt läge men med direkt närhet till centrum finner ni här ett praktexempel på riktigt fin lägenhet i Brf Grängeshus. På perfekt insynsskyddat läge har vi ett rymligt vardagsrum, naturlig matplats,…

Premium
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
4 rum villa på Hjortrongatan 10 Videdal, Malmö kommun - bild 1
4 rum villa på Hjortrongatan 10 Videdal, Malmö kommun - bild 2
4 rum villa på Hjortrongatan 10 Videdal, Malmö kommun - bild 3
4 rum villa på Hjortrongatan 10 Videdal, Malmö kommun - bild 4
4 rum villa på Hjortrongatan 10 Videdal, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Hjortrongatan 10

Villa
Videdal, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
4 995 000 kr
125 + 43 m²
4 rum
795 m² tomt

Välkommen till Hjortrongatan 10! En generös villa i 1,5 plan med källare och tillbyggt entréplan – perfekt för den stora familjen eller dig med visioner. Här erbjuds gott om boyta, totalt två badrum, stort vardagsrum, separat lägenhet i källaren och en härlig terrass. Fastigheten står på en friköpt tomt i lugna och barnvänliga Videdal. Renoveringsbehov föreligger – möjlighet att skapa ditt…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Gula Höja, Malmö kommun
Kommande

Västra Skrävlingevägen 114

Lägenhet
Gula Höja, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 795 000 kr
80,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 987 kr/mån
22 298 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
3 rum lägenhet på Soprangatan 16 Almvik, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Soprangatan 16 Almvik, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Soprangatan 16 Almvik, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Soprangatan 16 Almvik, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Soprangatan 16 Almvik, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Soprangatan 16

Lägenhet
Almvik, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 895 000 kr
75 m²
3 rum
vån 1/2
5 766 kr/mån
25 267 kr/m²

Totalrenoverad 3:a i markplan på gavlen med stor uteplats och exklusiva detaljer – Soprangatan Välkommen till denna fantastiska trea i markplan – totalrenoverad med känsla för stil, komfort och funktion. Bostaden bjuder på en modern och öppen planlösning där vardagsrum och kök smälter samman i en social och luftig yta. De genomtänkta materialvalen ger ett elegant helhetsintryck och skapar ett…

Premium
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
3 rum lägenhet på Spårvägen 16A Norra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Spårvägen 16A Norra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Spårvägen 16A Norra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Spårvägen 16A Norra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Spårvägen 16A Norra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Spårvägen 16A

Lägenhet
Norra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 895 000 kr
68 m²
3 rum
vån 5/5
5 522 kr/mån
42 574 kr/m²

Välplanerad trea högst upp i huset med snedtak, generöst ljusinsläpp och modern känsla från första steget in. Lägenheten om 68 kvm är byggd 2021 och kombinerar stilren design med funktionella lösningar. Här bor du med både cityliv och grönområden inom räckhåll. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en inbjudande och social yta. Köket är fullt utrustat med diskmaskin, inbyggd…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
1 rum lägenhet på Kronetorpsgatan 64D Segevång, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kronetorpsgatan 64D Segevång, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kronetorpsgatan 64D Segevång, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kronetorpsgatan 64D Segevång, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kronetorpsgatan 64D Segevång, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Kronetorpsgatan 64D

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
845 000 kr
37,5 m²
1 rum
vån 3/4
2 923 kr/mån
22 533 kr/m²

Välkommen till en välplanerad och ljus bostad i en stabil och välskött HSB-förening som värnar om medlemmarnas trivsel. Här bor du omgiven av grönskande gårdar, lekplatser och grillplatser – en perfekt miljö för alla åldrar. Föreningen erbjuder ett lugnt och familjevänligt område med närhet till allt du kan behöva: dagligvaruhandel, skolor, gym och restauranger finns inom bekvämt avstånd. För den…

Premium
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
1 rum lägenhet på Neptunigatan 75 Varvsstaden, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Neptunigatan 75 Varvsstaden, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Neptunigatan 75 Varvsstaden, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Neptunigatan 75 Varvsstaden, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Neptunigatan 75 Varvsstaden, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Neptunigatan 75

Lägenhet
Varvsstaden, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
Pris på förfrågan
34 m²
1 rum
vån 3/11
3 155 kr/mån

Välkommen till Neptunigatan 75 – ett modernt och stilrent hem ovanför trädtopparna, mitt i hjärtat av Varvsstaden, ett av Malmös mest spännande och snabbast växande områden. Här bor du i en välplanerad etta om 34 kvadratmeter, i ett hus som stod färdigt 2023. Lägenheten säljs nu vidare för första gången – du får alltså känslan av nyproduktion men slipper vänta på inflyttning. Bostaden präglas av…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
1 rum lägenhet på Dockplatsen 5 Dockan, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Dockplatsen 5 Dockan, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Dockplatsen 5 Dockan, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Dockplatsen 5 Dockan, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Dockplatsen 5 Dockan, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Dockplatsen 5

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
3 095 000 kr
39 m²
1 rum
vån 3/25
3 778 kr/mån
79 359 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och toppklassiga etta med balkong och fantastisk havsutsikt! Här erbjuds en perfekt etta om hela 39 kvm med sovalkov i JMS nybyggda hus " Docks". Stilfull bostad med högkvalitativ inredning och fina material val gör detta till ett hem att trivas i. En perfekt bostad för dig som vill bo bekvämt och ha närhet till stadens puls samt havet. I juni står lägenheten…

Kommande

Dockplatsen 5

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 495 000 kr
34 m²
1 rum
vån 4/25
3 417 kr/mån
73 382 kr/m²

Nu ges det unika tillfället att förvärva en fantastisk etta i populära JMs nybyggda hus " Docks" som står inflyttningsklar i juni. På bästa läge i Dockan erbjuds nu 34 kvm med inglasad balkong i optimalt sydvästläge. Perfekt bostad för dig som vill bo bekvämt och ha närhet till stadens puls samt havet. Bostaden möbleras med enkelhet och rymmer säng, soffa och matplats. Badrum med kombinerad…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Eslövsgatan 1 C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 395 000 kr
40 m²
2 rum
vån 2
5 323 kr/mån
34 875 kr/m²

Drömmer du om att bo mitt i Malmö men ändå kunna njuta av lugnet? Då har vi den perfekta bostaden för dig! På andra våningen hittar vi denna yteffektiva pärla på 40 kvadratmeter. Om du älskar att umgås med vänner kommer du att uppskatta den sociala och öppna planlösningen som gör att vardagsrum och kök smidigt smälter ihop. Det nätta köket är utrustat med en ny diskmaskin och kyl/frys. Sätt…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Husie, Malmö kommun
Kommande

Särslövsvägen 70

Villa
Husie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
7 995 000 kr
206 m²
6 rum
1 500 m² tomt
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1C Midhem, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1C Midhem, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1C Midhem, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1C Midhem, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1C Midhem, Malmö kommun - bild 5
Kommande

Saarisvägen 1C

Lägenhet
Midhem, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 250 000 kr
54 m²
2 rum
vån 4/4
5 478 kr/mån
23 148 kr/m²

Säljaren betalar månadsavgiften i 12 månader – genom prisavdrag! Vid köp till utgångspris drar säljaren av ett belopp motsvarande 12 månaders avgift direkt från köpeskillingen. Ett perfekt tillfälle att spara pengar under ditt första år i bostaden! Varmt välkommen till denna charmiga 30-talspärla med attribut från byggåren. Vackert fiskbensparkett och högt i tak vilket ger en känsla av rymd,…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Nobeltorget, Malmö kommun
Kommande

Brobygatan 1B

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 495 000 kr
68,3 m²
3,5 rum
vån 4
5 218 kr/mån
36 530 kr/m²
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Visar alla 19