Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Sophia Lantz

Sophia Lantz

Om mig

Som född och uppvuxen i Trollhättan och med många års arbetserfarenhet i Vänersborg kan jag tvåstad. Att kombinera min kunskap om Trollhättan och Vänersborg, mitt stora intresse för personliga möten och min empati för att hjälpa andra människor känns som en självklarhet och ett vinnande koncept. Jag vill hjälpa till att uppnå just era förväntningar, oberoende om ni ska köpa eller sälja er bostad. Varmt välkomna att höra av er till mig!
Mäklarens försäljningar
4 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 8C Nabbensberg, Vänersborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 8C Nabbensberg, Vänersborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 8C Nabbensberg, Vänersborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 8C Nabbensberg, Vänersborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 8C Nabbensberg, Vänersborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:15

Nabbensbergsvägen 8C

Lägenhet
Nabbensberg, Vänersborgs kommun
Entré Fastighetsförmedling
2 595 000 kr
107 m²
4 rum
8 440 kr/mån
24 252 kr/m²

Varmt välkommen till familjevänliga Nabbensberg och ett bostadsrättsradhus med trevligt läge i området! Här finner ni ett energieffektivt boende med parkeringsplats i området och trevliga ytor för familjen. Bostadshuset byggdes 2022 så här bor du i ett praktiskt och lättskött boende med plats för allt. Här har ni en stor och härlig altan i bästa söderläge. Bostadsytan disponeras över hall, kök…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Kungsgatan 16A Centrum, Trollhättans kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kungsgatan 16A Centrum, Trollhättans kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kungsgatan 16A Centrum, Trollhättans kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kungsgatan 16A Centrum, Trollhättans kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kungsgatan 16A Centrum, Trollhättans kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:30

Kungsgatan 16A

Lägenhet
Centrum, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
625 000 kr
41 m²
1 rum
vån 3/5
3 294 kr/mån
15 244 kr/m²

Söker du det perfekta första boendet eller en studentlägenhet i hjärtat av Trollhättan? Då är denna optimala etta på Kungsgatan något för dig! Här finner ni en ljus och trivsam bostadsrätt med praktisk planlösning. Bostadsytan disponeras över möblerbar hall med förvaring, trevligt kök med matplats, ljust vardagsrum med plats för säng och soffa samt ett badrum med dusch. Här på Kungsgatan bor…

Premium
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Skrällebergsvägen 14B Götalunden, Trollhättans kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Skrällebergsvägen 14B Götalunden, Trollhättans kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Skrällebergsvägen 14B Götalunden, Trollhättans kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Skrällebergsvägen 14B Götalunden, Trollhättans kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Skrällebergsvägen 14B Götalunden, Trollhättans kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:00

Skrällebergsvägen 14B

Lägenhet
Götalunden, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
695 000 kr
39,5 m²
1 rum
vån 3/3
4 224 kr/mån
17 595 kr/m²

Varmt välkommen till denna trevligt ljusa etta med stor inglasad balkong - perfekt belägen i lugna Götalunden! Här på Skrällebergsvägen väntar ett hem med ett lugnt och rofyllt läge högt upp i huset. Inne i bostaden möts du av ett smart planerat hem. Här finner du hall med förvaring, ett ljust och funktionellt köket, rymligt vardagsrum som ger en perfekt plats för både avkoppling och umgänge…

Premium
Balkong
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Karlstorpsvägen 105 Karlstorp, Trollhättans kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Karlstorpsvägen 105 Karlstorp, Trollhättans kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Karlstorpsvägen 105 Karlstorp, Trollhättans kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Karlstorpsvägen 105 Karlstorp, Trollhättans kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Karlstorpsvägen 105 Karlstorp, Trollhättans kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:30

Karlstorpsvägen 105

Lägenhet
Karlstorp, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
595 000 kr
30 m²
1 rum
vån 2/3
2 038 kr/mån
19 833 kr/m²

Varmt välkommen till Karlstorp och denna möjlighet att förvärva en fräsch och praktiskt disponerad etta i välskött och stabil förening! Här på Karlstorpsvägen bor du med lugnt läge, längst in i området och med fridfull vy mot grönområde och praktiskt beläget med föreningens parkering precis intill. Till bostadsrätten hör gott om förvaring med två förråd i entréplan, ett mindre och ett större…

Premium
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
6 rum villa på Torggatan 13 Nossebro, Essunga kommun - bild 1
6 rum villa på Torggatan 13 Nossebro, Essunga kommun - bild 2
6 rum villa på Torggatan 13 Nossebro, Essunga kommun - bild 3
6 rum villa på Torggatan 13 Nossebro, Essunga kommun - bild 4
6 rum villa på Torggatan 13 Nossebro, Essunga kommun - bild 5
Budgivning pågår
Tis 26 maj kl 16:00

Torggatan 13

Villa
Nossebro, Essunga kommun
Entré Fastighetsförmedling
1 385 000 kr
145 + 90 m²
6 rum
1 346 m² tomt

Varmt välkommen till familjevänliga Nossebro och detta hem som strålar av rymd och potential, beläget på en eftertraktad hörntomt med närhet till allt som gör vardagen smidig! Denna bostad är den perfekta kombinationen av familjär bekvämlighet och imponerande yta – både tomten som bostadshuset. Därtill finns ett rymligt dubbelgarage och tillhörande förråd som ger fantastiska möjligheter för…

Premium
Balkong
Uteplats
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
6 rum villa på Kantorsvägen 5 Väne Åsaka, Trollhättans kommun - bild 1
6 rum villa på Kantorsvägen 5 Väne Åsaka, Trollhättans kommun - bild 2
6 rum villa på Kantorsvägen 5 Väne Åsaka, Trollhättans kommun - bild 3
6 rum villa på Kantorsvägen 5 Väne Åsaka, Trollhättans kommun - bild 4
6 rum villa på Kantorsvägen 5 Väne Åsaka, Trollhättans kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:30

Kantorsvägen 5

Villa
Väne Åsaka, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
1 775 000 kr
112 + 69 m²
6 rum
1 186 m² tomt

Varmt välkommen till familjevänliga Åsaka! Här kommer det perfekta tillfället att förvärva en välskött och trevligt planerad 60-talsvilla med ett lantligt och naturnära läge strax utanför Trollhättan. Bostadshuset disponeras över 1½plan med källare vilket ger gott om utrymme för hela familjen. Entréplan inrymmer hall med förvaring i flertalet garderober, välbevarat kök med matplats, vardagsrum…

Premium
Uteplats
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
2,5 rum lägenhet på Drottninggatan 76 Hjortmossen, Trollhättans kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Drottninggatan 76 Hjortmossen, Trollhättans kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Drottninggatan 76 Hjortmossen, Trollhättans kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Drottninggatan 76 Hjortmossen, Trollhättans kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Drottninggatan 76 Hjortmossen, Trollhättans kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:15

Drottninggatan 76

Lägenhet
Hjortmossen, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
1 595 000 kr
62,5 m²
2,5 rum
vån 2/2
3 000 kr/mån
25 520 kr/m²

Varmt välkommen till Drottninggatan och en väldisponerad och charmig lägenhet med ett lugnt och familjevänligt men samtidigt centralt läge i Brf Hjorten 3! Här bor ni i ett välskött bostadshus om fyra bostadsrätter med tillgång till egen parkering, uteplats och trädgård. Lägenheten är i mycket gott skick och här finner du bland annat ett hemtrevligt ek-kök samt ett helkaklat badrum och därtill…

Premium
Uteplats
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
1,5 rum lägenhet på Repslagaregatan 3B Tingvalla, Trollhättans kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Repslagaregatan 3B Tingvalla, Trollhättans kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Repslagaregatan 3B Tingvalla, Trollhättans kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Repslagaregatan 3B Tingvalla, Trollhättans kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Repslagaregatan 3B Tingvalla, Trollhättans kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:30

Repslagaregatan 3B

Lägenhet
Tingvalla, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
750 000 kr
39 m²
1,5 rum
vån 1/3
3 248 kr/mån
19 231 kr/m²

Varmt välkommen till populära Tingvalla och en välplanerad bostadsrätt med låg avgift och ett perfekt läge - ett stenkast från centrum! Här finner ni en ljus och luftig bostadsrätt som är praktiskt disponerad över sina 39 kvadratmeter. Här fördelas bostadsytan över hall, kök, sovalkov, vardagsrum och ett badrum med dusch. Till bostadsrätten finns gott om förvaringen i lägenheten och därtill…

Premium
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
5 rum lägenhet på Gravensteinervägen 47 Hälltorp, Trollhättans kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Gravensteinervägen 47 Hälltorp, Trollhättans kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Gravensteinervägen 47 Hälltorp, Trollhättans kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Gravensteinervägen 47 Hälltorp, Trollhättans kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Gravensteinervägen 47 Hälltorp, Trollhättans kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Gravensteinervägen 47

Lägenhet
Hälltorp, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
2 795 000 kr
120 m²
5 rum
vån 1/2
6 924 kr/mån
23 292 kr/m²

Varmt välkommen till familjevänliga Hälltorp och detta trevligt belägna bostadsrättsradhus! Här finner ni ett praktiskt boende med parkering intill bostaden och trevliga ytor för hela familjen. Bostadshuset byggdes 2020 så här bor du i ett energieffektivt och lättskött boende med plats för allt! Här på Gravensteinervägen 47 har trevliga utemiljöer med stenlagd uteplats intill entrén, en stor och…

Premium
Balkong
Uteplats
Energieffektiv
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Bangatan 10 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bangatan 10 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bangatan 10 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bangatan 10 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bangatan 10 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 18:00

Bangatan 10

Lägenhet
Mariero, Vänersborgs kommun
Entré Fastighetsförmedling
290 000 kr
37 m²
1 rum
vån 1/4
3 313 kr/mån
7 838 kr/m²

Varmt välkommen till Bangatan och denna bostad där varje kvadratmeter andas trivsel och kvalitet. Här kliver du in i en genomtänkt och välvårdad etta som passar perfekt för dig som söker ditt första egna hem, en lugn studieplats eller ett smidigt och bekvämt boende med allt inom räckhåll. Redan i hallen möts du av en trevligt ljus känsla med gott om plats för avhängning och smart förvaring i…

Premium
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Kungsgatan 64 Trollhättan, Trollhättans kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kungsgatan 64 Trollhättan, Trollhättans kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kungsgatan 64 Trollhättan, Trollhättans kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kungsgatan 64 Trollhättan, Trollhättans kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kungsgatan 64 Trollhättan, Trollhättans kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:00

Kungsgatan 64

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
1 375 000 kr
62,5 m²
2 rum
vån 2/6
4 773 kr/mån
22 000 kr/m²

Varmt välkommen till Kungsgatan och en trevligt renoverad bostadsrätt om två rum och kök i välskötta och attraktiva HSB Brf Eklövet! Denna ljusa och inbjudande lägenhet genomgick en helrenovering 2015 där både kök och badrum moderniserades med stilrena materialval och praktiska lösningar. Varje kvadratmeter är planerad för att maximera utrymme och komfort! Bostadsytan disponeras över ett…

Premium
Balkong
Hiss
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
Torpa, Vänersborgs kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Flanaden 106

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Entré Fastighetsförmedling
240 000 kr
61 m²
2 rum
vån 2/3
5 691 kr/mån
3 934 kr/m²
Balkong
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
Skoftebyn, Trollhättans kommun

Hallevadsvägen 8B

Radhus
Skoftebyn, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling
2 800 000 kr
167 + 47 m²
7 rum
618 m² tomt
Uteplats
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Flanaden 128 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Flanaden 128 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Flanaden 128 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 3

Flanaden 128

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Entré Fastighetsförmedling
390 000 kr
76,5 m²
3 rum
vån 3/3
6 279 kr/mån
5 098 kr/m²
Plus
Balkong
Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling

Visar alla 14