Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö

Gamla Flygplatsvägen 32A

Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 900 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    70,8 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 039 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
2014
Förening
BRF Luftseglaren
Energiklass
D
Pris/m²
40 960 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till ett hem i hjärtat av Torslanda, Amhult. Denna moderna bostadsrätt från 2014 erbjuder 70,8 kvadratmeter genomtänkt planlösning. Kök och vardagsrum sammanstrålar i en öppen planlösning i vinkel. Det här är platsen där ni enkelt umgås och skapar fina minnen tillsammans. Ett unikt plus för just den här bostaden är den stora terrassen med utgång från vardagsrum/kök. Terrassen utökar bostadens kvadratmeter under årets varma sommarmånader. De generösa ytorna inkluderar även två rymliga sovrum, där det största sovrummet erbjuder en lyxig walk-in-closet för smidig förvaring. Även badrummet erbjuder gott om utrymme. Här finns både tvättavdelning med tvättmaskin och torktumlare samt duschhörna. Läget i Torslanda ger dig närhet till allt du behöver. Här finns goda kommunikationer som gör det enkelt att utforska hela Göteborg och dess omgivningar. Området bjuder på ett stort utbud av både butiker och restauranger, samtidigt som naturen alltid ligger nära till hands. Varmt välkommen med din intresseanmälan till 070-792 29 52!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Luftseglaren

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling