Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Kristinehamn

Fastighetsbyrån Kristinehamn

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Sanna/Djurgården, Kristinehamns kommun
Imorgon kl 16:30

Dan Broströmsgatan 1B

Lägenhet
Sanna/Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
495 000 kr
52 m²
2 rum
vån 2/3
3 648 kr/mån
9 519 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
7 rum villa på Kungsgårdsvägen 15 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 1
7 rum villa på Kungsgårdsvägen 15 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 2
7 rum villa på Kungsgårdsvägen 15 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 3
7 rum villa på Kungsgårdsvägen 15 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 4
7 rum villa på Kungsgårdsvägen 15 Djurgården, Kristinehamns kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Kungsgårdsvägen 15

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 450 000 kr
187 + 89 m²
7 rum
732 m² tomt

Välkomna till generösa villan Furugård. En stor och härlig 30-tals villa med högt läge med fin utsikt från övervåningen/balkongen. Friköpt tomt med insynsskyddad baksida. Denna villa rymmer den riktigt stora familjen med sina hela fem sovrum och här finns det även möjlighet att enkelt skapa ett sjätte sovrum. Huset skulle även kunna göras om till 2-familjs hus, som det tidigare varit. Bra källare…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
4 rum lägenhet på Västgötagatan 8 B Centralt, Kristinehamns kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Västgötagatan 8 B Centralt, Kristinehamns kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Västgötagatan 8 B Centralt, Kristinehamns kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Västgötagatan 8 B Centralt, Kristinehamns kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Västgötagatan 8 B Centralt, Kristinehamns kommun - bild 5
Budgivning pågår
Tis 19 maj kl 16:00

Västgötagatan 8 B

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
745 000 kr
121 m²
4 rum
vån 1
6 725 kr/mån
6 157 kr/m²

Nu erbjuds den här charmiga och fräscha fyrarummare om 121 kvm i centrala Kristinehamn! Lägenheten är i utmärkt skick och har en trevlig planlösning. Här bor man centralt och attraktivt med matbutiker, restauranger, butiker, caféer, skolor, förskolor, kommunikationer, centrum, vårdcentral och lekplatser i närområdet. Brf Laxöringen är en välskött och stabil förening med god ekonomi. Gemensam…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
5 rum villa på Västanvägen 18 Ölme, Kristinehamns kommun - bild 1
5 rum villa på Västanvägen 18 Ölme, Kristinehamns kommun - bild 2
5 rum villa på Västanvägen 18 Ölme, Kristinehamns kommun - bild 3
5 rum villa på Västanvägen 18 Ölme, Kristinehamns kommun - bild 4
5 rum villa på Västanvägen 18 Ölme, Kristinehamns kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:15

Västanvägen 18

Villa
Ölme, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 050 000 kr
135 + 41 m²
5 rum
1 454 m² tomt

Stor och trevlig souterrängvilla med 4 sovrum som erbjuder ett riktigt bra boende även för den stora barnfamiljen. Framsidan och balkong med kvällssol. Fiber finns indraget i huset. Här bor man med ett jätte lugnt läge och fin utsikt mot åkrar och härliga promenadstråk. Ölme samhälle erbjuder en trygg boendemiljö och här väljer många barnfamiljer att bosätta sig. Säker gångväg till…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
6 rum villa på Idrottsvägen 9 Storfors, Storfors kommun - bild 1
6 rum villa på Idrottsvägen 9 Storfors, Storfors kommun - bild 2
6 rum villa på Idrottsvägen 9 Storfors, Storfors kommun - bild 3
6 rum villa på Idrottsvägen 9 Storfors, Storfors kommun - bild 4
6 rum villa på Idrottsvägen 9 Storfors, Storfors kommun - bild 5

Idrottsvägen 9

Villa
Storfors, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
795 000 kr
163 + 81 m²
6 rum
1 266 m² tomt

Rejält och bra planerat 2-familjshus, med möjlighet till ett mycket prisvärt boende vid uthyrning av den ena lägenheten, eller för den som vill köpa fastigheten och hyra ut båda lägenheterna. Fristående kallgarage med två garage och ett garage i källaren på huset. Stor tomt friköpt tomt med stor gräsmatta som rymmer barnens alla aktiviteter. Fiber finns indraget i fastigheten. Båda lägenheterna…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Centralt, Kristinehamns kommun
Fre 22 maj kl 16:15

Spelmansgatan 39

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
695 000 kr
67 m²
3 rum
vån 2
4 084 kr/mån
10 373 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
4 rum villa på Rökarvägen 5 Stenstaliden, Kristinehamns kommun - bild 1
4 rum villa på Rökarvägen 5 Stenstaliden, Kristinehamns kommun - bild 2
4 rum villa på Rökarvägen 5 Stenstaliden, Kristinehamns kommun - bild 3
4 rum villa på Rökarvägen 5 Stenstaliden, Kristinehamns kommun - bild 4
4 rum villa på Rökarvägen 5 Stenstaliden, Kristinehamns kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 17:00

Rökarvägen 5

Villa
Stenstaliden, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
2 295 000 kr
114 + 75 m²
4 rum
1 088 m² tomt

Här erbjuds ni en vacker villa som under 2024-2025 har genomgått en omfattade och smakfull renovering både inomhus och utvändigt. Det smarta valet för er som inte själva vill behöva renovera, utan uppskattar att kunna flytta in och bo bra direkt. Villan har genomgående en neutral bas på golv och tapeter och trendsäkra val i kök, badrum och WC. Ny altan och balkong i generös storlek, som inbjuder…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Storfors, Storfors kommun
Budgivning pågår

Lungsund Lövnäset 4

Fritidshus
Storfors, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 845 000 kr
80 + 40 m²
5 rum
2 382 m² tomt
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
4 rum villa på Montörsgatan 7 Villastaden, Kristinehamns kommun - bild 1
4 rum villa på Montörsgatan 7 Villastaden, Kristinehamns kommun - bild 2
4 rum villa på Montörsgatan 7 Villastaden, Kristinehamns kommun - bild 3
4 rum villa på Montörsgatan 7 Villastaden, Kristinehamns kommun - bild 4
4 rum villa på Montörsgatan 7 Villastaden, Kristinehamns kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Montörsgatan 7

Villa
Villastaden, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 895 000 kr
116 + 55 m²
4 rum
852 m² tomt

Välskött 30-talsvilla med en varm och hemtrevlig atmosfär på friköpt tomt, belägen på en återvändsgata. Nyrenoverat badrum-24 ! Ett riktigt stort plus med denna mysiga villa är den fantastiskt mysiga trädgården på baksidan av huset, med riktigt bra solläge och bra insynsskydd. Prisvärt boende med energiklass C. Här bor ni med direkt närhet till förskola/grundskolan så trygg skolväg för…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
3 rum villa på Lagmansgatan 4 Marielund, Kristinehamns kommun - bild 1
3 rum villa på Lagmansgatan 4 Marielund, Kristinehamns kommun - bild 2
3 rum villa på Lagmansgatan 4 Marielund, Kristinehamns kommun - bild 3
3 rum villa på Lagmansgatan 4 Marielund, Kristinehamns kommun - bild 4
3 rum villa på Lagmansgatan 4 Marielund, Kristinehamns kommun - bild 5
Budgivning pågår

Lagmansgatan 4

Villa
Marielund, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
850 000 kr
94 + 54 m²
3 rum
874 m² tomt

Charmig 30-talsvilla på friköpt hörntomt med fristående garage. Renoveringsbehov invändigt men med stor potential att bli det perfekta boendet för den mindre familjen. Luftvattenvärmepump ger låga driftkostnader och fiber finns installerat i fastigheten. Här i lugna Marielund bor ni populärt villakvarter, med närhet till naturen med fina promenadvägar, frisbeegolf , Hagas mysiga koloniområde…

Premium
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Centralt, Kristinehamns kommun
Idag kl 16:30

Västerlånggatan 27 F

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
225 000 kr
34,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 850 kr/mån
6 522 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fältet, Kristinehamns kommun

Högalidsgatan 4

Villa
Fältet, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
2 200 000 kr
158 m²
5 rum
986 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
5 rum villa på Torpa 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 1
5 rum villa på Torpa 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 2
5 rum villa på Torpa 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 3
5 rum villa på Torpa 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 4
5 rum villa på Torpa 10 Kristinehamn, Kristinehamns kommun - bild 5

Torpa 10

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
900 000 kr
112 m²
5 rum
1 360 m² tomt

Välkommen till ditt framtida hem i Långerud utanför Kristinehamn, där det charmiga möter det hemtrevliga! Här är den perfekta platsen för dig som vill komma ifrån stadslivets stress och istället omfamna lugnet på landsbygden. Detta älskvärda 30-talshus bjuder på 112 kvadratmeter boendeyta fördelat på 5 rum, där 2-3 av dem passar perfekt som sovrum – beroende på hur många släktbesök du vill ha. …

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Centralt, Kristinehamns kommun
Idag kl 16:00

Järnvägsgatan 2B

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
395 000 kr
57 m²
2 rum
vån 3
4 317 kr/mån
6 930 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
tomt på Tomter på Södra Sörkastet Skärgården, Kristinehamns kommun - bild 1
tomt på Tomter på Södra Sörkastet Skärgården, Kristinehamns kommun - bild 2
tomt på Tomter på Södra Sörkastet Skärgården, Kristinehamns kommun - bild 3
tomt på Tomter på Södra Sörkastet Skärgården, Kristinehamns kommun - bild 4
tomt på Tomter på Södra Sörkastet Skärgården, Kristinehamns kommun - bild 5

Tomter på Södra Sörkastet

Tomt
Skärgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
800 000 kr
1 300 m²

I & J Bygg AB i samarbete med Fiskarhedenvillan - Under dokument finns flera exempelhus på den populära husmodellen Familjär! Drömmer du om att bo med skärgården utanför dörren, där vardagen möter naturens lugn och livskvaliteten får ta plats? Nu finns möjligheten att skapa ditt helt egna hem i hjärtat av Kristinehamns vackra skärgård – en plats där Vänerns glittrande vatten, solnedgångar och…

Premium
Nyproduktion
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
2 rum lägenhet på Södra Ringvägen 37 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Södra Ringvägen 37 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Södra Ringvägen 37 Centralt, Kristinehamns kommun - bild 3
Ons 27 maj kl 16:00

Södra Ringvägen 37

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
325 000 kr
56 m²
2 rum
vån 3/3
4 220 kr/mån
5 804 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Ons 20 maj kl 16:00

Oscar Stjernegatan 5B

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
495 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 2
4 792 kr/mån
6 923 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Storfors, Storfors kommun

Notbindarvägen 9

Villa
Storfors, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
790 000 kr
100 + 60 m²
1 590 m² tomt
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Stenfallet, Kristinehamns kommun
Mån 18 maj kl 16:00

Nolbygatan 2

Lägenhet
Stenfallet, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
295 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 2,5/3
4 153 kr/mån
4 958 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Marielund, Kristinehamns kommun

Filipstadsvägen 22

Villa
Marielund, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
1 900 000 kr
155 m²
4 rum
1 127 m² tomt
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Karlskoga, Storfors kommun
Fre 22 maj kl 14:00

Botjärn 4

Fritidshus
Karlskoga, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
395 000 kr
45 m²
4 rum
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Broängen, Kristinehamns kommun

Tullportsgatan 5 E

Lägenhet
Broängen, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
650 000 kr
62 m²
2 rum
vån 2/2
4 788 kr/mån
10 484 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
6 rum villa på Fabriksgatan 5 Jakobsberg, Kristinehamns kommun - bild 1
6 rum villa på Fabriksgatan 5 Jakobsberg, Kristinehamns kommun - bild 2
6 rum villa på Fabriksgatan 5 Jakobsberg, Kristinehamns kommun - bild 3
Sön 31 maj kl 14:00

Fabriksgatan 5

Villa
Jakobsberg, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
5 000 000 kr
170 + 85 m²
6 rum
Plus
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Mån 18 maj kl 16:00

Skogsudden 2330

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
600 000 kr
138 + 60 m²
2 444 m² tomt
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Strand, Kristinehamns kommun

Orkanvinden 1 D

Lägenhet
Strand, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
750 000 kr
105 m²
4 rum
8 138 kr/mån
7 143 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

Visar 1 - 25 av 35