Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Fruängstorget 3, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Fruängstorget 3

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

30 m²

1 rum

2 621 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

63 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Doktor Widerströms gata 30, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Doktor Widerströms gata 30

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

26 m²

1 rum

1 958 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

57 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Ellen Keys Gata 79, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Ellen Keys Gata 79

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

68 m²

3 rum

4 011 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 575 000 kr+2 %

52 574 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Ellen Keys Gata 24, 5 tr

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

40 m²

1 rum

4 614 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr+11 %

50 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025

Våxtorpsgränd 22

Lägenhet
Älvsjö / Östbergahöjden, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

95 m²

4 rum

6 317 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr-6 %

27 632 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Vinodlargatan 6, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Vinodlargatan 6

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

48,5 m²

2 rum

3 548 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 010 000 kr

82 680 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Tankebyggarbacken 49

Radhus
Bredäng, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

126+24 m²

6 rum

243 m²

Slutpris 4 650 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Hökmossevägen 17, Hökmossen/telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Hökmossevägen 17

Lägenhet
Hökmossen/telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

55 m²

3 rum

4 988 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

49 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Lotterivägen 2, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Lotterivägen 2

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

67,4 m²

3 rum

4 821 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 210 000 kr+7 %

77 300 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Solrosvägen 83, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Solrosvägen 83

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

122+145 m²

6 rum

889 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 000 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fågelsångsvägen 13, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Fågelsångsvägen 13

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

101 m²

4 rum

7 146 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 600 000 kr±0 %

75 248 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Tångvägen 33, vån 3/3, Hökmossen/telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Tångvägen 33, vån 3/3

Lägenhet
Hökmossen/telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

54,5 m²

3 rum

4 254 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

46 789 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Oktobergatan 12, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Oktobergatan 12

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

41 m²

2 rum

3 095 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr+23 %

78 049 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Götalandsvägen 241, Älvsjö, Stockholms kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Götalandsvägen 241

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

85 m²

3 rum

5 130 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 910 000 kr+12 %

46 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Kaktusvägen 34, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Kaktusvägen 34

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

118+72 m²

6 rum

506 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 225 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Stövelvägen 3, vån 3/3!

Lägenhet
Solberga, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

61 m²

2 rum

5 255 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

39 344 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Ellen Keys gata 73, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Ellen Keys gata 73

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

28 m²

1 rum

1 651 kr/mån

Slutpris 1 695 000 kr-3 %

60 536 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Dymlingsgränd 11 , Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Dymlingsgränd 11

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

77 m²

3 rum

5 277 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

58 442 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Tegelbruksvägen 8A, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Tegelbruksvägen 8A

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

48 m²

2 rum

2 309 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr+14 %

70 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Grenljusbacken 17, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Grenljusbacken 17

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

53 m²

1,5 rum

3 836 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 010 000 kr+12 %

56 792 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Sjöviksbacken 20, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Sjöviksbacken 20

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

85 m²

3 rum

5 076 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 110 000 kr+4 %

71 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Katrinebergsbacken 32, Liljeholmen, Stockholms kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Katrinebergsbacken 32

Lägenhet
Liljeholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

38 m²

2 rum

3 540 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 965 000 kr+6 %

78 026 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Vagnvägen 18, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Vagnvägen 18

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

93+90 m²

7 rum

528 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Valborgsmässovägen 36, Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Valborgsmässovägen 36

Lägenhet
Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

34,5 m²

1,5 rum

3 359 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

72 464 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Mobilgatan 11, Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Mobilgatan 11

Lägenhet
Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

81 m²

4 rum

5 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 675 000 kr+5 %

70 062 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Visar 151 - 175 av 279