Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kransvägen 188, Trandared, Borås kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Kransvägen 188

Lägenhet
Trandared, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

4 964 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

22 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Enekulla Dammkullen 1

Fritidshus
Aplared, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80+28 m²

3 rum

1 520 m²

Slutpris 650 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Ärtingevägen 22

Villa
Fristad, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

124 m²

5 rum

832 m²

Slutpris 4 000 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Granvägen 22, Dalsjöfors, Borås kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Granvägen 22

Villa
Dalsjöfors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110+52 m²

5 rum

1 252 m²

Slutpris 3 175 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sparrfeltsgatan 368, Kristineberg, Borås kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Sparrfeltsgatan 368

Radhus
Kristineberg, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103+23 m²

3 rum

134 m²

Slutpris 2 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Myråsgatan 15, Brämhult, Borås kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Myråsgatan 15

Villa
Brämhult, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115+141 m²

4 rum

969 m²

Slutpris 3 200 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fatbursgatan 13, Kristineberg, Borås kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Fatbursgatan 13

Villa
Kristineberg, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

123+26 m²

6 rum

402 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Druveforsvägen 20, Druvefors, Borås kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Druveforsvägen 20

Lägenhet
Druvefors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

4 192 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

30 263 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lillåsavägen 19, Viskafors, Borås kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Lillåsavägen 19

Villa
Viskafors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120+50 m²

6 rum

753 m²

Slutpris 2 700 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Solhallsgatan 10, Funningen, Borås kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Solhallsgatan 10

Villa
Funningen, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

193+23 m²

7 rum

2 881 m²

Slutpris 3 695 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hasselbacksgatan 38, Villastaden, Borås kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Hasselbacksgatan 38

Villa
Villastaden, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

180+65 m²

6 rum

628 m²

Slutpris 5 250 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kronogården Bokelund 2, Dalsjöfors, Borås kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Kronogården Bokelund 2

Villa
Dalsjöfors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131+41 m²

7 rum

1 306 m²

Slutpris 1 950 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skansenvägen 22, Viskafors, Borås kommun
  • Såld 12 apr. 2026

Skansenvägen 22

Villa
Viskafors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

125+78 m²

5 rum

687 m²

Slutpris 1 750 000 kr-22 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västmannagatan 10, Norrby, Borås kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Västmannagatan 10

Lägenhet
Norrby, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50,5 m²

2,5 rum

3 314 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-11 %

10 891 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brunnsgatan 4, Bollebygd, Bollebygds kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Brunnsgatan 4

Villa
Bollebygd, Bollebygds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

106+45 m²

5 rum

953 m²

Slutpris 3 500 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sturegatan 33, Lugnet, Borås kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Sturegatan 33

Lägenhet
Lugnet, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

3 rum

7 383 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 410 000 kr-3 %

24 100 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Källhagsgatan 5, Trandared, Borås kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Källhagsgatan 5

Lägenhet
Trandared, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 244 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

18 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kypered 4, Borås, Borås kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Kypered 4

Villa
Borås, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

187 m²

6 rum

2 290 m²

Slutpris 4 300 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Annestorp 10, Fristad, Borås kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Annestorp 10

Villa
Fristad, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

193 m²

6 rum

4 702 m²

Slutpris 4 650 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erikslundsgatan 4, Erikslund, Borås kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Erikslundsgatan 4

Lägenhet
Erikslund, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47,5 m²

2 rum

4 014 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 720 000 kr-3 %

15 158 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skrymegatan 11, Hedvigsborg, Borås kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Skrymegatan 11

Villa
Hedvigsborg, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

146+90 m²

6 rum

821 m²

Slutpris 4 187 500 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Döbelnsgatan 110B, Norrmalm, Borås kommun
  • Såld 15 feb. 2026

Döbelnsgatan 110B

Lägenhet
Norrmalm, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68,5 m²

3 rum

5 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr-8 %

15 985 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Nämndemansgatan 51B

Lägenhet
Dammsvedjan, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

5 873 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 780 000 kr±0 %

14 444 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Paradisgränd 5, Sparsör, Borås kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Paradisgränd 5

Villa
Sparsör, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

186+40 m²

7 rum

2 086 m²

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kellgrensgatan 23A, Druvefors, Borås kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Kellgrensgatan 23A

Lägenhet
Druvefors, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

93 m²

3 rum

7 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-7 %

31 720 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 102