Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö

Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum villa på Häggvägen 6B Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum villa på Häggvägen 6B Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum villa på Häggvägen 6B Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum villa på Häggvägen 6B Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum villa på Häggvägen 6B Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun - bild 5
Idag

Häggvägen 6B

Villa
Torslanda - Lilleby, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
5 895 000 kr
130 m²
4 rum
495,7 m² tomt

Välkommen till Häggvägen 6B – ett trivsamt boende med skyddad baksida med söder- och västerläge. Här erbjuds ett välplanerat parhus som kombinerar generösa ytor med en härlig tomt som ger känslan av en egen villa. Trädgården är delvis fint inringad av stengärdesgård. Här finns även en vedeldad badtunna och ett uterum/förråd. Bostaden rymmer tre sovrum på övre plan, medan entréplanet bjuder in…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Öckerö, Öckerö kommun
Sön 17 maj kl 11:30

Granvägen 3

Villa
Öckerö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
7 650 000 kr
188 + 24 m²
7 rum
944 m² tomt
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 rum lägenhet på Gamla vägen 51J Kalvsund, Öckerö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gamla vägen 51J Kalvsund, Öckerö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gamla vägen 51J Kalvsund, Öckerö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gamla vägen 51J Kalvsund, Öckerö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gamla vägen 51J Kalvsund, Öckerö kommun - bild 5

Gamla vägen 51J

Lägenhet
Kalvsund, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 375 000 kr
46 m²
2 rum
vån 1/2
2 786 kr/mån
51 630 kr/m²

Nu finns möjligheten att förvärva en stilren och välplanerad tvårummare på pittoreska, bilfria Kalvsund – en unik skärgårdsmiljö där havet och naturen alltid är närvarande. Brf Kalvsundsby är en stabil förening och har ett fint och högt läge på ön, omgiven av karga klippor, salta bad och glittrande hav med badrocksavstånd till öns flera badplatser. Lägenheten färdigställdes 2019 och erbjuder ett…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
4 rum lägenhet på Kyrkvägen 4C Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kyrkvägen 4C Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kyrkvägen 4C Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Kyrkvägen 4C Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Kyrkvägen 4C Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Imorgon kl 17:00

Kyrkvägen 4C

Lägenhet
Bohus - Björkö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
3 950 000 kr
75,8 m²
4 rum
vån 2/3
5 694 kr/mån
52 111 kr/m²

Nu erbjuds en attraktiv fyra i moderna Brf Villa Skarvik, färdigställd 2023. Här bor du i ett stilrent och bekvämt hem med alla fördelar som ett nyare hus ger. Lägenheten erbjuder bland annat ett vackert burspråk, västvänd balkong samt egen tvättavdelning i badrummet. En välplanerad och modern fyrarumslägenhet med genomgående parkettgolv, vitmålade väggar och kvalitativa materialval. På Björkö i…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 rum lägenhet på Björkängen 10 Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Björkängen 10 Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Björkängen 10 Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Björkängen 10 Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Björkängen 10 Bohus - Björkö, Öckerö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Björkängen 10

Lägenhet
Bohus - Björkö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 295 000 kr
63 m²
2 rum
vån 1/2
4 295 kr/mån
36 429 kr/m²

En mycket trivsam lägenhet om 63 kvm belägen på markplan i ett tvåplanshus som skapar en härlig radhuskänsla i en lugn och naturnära miljö med närhet till havet . Här har du två härliga uteplatser där du kan njuta av solen från morgon till kväll. Nu står tillfälligt byggställningar utanför då fastigheten målas om. Funktionell planlösning med ett rymligt vardagsrum och ett inbjudande kök som…

Premium
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
3 rum lägenhet på Noleredsvägen 5A Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Noleredsvägen 5A Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Noleredsvägen 5A Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Noleredsvägen 5A Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Noleredsvägen 5A Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:00

Noleredsvägen 5A

Lägenhet
Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 595 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 2/3
4 519 kr/mån
36 294 kr/m²

Bekvämt belägen två trappor upp finner du denna ljusa och välplanerade lägenhet om 3 rok. Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matplats, och öppningen mot köket skapar en social och trivsam planlösning. Bostaden har dessutom sovrum i bra storlek med goda förvaringsmöjligheter. Den härliga inglasade balkongen i sydväst blir ett extra rum som kan nyttjas under en…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
6 rum villa på Hasselvägen 5 Hönö, Öckerö kommun - bild 1
6 rum villa på Hasselvägen 5 Hönö, Öckerö kommun - bild 2
6 rum villa på Hasselvägen 5 Hönö, Öckerö kommun - bild 3
6 rum villa på Hasselvägen 5 Hönö, Öckerö kommun - bild 4
6 rum villa på Hasselvägen 5 Hönö, Öckerö kommun - bild 5

Hasselvägen 5

Villa
Hönö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
4 995 000 kr
96 + 96 m²
6 rum
712 m² tomt

Nu ges chansen att skapa ditt nästa kapitel i denna hemtrevliga enplansvilla med källare där ägarfamiljen var bland de första som fick välja tomt och sedan bott kvar sedan det byggdes, lugnt belägen på en trygg återvändsgata. Husets totalyta är 192 kvm fördelat på 96 kvm på det övre planet och 96 kvm på källarplanet. Här möts du av en uppvuxen och ombonad trädgård, inramad av staket – en skyddad…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
6 rum villa på Kippholmsvägen 16A Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Kippholmsvägen 16A Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Kippholmsvägen 16A Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Kippholmsvägen 16A Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Kippholmsvägen 16A Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun - bild 5

Kippholmsvägen 16A

Villa
Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
8 300 000 kr
183 m²
6 rum
585 m² tomt

Välkommen till denna fantastiska bostad belägen i Björlanda, en pärla vid Nordre älvs utlopp. Med en boyta på 183 kvm och fyra rymliga sovrum erbjuder detta hem gott om plats för hela familjen. Detta hem har alla bekvämligheter du kan önska dig, inklusive en mysig eldstad för kyliga kvällar och solpaneler för hållbar energi. Garage för din bil och en trevlig uteplats för avkoppling eller trevliga…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
3 rum lägenhet på Gamla Flygplatsvägen 32A Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gamla Flygplatsvägen 32A Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gamla Flygplatsvägen 32A Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gamla Flygplatsvägen 32A Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gamla Flygplatsvägen 32A Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Gamla Flygplatsvägen 32A

Lägenhet
Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 900 000 kr
70,8 m²
3 rum
vån 1/4
5 039 kr/mån
40 960 kr/m²

Välkommen till ett hem i hjärtat av Torslanda, Amhult. Denna moderna bostadsrätt från 2014 erbjuder 70,8 kvadratmeter genomtänkt planlösning. Kök och vardagsrum sammanstrålar i en öppen planlösning i vinkel. Det här är platsen där ni enkelt umgås och skapar fina minnen tillsammans. Ett unikt plus för just den här bostaden är den stora terrassen med utgång från vardagsrum/kök. Terrassen utökar…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun

Skogsviksvägen 35

Villa
Torslanda - Björlanda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
6 500 000 kr
87 + 46 m²
4 rum
1 844 m² tomt
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Bohus - Björkö, Öckerö kommun

Huvudet 16

Villa
Bohus - Björkö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
8 475 000 kr
160 + 20 m²
5 rum
874 m² tomt
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Hönö, Öckerö kommun
Imorgon kl 16:30

Jullevägen 6

Villa
Hönö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
6 395 000 kr
120 + 20 m²
6 rum
1 200 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Torslanda - Hjuvik, Göteborgs kommun

Blixtfyrsvägen 14

Villa
Torslanda - Hjuvik, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
8 700 000 kr
187 m²
6 rum
1 121 m² tomt
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2,5 rum parhus på Grötö Södra 4 Grötö, Öckerö kommun - bild 1
2,5 rum parhus på Grötö Södra 4 Grötö, Öckerö kommun - bild 2
2,5 rum parhus på Grötö Södra 4 Grötö, Öckerö kommun - bild 3
2,5 rum parhus på Grötö Södra 4 Grötö, Öckerö kommun - bild 4
2,5 rum parhus på Grötö Södra 4 Grötö, Öckerö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:00

Grötö Södra 4

Radhus
Grötö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
2 450 000 kr
60 m²
2,5 rum
1 357 kr/mån
40 833 kr/m²

Välkommen till ett trivsamt parhus på Grötös södra udde – en plats där du verkligen kan koppla av och njuta av naturen och havet. Bostaden renoverades 2016 och har ett mysigt kök med köksö och utgång till baksidan, där du möts av lugn och fin havsutsikt. Planlösningen är öppen mellan kök, matplats och vardagsrum, vilket skapar en härlig rymd. Kaminen gör det extra ombonat, särskilt under mörka…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
3 rum radhus på Rödvägen 89B Hönö, Öckerö kommun - bild 1
3 rum radhus på Rödvägen 89B Hönö, Öckerö kommun - bild 2
3 rum radhus på Rödvägen 89B Hönö, Öckerö kommun - bild 3
3 rum radhus på Rödvägen 89B Hönö, Öckerö kommun - bild 4
3 rum radhus på Rödvägen 89B Hönö, Öckerö kommun - bild 5

Rödvägen 89B

Radhus
Hönö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
7 500 000 kr
103 + 15 m²
3 rum
115 m² tomt

Mitt i hamnen på Hönö Röd, med strålande utsikt över båtar och hav, ligger detta exklusiva radhus. Huset är byggt med mycket hög standard och kvalitet, alla materialval är exklusiva och hantverket är långt över det vanliga. Idag består huset av tre rum och kök men det går att skapa fler rum om behovet finns. Flertalet altaner och balkonger, de flesta med strålande utsikt över småbåtshamn och hav,…

Premium
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Bohus - Björkö, Öckerö kommun

Mossvägen 21

Tomt
Bohus - Björkö, Öckerö kommun