Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Robert Brandt

Robert Brandt

Om mig

Målmedveten och driven fastighetsmäklare som trivs med högt tempo och givande kundmöten. En tävlingsmänniska med högt engagemang och kundens bästa i fokus. Affärsmässig och noggrann i hela försäljningsprocessen med rekommendationer och återkommande kunder som stark drivkraft. Tillsammans med ett starkt varumärke är målet att överträffa kundernas förväntningar. Har varit verksam som fastighetsmäklare i Gävle sedan 2009 och har därför lång erfarenhet av marknaden och god lokal kännedom.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Rudsjöstrand 1B, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Rudsjöstrand 1B

Radhus
Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75+37,5 m²

3 rum

4 529 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 390 000 kr+3 %

18 533 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lövens tä 28, Hemlingby, Gävle kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Lövens tä 28

Villa
Hemlingby, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110 m²

4 rum

521 m²

Slutpris 4 050 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sjåaregatan 58B, Gävle Strand, Gävle kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Sjåaregatan 58B

Lägenhet
Gävle Strand, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

109 m²

4 rum

  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr+6 %

47 706 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Danängsstigen 26, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Danängsstigen 26

Villa
Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78+102 m²

4 rum

1 372 m²

Slutpris 2 050 000 kr+59 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Källmursvägen 6, Sjöäng/Källö, Gävle kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Källmursvägen 6

Villa
Sjöäng/Källö, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

160 m²

4 rum

1 090 m²

Slutpris 4 400 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Källmur-Johns väg 21, Sjöäng/Källö, Gävle kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Källmur-Johns väg 21

Villa
Sjöäng/Källö, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

147 m²

6 rum

1 343 m²

Slutpris 4 200 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vinbärsvägen 29C, Sätra, Gävle kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Vinbärsvägen 29C

Radhus
Sätra, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114 m²

5 rum

6 864 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

11 842 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Häggvägen 20, Fridhem, Gävle kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Häggvägen 20

Villa
Fridhem, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100+13 m²

4 rum

700 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sörbygatan 67B, Södertull, Gävle kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Sörbygatan 67B

Lägenhet
Södertull, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

64,5 m²

2 rum

4 670 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

19 380 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skuggmovägen 6, Hagaström, Gävle kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Skuggmovägen 6

Tomt
Hagaström, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

988 m²

Slutpris 1 650 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brisgatan 85, Andersberg, Gävle kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Brisgatan 85

Radhus
Andersberg, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117 m²

4 rum

5 499 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

16 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kaveldunsvägen 42, Sätra, Gävle kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Kaveldunsvägen 42

Villa
Sätra, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

107+110 m²

4 rum

1 771 m²

Slutpris 3 775 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Trävändan 6, Valbo, Gävle kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Trävändan 6

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

150+30 m²

6 rum

1 166 m²

Slutpris 4 990 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mårdvägen 3, Olsbacka, Gävle kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Mårdvägen 3

Lägenhet
Olsbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

4 326 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 590 000 kr±0 %

23 043 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Parkvägen 32A, Olsbacka, Gävle kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Parkvägen 32A

Lägenhet
Olsbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

19 m²

1 rum

1 539 kr/mån

Slutpris 570 000 kr-4 %

30 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bobergsplan 6C, Olsbacka, Gävle kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Bobergsplan 6C

Lägenhet
Olsbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68 m²

2 rum

3 700 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 660 000 kr-2 %

24 412 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ickorrbacken 40, Björke, Gävle kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Ickorrbacken 40

Villa
Björke, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

107+133 m²

4 rum

932 m²

Slutpris 3 520 000 kr+12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Liljevägen 10, Villastaden, Gävle kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Liljevägen 10

Lägenhet
Villastaden, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

2 rum

4 597 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

25 682 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ängshyddevägen 53, Furuvik, Gävle kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Ängshyddevägen 53

Villa
Furuvik, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

3 rum

606 m²

Slutpris 2 250 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Stormgatan 72

Radhus
Andersberg, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

134 m²

5 rum

341 m²

Slutpris 2 750 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sörbygatan 76, Södertull, Gävle kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Sörbygatan 76

Lägenhet
Södertull, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

4 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 490 000 kr±0 %

18 395 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Geodetgatan 24B, Hemlingby, Gävle kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Geodetgatan 24B

Radhus
Hemlingby, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83 m²

3 rum

6 195 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr±0 %

35 542 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brunnsgatan 58A, Söder, Gävle kommun
  • Såld 2 nov. 2025

Brunnsgatan 58A

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

144,5 m²

4 rum

9 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 690 000 kr±0 %

18 616 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tranbärsvägen 17, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Tranbärsvägen 17

Villa
Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

129+129 m²

5 rum

1 521 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sörbygatan 67H, Södertull, Gävle kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Sörbygatan 67H

Lägenhet
Södertull, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47,5 m²

2 rum

3 552 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 170 000 kr-2 %

24 632 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 46