Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Knivsta

Fastighetsbyrån Knivsta

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
1 rum lägenhet på Trunstavägen 11 Centralt, Knivsta kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Trunstavägen 11 Centralt, Knivsta kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Trunstavägen 11 Centralt, Knivsta kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Trunstavägen 11 Centralt, Knivsta kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Trunstavägen 11 Centralt, Knivsta kommun - bild 5

Trunstavägen 11

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
870 000 kr
27 m²
1 rum
vån 2/5
2 557 kr/mån
32 222 kr/m²

Fin etta, väl omhändertagen och delvis renoverad, om 27 kvm belägen på våning 2 av 5. Balkong i söderläge mot lugn innergård. Genomgående mycket fin standard med Marbodalkök, takhöjd om 2,70 meter och helkaklat badrum. I och med att lägenheten har ingång från markplan underlättar det om man har hund eller vill ta in cykel här finns även plats att ha en utemöbel. Finns möjlighet till snabbt…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
tomt på Vassunda-Örby (Tomt 1) Vassunda, Knivsta kommun - bild 1
tomt på Vassunda-Örby (Tomt 1) Vassunda, Knivsta kommun - bild 2
tomt på Vassunda-Örby (Tomt 1) Vassunda, Knivsta kommun - bild 3
tomt på Vassunda-Örby (Tomt 1) Vassunda, Knivsta kommun - bild 4
tomt på Vassunda-Örby (Tomt 1) Vassunda, Knivsta kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Vassunda-Örby (Tomt 1)

Tomt
Vassunda, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 200 000 kr
1 884 m²

Din drömtomt nära Mälaren – naturnära och frihet att välja! Nu har du chansen att säkra en av tre generösa tomter mellan 1 800–1 900 kvm, perfekt belägna i ett soligt läge med skog, sjö och äng precis utanför dörren. Här kan du skapa ditt drömboende med gott om utrymme för både livskvalitet och naturupplevelser. Naturen som granne – vakna till fågelsång, plocka svamp i skogen och njut av…

Premium
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
2 rum lägenhet på Södervägen 13B Centralt, Knivsta kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Södervägen 13B Centralt, Knivsta kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Södervägen 13B Centralt, Knivsta kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Södervägen 13B Centralt, Knivsta kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Södervägen 13B Centralt, Knivsta kommun - bild 5

Södervägen 13B

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 645 000 kr
57,7 m²
2 rum
vån 3/3
4 132 kr/mån
28 510 kr/m²

Välplanerad 2:a på våning 3/3 med inglasad balkong i västerläge och fönster i tre väderstreck. Endast någon minuts promenad till affärer, tågstationen, skola, dagis och sjön Walloxen med badplats. Optimalt pendlarläge till såväl Uppsala som Stockholm och Arlanda. Bokade visningar, kontakta ansvarig mäklare för att boka din tid.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
4 rum radhus på Morängatan 43 C Alsike, Knivsta kommun - bild 1
4 rum radhus på Morängatan 43 C Alsike, Knivsta kommun - bild 2
4 rum radhus på Morängatan 43 C Alsike, Knivsta kommun - bild 3
4 rum radhus på Morängatan 43 C Alsike, Knivsta kommun - bild 4
4 rum radhus på Morängatan 43 C Alsike, Knivsta kommun - bild 5

Morängatan 43 C

Radhus
Alsike, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
3 295 000 kr
104 m²
4 rum
6 680 kr/mån
31 683 kr/m²

Välkommen till ett modernt och smakfullt hem med gavelläge i populära Alsike. Här möts du av en bostad med hög standard och ett fantastiskt ljusinsläpp tack vare stora fönsterpartier och kvällssol – perfekt för dig som söker ett stilrent och bekvämt boende. Med sina välplanerade 104 kvadratmeter erbjuder bostaden generösa sociala ytor och fyra rymliga rum som passar lika bra för vardagens…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
1 rum lägenhet på Centralvägen 38 Centralt, Knivsta kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Centralvägen 38 Centralt, Knivsta kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Centralvägen 38 Centralt, Knivsta kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Centralvägen 38 Centralt, Knivsta kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Centralvägen 38 Centralt, Knivsta kommun - bild 5

Centralvägen 38

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
895 000 kr
32 m²
1 rum
vån 2/4
3 695 kr/mån
27 969 kr/m²

Etta i genomgående fint skick och ett högt och trevligt läge. Bostaden har en bra planlösning med integrerat kök, platsbyggd garderobsförvaring och TV-möbel samt sängskåp. Belägen en trappa upp i huset med hiss från markplan samt balkong mot innergård. Ypperligt läge med gångavstånd till mataffär, tåg- och busstation samt gym. Med tåget når du Arlanda på endast 8 minuter, Stockholm på 29 minuter…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centralt, Knivsta kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centralt, Knivsta kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centralt, Knivsta kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centralt, Knivsta kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centralt, Knivsta kommun - bild 5

Trunstavägen 5

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 100 000 kr
27 m²
1 rum
vån 4/5
2 707 kr/mån
40 741 kr/m²

Välkomna till Trunstavägen 5 och denna etta som ligger på fjärde våningen med balkong i högt och soligt västerläge! Här har du utsikt över Ängbys skog och natur och om sommaren känns balkongen direkt som ett extra rum. Lägenheten har ljuslaserat trägolv, kök från Marbodal, 2,70 i takhöjd samt helkaklat badrum med tvättmaskin. Denna lägenhet med pendlarläge endast ett stenkast från tågstationen…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
10 rum villa på Nyborg 1 Husby-långhundra, Knivsta kommun - bild 1
10 rum villa på Nyborg 1 Husby-långhundra, Knivsta kommun - bild 2
10 rum villa på Nyborg 1 Husby-långhundra, Knivsta kommun - bild 3
10 rum villa på Nyborg 1 Husby-långhundra, Knivsta kommun - bild 4
10 rum villa på Nyborg 1 Husby-långhundra, Knivsta kommun - bild 5

Nyborg 1

Villa
Husby-långhundra, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
6 900 000 kr
202 + 107 m²
10 rum
8 021 m² tomt

Välkommen till denna unika fastighet, vilket bär adressen Nyborg 1 - Här erbjudes inte bara ett boende utan två under samma tak med helt separata liv i dagsläget. För den som vill går det att öppna upp mellan dem om man skulle vilja ha all yta för sig själv. Idag finns det separata ingångar där den ena delen som i dagsläget står tom har ingång från framsidan och där finns ett dubbelgarage om ca…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
1 rum lägenhet på Klyvargatan 13 Centralt, Knivsta kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Klyvargatan 13 Centralt, Knivsta kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Klyvargatan 13 Centralt, Knivsta kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Klyvargatan 13 Centralt, Knivsta kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Klyvargatan 13 Centralt, Knivsta kommun - bild 5

Klyvargatan 13

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 150 000 kr
32 m²
1 rum
vån 2/3
3 595 kr/mån
35 938 kr/m²

Vill du komma på visning? Kontakta ansvarig mäklare Jessica Gustafsson för att boka din visningstid. Ljus 1:a på våning 2/3 i mycket fint skick. Bostaden har eldrivna gardiner vilka både skyddar mot solen och mot insyn. Balkong i bästa sydväst läge med sol större delen av dagen och kvällen. Här finns praktiskt sängskåp och badrum med egen tvättmaskin. Stort allrum med plats för både soffa,…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
Centralt, Knivsta kommun

Lertagsvägen 33 C

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
2 250 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/2
5 820 kr/mån
31 250 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
tomt på Boängsvägen 18 Alsike, Knivsta kommun - bild 1
tomt på Boängsvägen 18 Alsike, Knivsta kommun - bild 2
tomt på Boängsvägen 18 Alsike, Knivsta kommun - bild 3
tomt på Boängsvägen 18 Alsike, Knivsta kommun - bild 4
tomt på Boängsvägen 18 Alsike, Knivsta kommun - bild 5

Boängsvägen 18

Tomt
Alsike, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 500 000 kr
853 m²

Välkommen till Boängsvägen i den äldre delen av Alsike - Nu ges möjligheten att förvärva en avstyckad och byggklar tomt. Fastigheten ligger i en gällande detaljplan, vilket är väldigt generös, detaljplanen finns att läsa under "dokument och länkar". Att bo här innebär att du har Nya Alsike en dryg kilometer bort där flertalet av kommunens förskolor är belägna, här finns även skolor upp till och…

Premium
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
3 rum lägenhet på Dammgatan 58R Alsike, Knivsta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Dammgatan 58R Alsike, Knivsta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Dammgatan 58R Alsike, Knivsta kommun - bild 3

Dammgatan 58R

Lägenhet
Alsike, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
2 250 000 kr
75 m²
3 rum
5 290 kr/mån
30 000 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
Centralt, Knivsta kommun

Trunstavägen 7

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
950 000 kr
27 m²
1 rum
vån 2/6
2 578 kr/mån
35 185 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta
Centralt, Knivsta kommun

Trunstavägen 9 (lgh 107)

Lägenhet
Centralt, Knivsta kommun
Fastighetsbyrån Knivsta
1 095 000 kr
27 m²
1 rum
vån 1/5
2 483 kr/mån
40 556 kr/m²
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Knivsta
Fastighetsbyrån Knivsta

Visar 51 - 63 av 63