Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Seglaregatan 35

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

91,2 m²

3 rum

6 505 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-9 %

29 605 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Nordostpassagen 36

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

39 m²

1,5 rum

3 961 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

58 974 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Masthuggsliden 16

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

73 m²

3 rum

4 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-1 %

51 370 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Helmutsrogatan 11, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Helmutsrogatan 11

Fritidshus
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

24 m²

1 rum

335 m²
  • Uteplats

Slutpris 975 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Tulebergsvägen 3

Villa
Änggården, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

152+23 m²

6 rum

465 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Drivhusgatan 17 A, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Drivhusgatan 17 A

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

82 m²

3 rum

5 740 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 475 000 kr+5 %

42 378 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Haga Östergata 26 , Haga, Göteborgs kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Haga Östergata 26

Lägenhet
Haga, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

68,7 m²

2 rum

3 025 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr±0 %

58 224 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Prinsgatan 6B

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

41 m²

1 rum

2 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 290 000 kr±0 %

80 244 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fabriksgatan 29, Gårda, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Fabriksgatan 29

Lägenhet
Gårda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

64,5 m²

3 rum

7 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

28 682 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Nordostpassagen 31

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

63 m²

2 rum

3 625 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+3 %

74 603 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Skepparegången 22

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

52,5 m²

2 rum

3 667 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 560 000 kr-1 %

48 762 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Bangatan 10D, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Bangatan 10D

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

70 m²

2 rum

3 890 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

58 571 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fjärde Långgatan 45, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Fjärde Långgatan 45

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

56 m²

2,5 rum

3 262 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 557 500 kr+3 %

63 527 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Guldkällegatan 49

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

89 m²

4 rum

6 036 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 995 000 kr±0 %

56 124 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2025

Plantagegatan 15

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

89 m²

3 rum

5 534 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 050 000 kr-4 %

79 213 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Visar 76 - 90 av 90