Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Fabriksgatan 29

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

64,5 m²

3 rum

Slutpris 2 400 000 kr

37 209 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Aschebergsgatan 35B

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

60 m²

3 rum

2 250 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-16 %

63 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Fixfabrikens gata 12

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

55 m²

2 rum

Slutpris 3 500 000 kr

63 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Seglaregatan 20, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Seglaregatan 20

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

78,7 m²

3,5 rum

7 867 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-3 %

30 496 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Fixfabrikens gata 12

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

55 m²

2 rum

Slutpris 3 500 000 kr

63 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kungshöjdsgatan 11A

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

77 m²

2 rum

5 035 kr/mån

Slutpris 4 850 000 kr±0 %

62 987 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Stubbeledsgatan 22

Villa
Kungsladugård, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

203+106 m²

8 rum

740 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 500 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Norra Liden 8, Kungshöjd, Göteborgs kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Norra Liden 8

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

93 m²

3 rum

6 111 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr±0 %

61 290 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Guldkällegatan 40

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

72,7 m²

3 rum

Slutpris 4 700 000 kr

64 649 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Framnäsgatan 18B

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

63 m²

2 rum

Slutpris 2 795 000 kr

44 365 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Parkgatan 8B

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

24 m²

1 rum

Slutpris 2 400 000 kr

100 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Nordostpassagen 25

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

55 m²

2 rum

Slutpris 4 685 000 kr

85 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fjärde Långgatan 17, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Fjärde Långgatan 17

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

48,6 m²

2 rum

2 849 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-2 %

62 757 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Kusttorget 2

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

81 m²

3 rum

5 021 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr+21 %

66 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026

Erik Dahlbergsgatan 2

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

191 m²

6 rum

Slutpris 16 500 000 kr

86 387 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Västgötagatan 11

Lägenhet
Heden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

77 m²

2 rum

5 006 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-5 %

54 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Masthuggstorget 5, Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Masthuggstorget 5

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

36,6 m²

1,5 rum

3 384 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr+1 %

65 574 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
A R Lorents gata 67, Klippan, Göteborgs kommun
  • Såld 19 feb. 2026

A R Lorents gata 67

Lägenhet
Klippan, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

62 m²

2 rum

4 268 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr+6 %

45 968 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Fyrmästaregången 8

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

57,5 m²

2 rum

3 453 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-2 %

46 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Nordostpassagen 29

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

82 m²

3 rum

3 705 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 020 000 kr+3 %

61 220 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Ärlegatan 5B, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Ärlegatan 5B

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

33,3 m²

1 rum

2 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

68 919 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Blåsutgatan 2, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Blåsutgatan 2

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

33,5 m²

1 rum

3 997 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-2 %

52 239 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Nordostpassagen 56

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

39 m²

1,5 rum

3 568 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 490 000 kr±0 %

63 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Södra Vägen 68A

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

34 m²

1,5 rum

2 734 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 430 000 kr-3 %

71 471 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Doktor Forselius Gata 32

Lägenhet
Guldheden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

81,5 m²

4 rum

5 728 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 705 000 kr+7 %

45 460 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Visar 1 - 25 av 90