Logotyp av Fastighetsbyrån Kristianstad
Logotyp av Fastighetsbyrån Kristianstad

Näsbychaussén 52B

Gamla Näsby, Kristianstads kommun

Visa på karta

495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42,8 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 471 kr/mån
    Driftkostnad
    4 757 kr/år

Förening
BRF Solgården
Energiklass
F
Pris/m²
11 565 kr/m²
Premium
Välkommen till Näsbychaussén 52B, en smart planerad och nyckelfärdig etta belägen på första våningen i omtyckta Gamla Näsby. Här bor du med närhet till Kristianstad Högskola, service, kommunikationer och grönområden, vilket gör bostaden till ett utmärkt val för student, förstagångsköpare eller som övernattningslägenhet. Lägenheten har genomgått omfattande renoveringar där kök och ytskikt nyligen uppdaterats i en ljus och neutral färgskala som skapar ett lugnt och trivsamt intryck. Badrummet stambyttes 2022 och håller en modern standard som ger ett tryggt och bekymmersfritt boende under lång tid framöver. Planlösningen är yteffektiv och väl genomtänkt med tydliga funktioner såsom separat sovalkov, ett lättmöblerat vardagsrum samt kök med plats för matgrupp. Här erbjuds ett stilrent och inflyttningsklart boende där det bara är att flytta rakt in och börja trivas!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Solgården

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling