Logotyp av Entré Fastighetsförmedling
Logotyp av Entré Fastighetsförmedling

Repslagaregatan 3B

Tingvalla, Trollhättans kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 248 kr/mån
    Driftkostnad
    7 812 kr/år

Byggår
1943
Förening
HSB BRF Lejonet i Trollhättan
Energiklass
E
Pris/m²
19 231 kr/m²
Premium
Varmt välkommen till populära Tingvalla och en välplanerad bostadsrätt med låg avgift och ett perfekt läge - ett stenkast från centrum! Här finner ni en ljus och luftig bostadsrätt som är praktiskt disponerad över sina 39 kvadratmeter. Här fördelas bostadsytan över hall, kök, sovalkov, vardagsrum och ett badrum med dusch. Till bostadsrätten finns gott om förvaringen i lägenheten och därtill även ett praktiskt vinds- och källarförråd. HSB Brf Lejonet är en otroligt trygg och stabil förening med stort fokus på gemenskap! Här anordnas gemensamma grillkvällar, spelkvällar, häng på innergården samt trevlig möjlighet till hobbyrum i källaren och plantering i pallkragar. I avgiften till föreningen ingår utöver vatten, uppvärmning och bostadsrättstillägg även tv och internet via Tele2. Här bor du tryggt och praktiskt! Populära Tingvalla erbjuder ett perfekt läge intill centrum! Här bor du med resecentrums utbud av buss och tåg ett stenkast bort, närhet till Högskolan Väst för praktiskt studentliv och centrumkärnans breda utbud inom en kort promenad. Centrala Trollhättan erbjuder välsorterade mataffärer, apotek. restauranger, barer och gym inom några minuters promenad från bostaden. Varmt välkommen med din visningsanmälan redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Lejonet i Trollhättan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling