Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Hässleholm

Fastighetsbyrån Hässleholm

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
3 rum lägenhet på Exercisgatan 11 Hässleholm - T4, Hässleholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Exercisgatan 11 Hässleholm - T4, Hässleholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Exercisgatan 11 Hässleholm - T4, Hässleholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Exercisgatan 11 Hässleholm - T4, Hässleholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Exercisgatan 11 Hässleholm - T4, Hässleholms kommun - bild 5

Exercisgatan 11

Lägenhet
Hässleholm - T4, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 590 000 kr
91 m²
3 rum
vån 4/5
5 540 kr/mån
17 473 kr/m²

Välkommen till denna fantastiska bostad på fjärde våningen med utsikt över det natursköna området kring Almaån. Ett socialt boende, om 91 kvm, med ett öppet kök, en härlig matplats, två sovrum varav ett med balkong samt badrum med dusch och tvätt-avdelning. Med trevliga promenadstråk precis utanför dörren och promenad- och cykelavstånd till Hässleholms centrum bor ni här modernt och…

Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
3 rum lägenhet på Drottninggatan 137 Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Drottninggatan 137 Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Drottninggatan 137 Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Drottninggatan 137 Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Drottninggatan 137 Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun - bild 5

Drottninggatan 137

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 095 000 kr
81 m²
3 rum
vån 3/3
4 962 kr/mån
13 519 kr/m²

Välkommen till Drottninggatan 137 och denna rymliga tre på hela 81kvm beläget i en av stans populäraste föreningar. Många plus finns, som stor inglasad balkong, helkaklat badrum, stor klädkammare och rymliga rum samt ett fint Ballingslöv kök. Attraktiv månadsavgift där både grundutbud för TV-kanaler, bredband samt p-plats i garage ingår. Mycket välskött och populär HSB-förening med…

Premium
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
4 rum villa på Kristinehemsvägen 25 Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun - bild 1
4 rum villa på Kristinehemsvägen 25 Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun - bild 2
4 rum villa på Kristinehemsvägen 25 Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun - bild 3
4 rum villa på Kristinehemsvägen 25 Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun - bild 4
4 rum villa på Kristinehemsvägen 25 Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun - bild 5
Ons 27 maj kl 17:00

Kristinehemsvägen 25

Villa
Hässleholm - Kristinehem, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
2 995 000 kr
119 + 48 m²
4 rum
800 m² tomt

På Kristinehem ligger den här nyrenoverade och charmiga villan, med lysande läge i klassiskt villakvarter men med närheten till centrum och dess utbud. Genomgående vackra och nordiska materialval såsom parkettgolv i ask, grågrönt kök från IKEA, sandfärgat kakel och klinkers på de båda badrummen. Ovanvåningen är lite mer privat medans entréplan har fantastiska sociala ytor att samla familj och…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Tyringe, Hässleholms kommun
Tor 21 maj kl 16:40

Stenbocksgatan 17B

Lägenhet
Tyringe, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
349 000 kr
66 m²
2 rum
vån 2/3
4 542 kr/mån
5 288 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
5 rum villa på Gulastorpsgatan 33 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 1
5 rum villa på Gulastorpsgatan 33 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 2
5 rum villa på Gulastorpsgatan 33 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 3
5 rum villa på Gulastorpsgatan 33 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 4
5 rum villa på Gulastorpsgatan 33 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 5

Gulastorpsgatan 33

Villa
Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
2 795 000 kr
89 + 33 m²
5 rum
814 m² tomt

Nu ges möjligheten att förvärva en mycket välskött och attraktiv enplansvilla belägen på populära och omtyckta Gulastorpsgatan 33. Här bor du på hörntomt i trevligt & centralt område med förskola, skola, lekparker, matbutik och butiker i närområdet. Villan med 5 rum och kök har väl tilltagna ytor och bra planlösning som ger plats för hela familjen! Tomten är lättskött och trädgårdens baksida är…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
3 rum lägenhet på Östergatan 22A Centralt, Hässleholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Östergatan 22A Centralt, Hässleholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Östergatan 22A Centralt, Hässleholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Östergatan 22A Centralt, Hässleholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Östergatan 22A Centralt, Hässleholms kommun - bild 5

Östergatan 22A

Lägenhet
Centralt, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
850 000 kr
67,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 987 kr/mån
12 593 kr/m²

Välkomna till Östergatan 22A och denna centralt belägna hörnlägenhet på tredje våningen. Här bor man mitt i centrum med närhet till butiker, restauranger och kommunikationer. Innanför ytterdörren väntar en fräsch, välplanerad och trevligt renoverad lägenhet med fönster i tre väderstreck vilket skapar ett härligt ljusinsläpp. Balkongen är rymlig och ligger i sydvästligt läge. Föreningen är…

Premium
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
7 rum villa på Mandelblomsvägen 12 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 1
7 rum villa på Mandelblomsvägen 12 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 2
7 rum villa på Mandelblomsvägen 12 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 3
7 rum villa på Mandelblomsvägen 12 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 4
7 rum villa på Mandelblomsvägen 12 Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun - bild 5

Mandelblomsvägen 12

Villa
Hässleholm - Östervärn, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
3 995 000 kr
118 + 180 m²
7 rum
1 080 m² tomt

Belägen på en stor och insynsskyddad tomt med närhet till Röingeskolan, samt förskola med endast 5 minuters promenad längs cykelväg. I lugnt villakvarter, erbjuds nu denna enplansvilla med källare och ett stort, inglasat uterum. Vidare erbjuds en härlig uteplats med kvällssol och ute-kök. Invändigt finner ni ett välutrustat och snyggt hem i trevlig planlösning med öppna, sociala ytor, upp till…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
5 rum radhus på Bäckavägen 2A Perstorp, Perstorps kommun - bild 1
5 rum radhus på Bäckavägen 2A Perstorp, Perstorps kommun - bild 2
5 rum radhus på Bäckavägen 2A Perstorp, Perstorps kommun - bild 3
5 rum radhus på Bäckavägen 2A Perstorp, Perstorps kommun - bild 4
5 rum radhus på Bäckavägen 2A Perstorp, Perstorps kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:30

Bäckavägen 2A

Radhus
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
995 000 kr
147 m²
5 rum
323 m² tomt

Välkomna till ett lättskött och praktiskt hem på Bäckavägen 2A med hörna. 1,5-plans radhus med carport och uppfart. Beläget på lugn gata, perfekt familjeboende om två våningar med 3-4 sovrum, stort härligt vardagsrum med bra ljusinsläpp som vetter mot den insynsskyddade trädgården. Fjärrvärme och fiber installerat och klart. Välkomna!

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
5 rum villa på Slättarödsvägen 119 Bjärnum, Hässleholms kommun - bild 1
5 rum villa på Slättarödsvägen 119 Bjärnum, Hässleholms kommun - bild 2
5 rum villa på Slättarödsvägen 119 Bjärnum, Hässleholms kommun - bild 3
5 rum villa på Slättarödsvägen 119 Bjärnum, Hässleholms kommun - bild 4
5 rum villa på Slättarödsvägen 119 Bjärnum, Hässleholms kommun - bild 5
Idag kl 17:00

Slättarödsvägen 119

Villa
Bjärnum, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
895 000 kr
117 + 80 m²
5 rum
2 276 m² tomt

På Slättarödsvägen 119 väntar ett charmigt rött hus med vita knutar, vackert placerat i utkanten av Bjärnum där naturen och lugnet tar vid. Här bor du med lantlig känsla, men ändå med bekvämt avstånd till samhällets service. Fastigheten bjuder på en trivsam tomt med öppna ytor och dessutom en separat skogstomt om hela 1 177 kvadratmeter – perfekt för dig som drömmer om extra utrymme, kanske för…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
övrig på Emmaljunga 2:73 Emmaljunga, Hässleholms kommun - bild 1
övrig på Emmaljunga 2:73 Emmaljunga, Hässleholms kommun - bild 2
övrig på Emmaljunga 2:73 Emmaljunga, Hässleholms kommun - bild 3
övrig på Emmaljunga 2:73 Emmaljunga, Hässleholms kommun - bild 4
övrig på Emmaljunga 2:73 Emmaljunga, Hässleholms kommun - bild 5

Emmaljunga 2:73

Övrigt
Emmaljunga, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
550 000 kr
5,8 ha tomt

Nu erbjuds denna mindre skogsfastighet. I utkanten av Emmaljunga ligger fastigheten Emmaljunga 2:73, med en storlek på 5,8 hektar. Inga byggnader finns på fastigheten idag. Är ni intresserade kontakta ansvarig mäklare.

Premium
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
2 rum lägenhet på Gustavsgatan 7B Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gustavsgatan 7B Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gustavsgatan 7B Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gustavsgatan 7B Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gustavsgatan 7B Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun - bild 5

Gustavsgatan 7B

Lägenhet
Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
795 000 kr
58 m²
2 rum
vån 3/3
3 770 kr/mån
13 707 kr/m²

Välkomna till Gustavsgatan och denna renoverade tvåa belägen på tredje våningen. Lägenheten är smakfullt renoverad och erbjuder en trevlig planlösning och en ljus och härlig miljö. Här bor du med med gång- och cykelavstånd till det mesta såsom matvarubutiker, Hässleholms centrum med bland annat goda pendlingsmöjligheter från centralstationen. Väster är ett lugnt och trevligt område som både…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
2 rum lägenhet på Snapphanegatan 6A Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Snapphanegatan 6A Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Snapphanegatan 6A Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Snapphanegatan 6A Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Snapphanegatan 6A Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun - bild 5
Idag kl 16:30

Snapphanegatan 6A

Lägenhet
Hässleholm - Hembygdsparken, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
595 000 kr
50,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 492 kr/mån
11 782 kr/m²

Vill du flytta rakt in i en renoverad och fräsch tvåa så är detta ett tillfälle för dig! Stilrent vitt IKEA-kök, genomgående samma parkettgolv i samtliga rum, trevliga ytskikt, helkaklat badrum samt rymligt vardagsrum med balkong. Drygt 12 000 kr i den inre fonden om man skulle vilja förändra något! Belägen intill Hembygdsparken med centrum på bekvämt promenadavstånd.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Hässleholm - Gäddastorp, Hässleholms kommun

Sprängarevägen 6

Lägenhet
Hässleholm - Gäddastorp, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
695 000 kr
87 m²
3 rum
vån 2/2
7 625 kr/mån
7 989 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun
Idag kl 14:00

Fasanvägen 2A

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
315 000 kr
66,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 006 kr/mån
4 737 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
4 rum lägenhet på Logementsvägen 15E Garnisonen, Hässleholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Logementsvägen 15E Garnisonen, Hässleholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Logementsvägen 15E Garnisonen, Hässleholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Logementsvägen 15E Garnisonen, Hässleholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Logementsvägen 15E Garnisonen, Hässleholms kommun - bild 5

Logementsvägen 15E

Lägenhet
Garnisonen, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 695 000 kr
94 m²
4 rum
vån 1/2
7 019 kr/mån
18 032 kr/m²

I ett lugnt och naturskönt område nära Finjasjön finner vi denna härliga fyra byggd 2021. Genomgående hög standard med Ballingslövkök, helkaklat badrum med tvättavdelning och parkettgolv i samtliga rum. Kök och vardagsrum i öppen planlösning med en fantastisk rymd genom sin höga takhöjd. Belägen på första våningen med egen uteplats. Kontakta mäklaren för en privat visning Marcus Christensson…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun

Fasanvägen 2A

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
275 000 kr
59 m²
2 rum
vån 1/3
3 814 kr/mån
4 661 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun

Stockholmsvägen 14C

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
420 000 kr
104 m²
5 rum
vån 3/3
7 534 kr/mån
4 038 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun

Bosarp 306

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
795 000 kr
85 + 65 m²
5 rum
1 072 m² tomt
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun
Borttagen före visning

Blåbärsstigen 6

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
895 000 kr
106 + 105 m²
4 rum
1 022 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun

Drottninggatan 129

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 295 000 kr
81 m²
3 rum
vån 3/3
5 002 kr/mån
15 988 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Ballingslöv, Hässleholms kommun

Pålsgatan 2

Villa
Ballingslöv, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
690 000 kr
91 + 50 m²
4 rum
848 m² tomt
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
3 rum lägenhet på Kullagatan 5C Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kullagatan 5C Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kullagatan 5C Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kullagatan 5C Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kullagatan 5C Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun - bild 5

Kullagatan 5C

Lägenhet
Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
690 000 kr
73,5 m²
3 rum
vån 4/4
6 111 kr/mån
9 388 kr/m²

Välkommen till Kullagatan 5C – en trerummare där tidlös charm möter modern funktion. Här får du öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vackert fiskbensparkett, plankgolv och ett stort ljust kök. Fönster i tre väderstreck ger ett fantastiskt ljusinsläpp och från balkongen i söderläge njuter du av solen hela dagen. Fräscht badrum med kakel, klinker, dusch och spotlights i taket. Ett hem att…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
6 rum villa på Trebackalånggatan 8 Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun - bild 1
6 rum villa på Trebackalånggatan 8 Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun - bild 2
6 rum villa på Trebackalånggatan 8 Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun - bild 3
6 rum villa på Trebackalånggatan 8 Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun - bild 4
6 rum villa på Trebackalånggatan 8 Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun - bild 5

Trebackalånggatan 8

Villa
Hässleholm - Ekedal, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 795 000 kr
98 + 46 m²
6 rum
1 039 m² tomt

Nu finns möjlighet att förvärva en charmig trävilla med centralt läge på Trebackalånggatan 8 i Hässleholm. Här bor du med närhet till stadens service, skolor och kommunikationer, samtidigt som du får en stor och insynsskyddad trädgård på baksidan – perfekt för både avkoppling och sociala stunder. På tomten finns även ett friliggande förråd och en praktisk carport.

Premium
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Perstorp, Perstorps kommun

Kristallvägen 27

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
1 495 000 kr
145 m²
6 rum
557 m² tomt
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Budgivning pågår

Drottninggatan 115

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm
815 000 kr
65 m²
2 rum
vån 4/7
4 360 kr/mån
12 538 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm

Visar 51 - 75 av 125