- Sök mäklare
- Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
- Patrik Nylén
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Om mig
Efter 30 år inom bankvärlden (Sparbanken och Handelsbanken) skolade jag om mig till fastighetsmäklare.
Jag har stort kontaktnät i området: Säter, Borlänge och Hedemora.
Förmedlar och värderar fastigheter, bostadsrätter och kommersiella fastigheter.
Välkommen att kontakta mig för en lyckad försäljning i Säter och Borlänge!
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Storhagavägen 4
Gustafs, Säters kommun
127+26 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Malmsteinsgatan 1
Gärdet, Säters kommun
114+58 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 2 200 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Stoltens fäbodväg 13
Stoltens Fäbodar, Säters kommun
66 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 1 375 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Skenshyttan 143
Skenshyttan, Säters kommun
105+65 m²
6 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 1 030 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Stoltens fäbodväg 5
Stoltens Fäbodar, Säters kommun
59 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Dalkarlsbo 27
Högsveden, Säters kommun
30 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Rostugnsvägen 2
Vikmanshyttan, Hedemora kommun
883 m²
- Uteplats
Slutpris 3 000 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Dahlanders väg 2
Åsen, Säters kommun
150+95 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 1 150 000 kr-32 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Stoltens fäbodväg 8
Stoltens Fäbodar, Säters kommun
115 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 2 500 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Skyttevägen 13
Gustafs/mora By, Säters kommun
167+9 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 3 500 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Lövängsgatan 6
Burhagen, Säters kommun
117+70 m²
4 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 1 595 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Kristinegatan 15C
Centrum/gamla Staden, Säters kommun
26 m²
1 rum
- Uteplats
Slutpris 135 000 kr-40 %
5 192 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Bergstäktsvägen 21
Burhagen, Säters kommun
144+50 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 3 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Dalkarlsnäs 20
Dalkarlsnäs, Säters kommun
45 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 675 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Dräcke Forsbo 40
Dräcke, Hedemora kommun
96+6 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 600 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Jones Väg 20
Nämnsbo, Säters kommun
100 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 795 000 kr±0 %
7 950 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Snickargatan 12 B
Nämnsbo, Säters kommun
113 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 1 550 000 kr-3 %
13 717 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Anstahyttan 15
Fäggeby, Säters kommun
94+47 m²
4 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 1 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Boberg 36
Boberg, Gustafs, Säters kommun
1 095 m²
Slutpris 1 300 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Maps Data: Google © 2026
Sturegatan 8
Hedemora, Hedemora kommun
349 m²
Slutpris 1 500 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Maps Data: Google © 2026
Smala gränd 3
Burhagen, Säters kommun
108+69 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 1 900 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Idrottsvägen 3b
Gärdet, Säters kommun
56 m²
2 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 575 000 kr±0 %
10 268 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Stigsbo 217
Nedre Stigsbo Stjärnsund, Hedemora kommun
45 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Silvbergs-Lövåsen 4
Säter, Säters kommun
65 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 470 000 kr-52 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Gessån 61
Gessån, Säters kommun
34+34 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Visar 26 - 50 av 61