Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Peter Nilsson

Peter Nilsson

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare på Fastighetsbyrån sedan 2016 och drivs av mötet med människor. Med engagemang, tydlighet och lyhördhet strävar jag efter att skapa trygghet genom hela affären. Tillsammans med Fastighetsbyrån erbjuder jag en mäklartjänst med hög kvalitet och stark lokal förankring. Kontakta mig gärna om du funderar på att sälja eller köpa bostad – jag är med dig hela vägen!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Prästgatan 27A, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Prästgatan 27A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

40 m²

1 rum

2 602 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 300 000 kr-8 %

7 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Ponsbachs väg 16C, Krylbo, Avesta kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Ponsbachs väg 16C

Lägenhet
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

55,8 m²

2 rum

3 093 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 200 000 kr+33 %

3 584 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Källarbacksvägen 7, Folkärna, Avesta kommun
  • Såld 5 apr. 2026

Källarbacksvägen 7

Radhus
Folkärna, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

123+2 m²

4 rum

742 m²
  • Uteplats

Slutpris 575 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Brinkbacken 14

Radhus
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

107 m²

4 rum

Slutpris 800 000 kr

7 477 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026

Brinkbacken 6

Radhus
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

107 m²

4 rum

Slutpris 650 000 kr

6 075 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Västra Parkgatan 4, Prästjorden, Avesta kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Västra Parkgatan 4

Villa
Prästjorden, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

93+61 m²

4 rum

738 m²

Slutpris 1 215 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Axel Johnsons väg 84 A, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Axel Johnsons väg 84 A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

57,5 m²

2 rum

3 254 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 400 000 kr-5 %

6 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Skogsvägen 1B, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 7 mar. 2026

Skogsvägen 1B

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

41,5 m²

1 rum

3 094 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr±0 %

6 024 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Odengatan 12C, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Odengatan 12C

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

54 m²

2 rum

3 968 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 410 000 kr-9 %

7 593 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Malmgatan 2C, Centralt, Avesta kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Malmgatan 2C

Lägenhet
Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

52,5 m²

2 rum

3 247 kr/mån

Slutpris 475 000 kr-4 %

9 048 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Torsgatan 20A, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Torsgatan 20A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

37,5 m²

1 rum

2 417 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 165 000 kr-3 %

4 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Tunnbindaregatan 4A, Krylbo, Avesta kommun
  • Såld 20 dec. 2025

Tunnbindaregatan 4A

Lägenhet
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

58,4 m²

2 rum

3 940 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 200 000 kr-5 %

3 425 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Myrgatan 38 A, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Myrgatan 38 A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

56,5 m²

2 rum

3 040 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 425 000 kr-6 %

7 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Råby 21, Krylbo, Avesta kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Råby 21

Villa
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

50+2 m²

3 rum

1 074 m²
  • Uteplats

Slutpris 420 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Skördevägen 5, Grytnäs gärde, Avesta kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Skördevägen 5

Villa
Grytnäs gärde, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

127+42 m²

4 rum

939 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Myrgatan 21B, Centralt, Avesta kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Myrgatan 21B

Lägenhet
Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

54,5 m²

2 rum

3 604 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 300 000 kr-19 %

5 505 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Frejgatan 12B, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Frejgatan 12B

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

57,5 m²

3 rum

4 981 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 180 000 kr-28 %

3 130 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Malmgatan 31B, Avesta - Centralt, Avesta kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Malmgatan 31B

Lägenhet
Avesta - Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

72 m²

3 rum

4 060 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 520 000 kr-10 %

7 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Östra Parkgatan 17, Avesta, Avesta kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Östra Parkgatan 17

Radhus
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

112+56 m²

5 rum

148 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Åsgatan 12, Centralt, Avesta kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Åsgatan 12

Lägenhet
Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

44,5 m²

1 rum

2 069 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 200 000 kr-18 %

4 494 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Myrgatan 21B, Avesta - Centralt, Avesta kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Myrgatan 21B

Lägenhet
Avesta - Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

61 m²

2 rum

4 084 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 450 000 kr-13 %

7 377 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Haggatan 36, Fors, Avesta kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Haggatan 36

Villa
Fors, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

208+38 m²

7 rum

2 546 m²

Slutpris 1 950 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Karlfeldtsvägen 12, Karlbo, Avesta kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Karlfeldtsvägen 12

Villa
Karlbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

126+175 m²

5 rum

997 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Hyttvägen 2A, Fors, Avesta kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Hyttvägen 2A

Lägenhet
Fors, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

62 m²

2 rum

4 268 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 105 000 kr-30 %

1 694 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Axel Johnsons väg 93

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

55,6 m²

2 rum

3 769 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 300 000 kr-14 %

5 396 kr/m²

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

Visar 1 - 25 av 45