Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tussmötevägen 134A, Enskede, Stockholms kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Tussmötevägen 134A

Lägenhet
Enskede, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

6 616 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 350 000 kr+3 %

68 590 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Furusundsgatan 15

Lägenhet
Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34 m²

1,5 rum

2 696 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

96 912 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Essingestråket 36, 3 tr, Stora Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Essingestråket 36, 3 tr

Lägenhet
Stora Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

4 440 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 335 000 kr+10 %

90 313 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Moravägen 16A, Norra Lännersta, Nacka kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Moravägen 16A

Villa
Norra Lännersta, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

195 m²

6 rum

935 m²

Slutpris 11 950 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skeppargatan 77, Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Skeppargatan 77

Lägenhet
Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33,5 m²

1 rum

2 807 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+12 %

116 418 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
John Lodéns väg 3, Storängen, Nacka kommun
  • Såld 29 apr. 2026

John Lodéns väg 3

Villa
Storängen, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

246 m²

10 rum

2 814 m²

Slutpris 17 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Roslagsgatan 37A, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Roslagsgatan 37A

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

4 221 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 200 000 kr+14 %

134 426 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bildhuggarvägen 25, Globen/Johanneshov, Stockholms kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Bildhuggarvägen 25

Lägenhet
Globen/Johanneshov, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

87 m²

4 rum

6 470 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 500 000 kr+11 %

86 207 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kungsholmsgatan 28, 3 tr, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Kungsholmsgatan 28, 3 tr

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

2 959 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 200 000 kr+27 %

132 258 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Formansgränd 13, Hässelby, Stockholms kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Formansgränd 13

Radhus
Hässelby, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115+6 m²

5 rum

229 m²

Slutpris 4 400 000 kr+13 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ernst Ahlgrens väg 10, Fredhäll, Stockholms kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ernst Ahlgrens väg 10

Lägenhet
Fredhäll, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41 m²

2 rum

2 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 300 000 kr+9 %

104 878 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Geijersvägen 6, Kungsholmen/Thorildsplan, Stockholms kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Geijersvägen 6

Lägenhet
Kungsholmen/Thorildsplan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 738 kr/mån

Slutpris 4 150 000 kr+5 %

96 512 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
John Ericssonsgatan 7, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 15 apr. 2026

John Ericssonsgatan 7

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83 m²

3 rum

5 116 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 9 200 000 kr+5 %

110 843 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Primusgatan 108, 1tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

3 rum

6 821 kr/mån

Slutpris 12 035 000 kr

125 365 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Rålambsvägen 21

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

3 rum

3 699 kr/mån

Slutpris 7 500 000 kr±0 %

98 684 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nybrogatan 70 lgh 1101, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 12 apr. 2026

Nybrogatan 70 lgh 1101

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

2 144 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 995 000 kr±0 %

136 250 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bandhagsplan 9, vån 7, Bandhagen, Stockholms kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Bandhagsplan 9, vån 7

Lägenhet
Bandhagen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

42,5 m²

1 rum

3 475 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

50 588 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Duvbergsvägen 32, Vårby Gård, Huddinge kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Duvbergsvägen 32

Lägenhet
Vårby Gård, Huddinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

93 m²

4 rum

7 665 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 690 000 kr+6 %

18 172 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Grafikvägen 16, Gullmarsplan/Johanneshov, Stockholms kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Grafikvägen 16

Lägenhet
Gullmarsplan/Johanneshov, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

87 m²

4 rum

6 969 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 000 000 kr+9 %

68 966 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sandhamnsgatan 42D, Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Sandhamnsgatan 42D

Lägenhet
Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

7 148 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr+14 %

87 059 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Mjölnartäppan 44

Radhus
Jordbro, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

122+30 m²

5 rum

141 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Banérgatan 85, Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Banérgatan 85

Lägenhet
Gärdet/Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

2 432 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 500 000 kr+6 %

129 630 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Birger Jarlsgatan 81

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

130 m²

5 rum

5 117 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 16 800 000 kr+2 %

129 231 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Markvägen 11, Nälsta, Stockholms kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Markvägen 11

Villa
Nälsta, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

124+124 m²

7 rum

1 206 m²

Slutpris 8 270 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norr Mälarstrand 88, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Norr Mälarstrand 88

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

21 m²

1 rum

1 363 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+23 %

138 095 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 145