Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Robin Gelinder

Robin Gelinder

Om mig

Hej! Jag har arbetat som fastighetsmäklare i 14 år och under dessa år förmedlat över 2000 bostäder. Jag är specialiserad på bostadsrätter och villor men har även varit ansvarig för flertalet nyproduktionsprojekt. För mig är mitt yrke en sport och en livsstil. Att ständigt nå nya försäljningsrekord och överträffa kunders förväntningar är något jag verkligen brinner för. Tack vare mitt engagemang, driv och den tid jag lägger ner på mina försäljningar kan jag garantera bästa möjliga resultat.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Kamomillgatan 27

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

78 m²

3 rum

5 448 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+7 %

32 692 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2025

Övre Slottsgatan 16B

Lägenhet
Övre Slotts, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

41,7 m²

1 rum

2 025 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr+22 %

55 156 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2025

Herrhagsvägen 298

Radhus
Herrhagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

116 m²

5 rum

225 m²

Slutpris 4 250 000 kr+7 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Bäcklösavägen 5

Lägenhet
Ultuna, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

73 m²

3 rum

5 746 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

34 932 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Kungsängsgatan 59E

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

91 m²

3 rum

5 853 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 975 000 kr±0 %

43 681 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Tunagatan 42

Villa
Bärby Hage, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

112+6 m²

5 rum

469 m²

Slutpris 5 120 000 kr+3 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Gimogatan 4C

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

87 m²

3 rum

5 311 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr+6 %

33 908 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Sturegatan 4B

Lägenhet
Främre Luthagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

49 m²

2 rum

2 268 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

53 061 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Furudalsvägen 17A

Villa
Berthåga, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

172+7 m²

6 rum

896 m²

Slutpris 5 750 000 kr+1 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Väpnargatan 17A

Lägenhet
Tunabackar, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

64,5 m²

2 rum

3 624 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr+6 %

32 558 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Lydia Wahlströms gata 26

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

72,2 m²

3 rum

5 052 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-1 %

40 859 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Kalle Blanks väg 6

Lägenhet
Länna, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

36,7 m²

1 rum

2 167 kr/mån

Slutpris 775 000 kr±0 %

21 117 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Vitmossvägen 83

Villa
Lindbacken, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

175+11 m²

7 rum

637 m²

Slutpris 7 200 000 kr+7 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Sågargatan 11C

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

105 m²

4 rum

7 195 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 215 000 kr+6 %

40 143 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Johan Marméns väg 51

Radhus
Alunda, Östhammars kommun
Bjurfors Uppsala

120,5 m²

5 rum

7 423 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 040 000 kr+5 %

8 631 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Vindhemsgatan 16A

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

77 m²

3 rum

6 336 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 690 000 kr+4 %

60 909 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Blixtgatan 17

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

61,5 m²

2 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

27 561 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2025

Siktargatan 12

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

98 m²

4 rum

7 127 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr+4 %

39 286 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2025

Vattholmavägen 8B

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

98 m²

3 rum

7 521 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 090 000 kr-3 %

31 531 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Botvidsgatan 17

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

93 m²

3 rum

4 625 kr/mån

Slutpris 5 100 000 kr+3 %

54 839 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Apelgatan 5D

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

70,5 m²

3 rum

4 607 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+5 %

35 461 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Stationsgatan 36

Lägenhet
Centrala Uppsala, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

59 m²

2 rum

2 886 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

54 237 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2025

Valhalls väg 11A

Villa
Gamla Uppsala, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

108+108 m²

8 rum

669 m²

Slutpris 6 700 000 kr+3 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Siktargatan 22

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

79 m²

3 rum

6 023 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr+6 %

37 342 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Tövädersgatan 20

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

75,5 m²

3 rum

4 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr+9 %

21 457 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala

Visar 126 - 150 av 152