Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tellusborgsvägen 92, Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Tellusborgsvägen 92

Lägenhet
Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

35 m²

1,5 rum

2 638 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 675 000 kr+3 %

76 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Snöripsvägen 22, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Snöripsvägen 22

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

68+68 m²

5 rum

326 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 825 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Långsjövägen 116, Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
  • Såld 1 jun. 2025

Långsjövägen 116

Villa
Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

110 m²

4 rum

969 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Dymlingsgränd 12, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Dymlingsgränd 12

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

43 m²

2 rum

3 408 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 370 000 kr+8 %

55 116 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Mickelsbergsvägen 124, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Mickelsbergsvägen 124

Radhus
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

110+26 m²

5 rum

362 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Sjöviksvägen 144, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Sjöviksvägen 144

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

52 m²

2 rum

3 893 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 265 000 kr+4 %

82 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Tombolavägen 8, Västberga / Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Tombolavägen 8

Lägenhet
Västberga / Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

51 m²

2 rum

3 233 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+9 %

49 020 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Vasaloppsvägen 122, Västertorp, Stockholms kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Vasaloppsvägen 122

Lägenhet
Västertorp, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

105 m²

4 rum

6 975 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr+4 %

57 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Långbrodalsvägen 18, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Långbrodalsvägen 18

Lägenhet
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

65 m²

3 rum

4 173 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

61 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Örby allé 45, Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Örby allé 45

Radhus
Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

114+58 m²

5 rum

446 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 025 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Täckhammarsvägen 29

Lägenhet
Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

57 m²

2 rum

3 783 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

43 772 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Brushaneslingan 16, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 17 maj. 2025

Brushaneslingan 16

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

83+105 m²

7 rum

525 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Mikrofonvägen 21, 2 tr, Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Mikrofonvägen 21, 2 tr

Lägenhet
Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

70 m²

3 rum

4 596 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+9 %

71 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Annebodavägen 20, Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Annebodavägen 20

Villa
Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

96+23 m²

4 rum

369 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Cirkusvägen 11, Västberga / Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Cirkusvägen 11

Lägenhet
Västberga / Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

53 m²

2 rum

3 330 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

50 943 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Gullrisstigen 4, Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Gullrisstigen 4

Villa
Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

103+103 m²

6 rum

652 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 350 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Rävsnäsvägen 24, Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Rävsnäsvägen 24

Lägenhet
Örby Slott / Liseberg, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

123,5 m²

5 rum

7 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 670 000 kr+6 %

37 814 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Prylvägen 15, Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Prylvägen 15

Villa
Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

86+51 m²

3 rum

545 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 695 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Lummerstigen 11D, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Lummerstigen 11D

Radhus
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

123 m²

6 rum

1 962 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 300 000 kr+4 %

67 480 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Tångvägen 31, Högst upp!, Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Tångvägen 31, Högst upp!

Lägenhet
Telefonplan, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

57 m²

3 rum

4 443 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 450 000 kr+17 %

60 526 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Jenny Linds gata 17, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Jenny Linds gata 17

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

76 m²

3 rum

4 589 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

42 105 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Storsegelvägen 8, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Storsegelvägen 8

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

80 m²

3 rum

5 516 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 100 000 kr+4 %

88 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Nybodaringen 105, Nybodahöjden/liljeholmen, Stockholms kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Nybodaringen 105

Lägenhet
Nybodahöjden/liljeholmen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

75 m²

4 rum

5 111 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr

69 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Riastigen 5, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Riastigen 5

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

98+98 m²

7 rum

610 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 150 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastlagsvägen 42, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Fastlagsvägen 42

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

104 m²

4 rum

5 333 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 000 000 kr

76 923 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Visar 251 - 275 av 279