- Sök mäklare
- Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
- Patrik Nylén
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Om mig
Efter 30 år inom bankvärlden (Sparbanken och Handelsbanken) skolade jag om mig till fastighetsmäklare.
Jag har stort kontaktnät i området: Säter, Borlänge och Hedemora.
Förmedlar och värderar fastigheter, bostadsrätter och kommersiella fastigheter.
Välkommen att kontakta mig för en lyckad försäljning i Säter och Borlänge!
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tyskbo 30
Stora Skedvi, Säters kommun
150+75 m²
5 rum
Slutpris 2 500 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Bultbo 12
Stora Skedvi, Säters kommun
210+20 m²
7 rum
- Uteplats
Slutpris 2 800 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Jones väg 78
Säter, Säters kommun
75 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 580 000 kr-3 %
7 733 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Nyhyttan 71
Nyhyttan, Säters kommun
51 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 075 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Maps Data: Google © 2026
Gränsgatan 8 C
Säter, Säters kommun
55,5 m²
2 rum
Slutpris 560 000 kr-10 %
10 090 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Guldsmedsboviken 75
Stora Skedvi, Säters kommun
40 m²
2 rum
Slutpris 1 225 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Lomtorpet 5
Lomtorpet Säter, Säters kommun
39 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 700 000 kr-22 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Linnégatan 10
Säter, Säters kommun
118+70 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Kristinegatan 15 a
Säter, Säters kommun
39 m²
1 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 400 000 kr-6 %
10 256 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Stoltens fäbodväg 13
Stoltens Fäbodar, Säters kommun
66 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 1 375 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Skenshyttan 23
Skenshyttan nära Romme Alpin, Säters kommun
98+40 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 2 100 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Daniels hage 27
Daniels Hage, Säters kommun
154+26 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 4 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Kungsvägen 15
Säter, Säters kommun
744 m²
- Uteplats
Slutpris 3 700 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Kristinegatan 15 C
Säter Centralt, Säters kommun
25 m²
1 rum
Slutpris 250 000 kr±0 %
10 000 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Storhagavägen 21
Gustafs, Säters kommun
169 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 3 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Mjälga fäbodar 1
Mjälga Fäbodar, Borlänge kommun
114 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 700 000 kr-36 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Norrby 36
Stora Skedvi, Säters kommun
131+18 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 2 200 000 kr+30 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Skenshyttan 129
Skenshyttan, Säters kommun
100+48 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Täppgatan 8
Ovangårdarna, Säters kommun
90+101 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 575 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Morbyvägen 44
Gustafs/mora By, Säters kommun
100+81 m²
3 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 1 700 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Lugna vägen 11
Gustafs/mora By, Säters kommun
135 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 2 750 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Vitsippsvägen 19
Enbacka/gustafs, Säters kommun
135 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 2 850 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Bergslagsgatan 36F
Gärdet, Säters kommun
812 m²
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 4 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Bergåvägen 2
Arkhyttan, Säters kommun
107+81 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 900 000 kr-35 %
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Gränsgatan 20A
Säter, Säters kommun
40,3 m²
1 rum
Slutpris 380 000 kr+1 %
9 429 kr/m²
Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Visar 1 - 25 av 61