Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Måns Jörgensson

Måns Jörgensson

Om mig

Som en driven och engagerad fastighetsmäklare strävar jag alltid efter att överträffa mina kunders förväntningar. Min ambition är att göra varje bostadsaffär smidig och trygg genom att lyssna på dina unika behov och önskemål. Går du i säljtankar eller vill du veta värdet på din bostad? Boka en kostnadsfri värdering eller låt oss diskutera bostadsmarknaden över en kopp kaffe. Kontakta mig så tar vi det därifrån!
Mäklarens försäljningar
4 rum villa på Sibyllevägen 2 Helgedal, Kristianstads kommun - bild 1
4 rum villa på Sibyllevägen 2 Helgedal, Kristianstads kommun - bild 2
4 rum villa på Sibyllevägen 2 Helgedal, Kristianstads kommun - bild 3
4 rum villa på Sibyllevägen 2 Helgedal, Kristianstads kommun - bild 4
4 rum villa på Sibyllevägen 2 Helgedal, Kristianstads kommun - bild 5
Lör 30 maj kl 12:30

Sibyllevägen 2

Villa
Helgedal, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 095 000 kr
95 + 15 m²
4 rum
966 m² tomt

Välkommen till Sibyllevägen 2 – ett smakfullt renoverat hem med hörntomt i eftertraktade Helgedal. Här möts charm och modern komfort i en väl omhändertagen 1,5-plansvilla med källare, där det mesta redan är gjort för nästa ägare. Tak, fasad och dränering är åtgärdade, fjärrvärme är installerad och både kök och badrum har fått en stilren och modern uppdatering. Entréplanet bjuder på ljusa…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
3 rum lägenhet på Hasselvägen 12 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Hasselvägen 12 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Hasselvägen 12 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Hasselvägen 12 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Hasselvägen 12 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 5

Hasselvägen 12

Lägenhet
Charlottesborg, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
695 000 kr
81 m²
3 rum
vån 2/6
5 506 kr/mån
8 580 kr/m²

Välkommen till en modern och inflyttningsklar trerummare med bekvämt läge i huset. Här möts du av genomtänkta materialval, generösa sociala ytor och ett stilrent kök – perfekt för dig som söker ett hem där allt redan är gjort. Lägenheten erbjuder en balkong med trevlig söderläge, hiss i huset och smidig tillgång till föreningens tvättstuga. För dig som vill ha egen maskin är badrummet förberett…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 rum lägenhet på Widellsgatan 2A Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Widellsgatan 2A Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Widellsgatan 2A Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Widellsgatan 2A Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Widellsgatan 2A Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun - bild 5

Widellsgatan 2A

Lägenhet
Kristianstad - Söder, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
1 695 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/8
3 702 kr/mån
30 818 kr/m²

Välkommen till Widellsgatan 2A, en stilren och välplanerad tvåa om 55 kvm med ett attraktivt läge på Söder i Kristianstad. Här bor du på våning 3 av 8 i en modern fastighet med hiss, med närhet till stadens puls samtidigt som du har naturen och vattenstråket precis utanför dörren. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning med öppna sociala ytor mellan kök och vardagsrum, vilket skapar en…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 rum lägenhet på Betaniavägen 22B Tollarp, Kristianstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Betaniavägen 22B Tollarp, Kristianstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Betaniavägen 22B Tollarp, Kristianstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Betaniavägen 22B Tollarp, Kristianstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Betaniavägen 22B Tollarp, Kristianstads kommun - bild 5

Betaniavägen 22B

Lägenhet
Tollarp, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
395 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/3
4 044 kr/mån
7 182 kr/m²

Välkommen till denna unika vindsvåning i Tollarp, Kristianstad. Med sina 55 kvadratmeter erbjuder denna bostadsrätt en perfekt oas högst upp i huset. Balkongen bjuder in till härliga stunder med en fantastisk utsikt. Känn vinden i håret och njut av lugnet! Brf Uttern är en trevlig förening med närhet till allt du behöver. Här finns bra kommunikationer och grönområden för avkoppling. Ta en…

Premium
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
6 rum villa på Stora vägen 104 Everöd, Kristianstads kommun - bild 1
6 rum villa på Stora vägen 104 Everöd, Kristianstads kommun - bild 2
6 rum villa på Stora vägen 104 Everöd, Kristianstads kommun - bild 3
6 rum villa på Stora vägen 104 Everöd, Kristianstads kommun - bild 4
6 rum villa på Stora vägen 104 Everöd, Kristianstads kommun - bild 5

Stora vägen 104

Villa
Everöd, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
1 350 000 kr
80 + 40 m²
6 rum
696 m² tomt

Välkommen till Stora vägen 104 i Everöd – ett hemtrevligt och stilrent hus med flexibla utrymmen och ett härligt uterum som förlänger säsongen! Denna friliggande villa erbjuder ett bekvämt boende i två plan med genomgående fina ytskikt och moderna materialval. Med tre sovrum, ett separat tonårsrum med egen ingång från uteplatsen samt ett fristående kontor/gästhus finns det gott om plats för både…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
5 rum villa på Stenbacksvägen 49 Vä, Kristianstads kommun - bild 1
5 rum villa på Stenbacksvägen 49 Vä, Kristianstads kommun - bild 2
5 rum villa på Stenbacksvägen 49 Vä, Kristianstads kommun - bild 3
5 rum villa på Stenbacksvägen 49 Vä, Kristianstads kommun - bild 4
5 rum villa på Stenbacksvägen 49 Vä, Kristianstads kommun - bild 5

Stenbacksvägen 49

Villa
Vä, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
3 995 000 kr
128 + 40 m²
5 rum
931 m² tomt

På lugna och omtyckta Stenbacksvägen i Vä finner vi denna välplanerade enplansvilla som kombinerar bekvämt boende med härliga sociala ytor både inne och ute. Här bor du i ett familjevänligt område med närhet till förskola, skola, stadsbussar och fina naturområden. Bostaden erbjuder en trivsam planlösning där vardagsrummet verkligen blir hemmets naturliga samlingspunkt. Här är det öppet upp i…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 rum lägenhet på Hasselvägen 31 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hasselvägen 31 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hasselvägen 31 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hasselvägen 31 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hasselvägen 31 Charlottesborg, Kristianstads kommun - bild 5

Hasselvägen 31

Lägenhet
Charlottesborg, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
395 000 kr
50 m²
2 rum
vån 2/3
3 917 kr/mån
7 900 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade tvåa på Hasselvägen i Kristianstad. Här möts du av ett ljust och funktionellt kök samt ett badrum utrustat med badkar. Bostaden erbjuder ett härligt ljusinsläpp tack vare de stora fönsterna, vilket skapar en luftig och inbjudande känsla genom hela hemmet. Det rymliga vardagsrummet ger plats för både soffgrupp och förvaring, alternativt ett mindre matbord för den…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
1 rum lägenhet på Näsbychaussén 52B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Näsbychaussén 52B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Näsbychaussén 52B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Näsbychaussén 52B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Näsbychaussén 52B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 5

Näsbychaussén 52B

Lägenhet
Gamla Näsby, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
495 000 kr
42,8 m²
1 rum
vån 1/3
3 471 kr/mån
11 565 kr/m²

Välkommen till Näsbychaussén 52B, en smart planerad och nyckelfärdig etta belägen på första våningen i omtyckta Gamla Näsby. Här bor du med närhet till Kristianstad Högskola, service, kommunikationer och grönområden, vilket gör bostaden till ett utmärkt val för student, förstagångsköpare eller som övernattningslägenhet. Lägenheten har genomgått omfattande renoveringar där kök och ytskikt nyligen…

Premium
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
5 rum lägenhet på Segrells väg 23B Balsby, Kristianstads kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Segrells väg 23B Balsby, Kristianstads kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Segrells väg 23B Balsby, Kristianstads kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Segrells väg 23B Balsby, Kristianstads kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Segrells väg 23B Balsby, Kristianstads kommun - bild 5

Segrells väg 23B

Lägenhet
Balsby, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 195 000 kr
126 m²
5 rum
6 445 kr/mån
17 421 kr/m²

Välkommen till Segrells Väg 23B – ett energisnålt och stilrent parhus med ett fantastiskt läge i charmiga Balsby, bara ett stenkast från Råbelövssjön! Här bor du med naturen som granne och bykänslan som grund – lugnt, naturnära och med en sjönära livsstil som få kan erbjuda. Bostaden är en genomtänkt bostadsrätt i två plan om 126 kvm, med villakänsla och påkostade materialval. Du får bland annat…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
6 rum gård utan jordbruk på Mannestadsvägen 11 Arkelstorp, Kristianstads kommun - bild 1
6 rum gård utan jordbruk på Mannestadsvägen 11 Arkelstorp, Kristianstads kommun - bild 2
6 rum gård utan jordbruk på Mannestadsvägen 11 Arkelstorp, Kristianstads kommun - bild 3
6 rum gård utan jordbruk på Mannestadsvägen 11 Arkelstorp, Kristianstads kommun - bild 4
6 rum gård utan jordbruk på Mannestadsvägen 11 Arkelstorp, Kristianstads kommun - bild 5

Mannestadsvägen 11

Gård/Skog
Arkelstorp, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
4 195 000 kr
136 + 102 m²
6 rum
10,2 ha tomt

Gård om cirka 10 hektar i naturskönt läge nära Arkelstorpsviken. Fastigheten omfattar boningshus i 1,5 plan med källare, ladugård, ridbana och hagar. Boningshuset uppfördes 1876 och har fasad i ljusgul träpanel samt sadeltak belagt med betongpannor. Invändigt finns flera bevarade detaljer såsom kakelugnar, trägolv och tidsenliga snickerier. Huset inrymmer kök, flera sällskapsrum, två sovrum samt…

Premium
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
1 rum lägenhet på Oxhagsvägen 15 Kristianstad, Kristianstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Oxhagsvägen 15 Kristianstad, Kristianstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Oxhagsvägen 15 Kristianstad, Kristianstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Oxhagsvägen 15 Kristianstad, Kristianstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Oxhagsvägen 15 Kristianstad, Kristianstads kommun - bild 5

Oxhagsvägen 15

Lägenhet
Kristianstad, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
395 000 kr
31 m²
1 rum
vån 3/4
2 698 kr/mån
12 742 kr/m²

Välkommen till Oxhagsvägen 15 och denna trivsamma 1:a belägen på tredje våningen i Brf Geten, en stabil och omtyckt förening med låg avgift. Här erbjuds ett yteffektivt boende med genomtänkt planlösning, fint ljusinsläpp och en stor balkong som blir en naturlig förlängning av bostaden. Allrummet är lättmöblerat och rymmer med enkelhet både säng, soffa och tv-möbel utan att kännas trångt.…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
5 rum villa på Pilvägen 8 Egna Hem, Kristianstads kommun - bild 1
5 rum villa på Pilvägen 8 Egna Hem, Kristianstads kommun - bild 2
5 rum villa på Pilvägen 8 Egna Hem, Kristianstads kommun - bild 3
5 rum villa på Pilvägen 8 Egna Hem, Kristianstads kommun - bild 4
5 rum villa på Pilvägen 8 Egna Hem, Kristianstads kommun - bild 5

Pilvägen 8

Villa
Egna Hem, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
3 195 000 kr
98 + 63 m²
5 rum
540 m² tomt

Välkommen till Pilvägen 8 – en hemtrevlig och välskött villa med klassiska detaljer och en varm känsla rakt igenom. Här bor du lugnt och bekvämt i det eftertraktade området Egna hem, med närhet till skolor, centrum och grönområden. Huset bjuder på två till tre sovrum, vackra fiskbensparkettgolv på entréplan och ett stilrent, fräscht kök med goda arbetsytor. Planlösningen är trivsam och…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 rum lägenhet på Hjärtebackes väg 2a Näsby, Kristianstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hjärtebackes väg 2a Näsby, Kristianstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hjärtebackes väg 2a Näsby, Kristianstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hjärtebackes väg 2a Näsby, Kristianstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hjärtebackes väg 2a Näsby, Kristianstads kommun - bild 5

Hjärtebackes väg 2a

Lägenhet
Näsby, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
495 000 kr
57 m²
2 rum
vån 2/3
5 016 kr/mån
8 684 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma tvåa på andra våningen med balkong! Här erbjuds en välplanerad tvåa med ett hemtrevligt kök, rymligt sovrum, helkaklat badrum och stort vardagsrum med utgång till balkong. Närhet till centrum, matvarubutiker och högskola samt goda förbindelser. Varmt välkommen på visning!

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
2 rum lägenhet på Näsbychaussén 19B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Näsbychaussén 19B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Näsbychaussén 19B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Näsbychaussén 19B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Näsbychaussén 19B Gamla Näsby, Kristianstads kommun - bild 5

Näsbychaussén 19B

Lägenhet
Gamla Näsby, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad
780 000 kr
62 m²
2 rum
vån 3/3
4 753 kr/mån
12 581 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och charmiga tvåa på tredje våningen med ett fantastiskt gavelläge på Näsbychaussén 19B i Gamla Näsby, Kristianstad. Här möts du av en rymlig och välkomnande hall med gott om plats för förvaring. Köket är välbevarat och fräscht, utrustat med diskmaskin och erbjuder en trevlig matplats för mindre sällskap. Det luftiga vardagsrummet är bostadens hjärta och rymmer både en…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad

Visar alla 14